Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opis bohatera | Nasus | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Podstawowe informacje - Opis bohatera | Nasus | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Podstawowe informacje

Zalety

Wady

Poziom trudności: Trudny

Mobilność: Niska

CC: Niskie

Obrażenia: Wysokie

Wytrzymałość: Wysoka

Typ obrażeń: AD

Preferowane role: TOP

+ Bardzo duże obrażenia na pojedynczym celu z wyfarmionego Q

+ Bardzo szybki split pusher w late game

+ Mocny mid game jak i late game

+ Jedyny champion, który jest tankiem/ad, który ma nieograniczoną możliwość rozwijania swoich obrażeń

+ Lifesteal (wykradanie życia) z umiejętności pasywnej

- Brak CC poza spowolnieniem

- Słabe early game

- Słaby przeciwko drużyną, które posiadają dużo CC

- bardzo zależny od farmienia (przedmioty i stacki z Q)

Nasus jest jedyną postacią w grze, której zadaniem jest bycie wojownikiem (fighter) lub tankiem, a jednocześnie posiada możliwość rozwijania swoich obrażeń w nieskończoności. Ponieważ każde zabicie miniona z Wysysającego Uderzenia (Q) , powoduje nabicie stacka, który dodaje 1 pkt do obrażeń tej umiejętności. W praktyce oznacza to, że w 20 minucie Nasus posiada do 250 pkt obrażeń na Q i niszczy wszystko, co znajdzie się na jego drodze, ponieważ w połączeniu z redukcją cooldownów, może używać Q co parę sekund. Jego Uwiąd (W) pozwala natomiast spowolnić przeciwnika na najwyższym poziomie nawet, o 95% (więc przeciwnik prawie staje w miejscu) oraz jego prędkość ataku niemal o połowę (47,5% na 5 lvlu). Dzięki tej umiejętności Nasus jest świetną kontrą na wszystkie championy, które bazują na prędkości ataku (a więc przy dużym zredukowaniu cooldownów, jest szczególnym utrudnieniem dla ADC). Duchowy Ogień (E), jest świetnym uzupełnieniem jego zestawu skilli podstawowych, ponieważ Nasus nie tylko może spowolnić przeciwnika, zmniejszyć jego prędkość ataku, zadać mu ogromne obrażenia, ale dodatkowo zwiększyć efektywność swoich ataków za pomocą tej umiejętności. E zadaje obrażenia od magii, ale co najważniejsze redukuje pancerz przeciwnika znajdującego się w kole.

W tej chwili pomyślałeś pewnie, że ten Nasus jest przesadzoną postacią. Być może, jednak są na niego kontry, o których jeszcze powiemy później, na tą chwile zajmijmy się jego ulti.

Otóż Furia Pustyni (R), przez 15 sekund powiększa Nasusa, dając mu dodatkowe punkty zdrowia oraz zadaje pobliskim wrogom obrażenia od magii (maks. 240 pkt na sek. - skaluję się to z ilością życia przeciwnika), dodatkowo za każde zadane obrażenie z twojego ulti, rośną twoje obrażenia od ataku. Stajesz się, więc prawdziwym potworem, który potrafi być przez dobrego gracza wykorzystany do prowadzenia wydawałoby się przegranych gier ku zwycięstwu.