Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

9. Planuj swoje kolejne kroki | League of Legends League of Legends poradnik, porady

9. Planuj swoje kolejne kroki

Osiągnięcie wymarzonej rangi jest przedsięwzięciem na miarę długofalowej inwestycji. Poświęcasz swój czas na treningi i nieustanne poznawanie gry. Warto więc już na wstępie wyzbyć się emocjonalnego podejścia do sprawy. Wynik nie zawsze zależy od ciebie, a nie masz wpływu na losowy system dobierania przeciwników i sojuszników. Oznacza to, że porażki będą się zdarzać, będzie ich wiele i tylko od ciebie zależy jakie odcisną na tobie piętno.

Zanim zaczniesz swoje zmagania najlepiej zrób wstępne założenia. Ustal ile czasu potrzebujesz żeby pokonać poszczególne dywizje i ile czasu chcesz na to faktycznie poświęcić. Jeśli założysz, że przebrniesz przez dwie ligi w tydzień, możesz być mocno sfrustrowany, gdy okaże się że pokonałeś tylko jedną dywizję. Warto również od początku trzymać się ustalonego planu. Najlepszym rozwiązaniem jest rozgrywanie kolejnego meczu tylko pod warunkiem, że wygrałeś poprzedni. Możesz na przykład ustalić, że po porażce wyłączasz grę i zajmujesz się czymś innym albo oglądasz dowolny mecz ligowy.

Im dłuższa będzie passa wygranych gier tym większą radość będziesz czerpał z rozgrywki. Porażka zawsze oznacza bagaż negatywnych emocji. Jeśli po porażce wejdziesz do gry i kolejny mecz przegrasz przez słabych graczy lub problemy z połączeniem u sojusznika to na pewno pojawi się frustracja. Najlepiej jest w oparciu o własne możliwości założyć, że grasz np. 3 gry pod warunkiem, że każda będzie wygrana. Po trzeciej wygranej grze odpuszczasz rozgrywki rankingowe na określoną liczbę godzin.

Jeśli będziesz realizował założony plan, szybko zauważysz, że osiągasz lepsze rezultaty. Nie stoisz w miejscu w kwestii pokonywania określonych dywizji, a twoje statystyki w grze są cały czas satysfakcjonujące. Największym błędem popełnianym w tym kontekście, jest popadanie w stan beznadziejności, kiedy po przegranej grze grasz kolejne. Z każdą grą jesteś coraz bardziej rozdrażniony, osiągasz coraz gorsze wyniki i zaczynasz obrażać sojuszników. Zastanów się dwa razy zanim rozpoczniesz pętlę "jeszcze jednej gry".

Na każdym etapie musisz zdawać sobie sprawę, że jest możliwość, że jesteś jeszcze za słaby, żeby wejść do konkretnej dywizji. Czasami system dobierania przeciwników potrafi nieźle dokopać z meczu na mecz. Nierzadko będziesz zdziwiony jaka jest różnica poziomów w grze przeciwników pomiędzy dwiema grami następującymi po sobie. Pamiętaj, że na osiągnięcie oczekiwanego rezultatu masz cały sezon, więc tydzień stagnacji nie uniemożliwi ci spełnienia swoich celów.

Warto również podkreślić, że najlepiej grać w czasie, kiedy jest mniejsza liczba osób na serwerze. Jednak sam musisz stwierdzić o jakich porach gry wychodzą ci najlepiej i z kim dobrze ci się współpracuje. Im lepiej zaplanujesz działania i będziesz się ich trzymał, tym szybciej osiągniesz sukces.