Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Umiejętności | Riven | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Umiejętności Przywoływacza/Summoner Spells - opcja 1

Błysk (Flash)

Podpalenie (Ignite)

Opis

1 - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Błysk przyda się każdemu bohaterowi do ucieczki lub jeśli trzeba nagle uwolnić się od jednego z przeciwników, aby móc dalej skutecznie likwidować najważniejsze cele lub zainicjować walkę - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Błysk przyda się każdemu bohaterowi do ucieczki lub jeśli trzeba nagle uwolnić się od jednego z przeciwników, aby móc dalej skutecznie likwidować najważniejsze cele lub zainicjować walkę. Podpalenie zwiększy zadawane przez Riven obrażenia i ograniczy możliwości leczenia się przeciwnika.

Umiejętności Przywoływacza/Summoner Spells - opcja 2

Błysk (Flash)

Osłabienie (Exhaust)

Opis

2 - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Na taką kompozycję czarów warto się zdecydować, gdy przeciwnicy dysponują dużą siłą przebicia, albo gdy na linii trafi się przeciwnik, którego ciosy naprawdę potrafią zaboleć (np - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Na taką kompozycję czarów warto się zdecydować, gdy przeciwnicy dysponują dużą siłą przebicia, albo gdy na linii trafi się przeciwnik, którego ciosy naprawdę potrafią zaboleć (np. Master Yi).

Umiejętności Przywoływacza/Summoner Spells - opcja 3

Błysk (Flash)

Uzdrowienie (Heal)

Opis

3 - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry
Uzdrowienie zapewni Riven dodatkową przeżywalność, która świetnie sprawdzi się gdy przeciwnik zechce zanurkować pod wieżę, aby zdobyć zabójstwo - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Uzdrowienie zapewni Riven dodatkową przeżywalność, która świetnie sprawdzi się gdy przeciwnik zechce zanurkować pod wieżę, aby zdobyć zabójstwo. Uzdrowienie jest dobrym wybór dla początkujących graczy.

Kolejność rozwoju

Przy rozwijaniu umiejętności Riven najlepiej jest skupić się na Połamanych Skrzydłach, które zapewniają mobilność i największe źródło obrażeń przy wykorzystaniu pasywa - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Przy rozwijaniu umiejętności Riven najlepiej jest skupić się na Połamanych Skrzydłach, które zapewniają mobilność i największe źródło obrażeń przy wykorzystaniu pasywa. W drugiej kolejności warto rozwijać Waleczność, która zapewni Riven całkiem sporą tarczę ochronną, a tym samym ułatwi wymianę na linii lub nie raz uratuje jej życie. Wprawdzie Wybuch Ki jest dobrą umiejętnością, a do tego stunem AoE, ale niestety ma mały obszar działania więc najlepszym wyjściem jest zainwestować w W 1 punk i rozwijać w ostatniej kolejności. Ostrze Wygnańca oczywiście powinno być rozwijane kiedy tylko się da, zaczynając od 6 poziomu bohatera.

Runiczne Ostrze/Runic Blade

Umiejętności używane przez Riven wpływają na jej ostrze, dzięki czemu jej podstawowe ataki zadają dodatkowe obrażenia fizyczne - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Umiejętności używane przez Riven wpływają na jej ostrze, dzięki czemu jej podstawowe ataki zadają dodatkowe obrażenia fizyczne. Ostrze może zostać zmienione do 3 razy i każdy atak zużywa jeden ładunek.

Zaawansowane:

Właśnie ta umiejętność pasywna stwarza z Riven dobrego duelistę. Po każdym użyciu którejkolwiek umiejętności dodaje bonus do obrażeń fizycznych dlatego TRZEBA pamiętać o pewnej kolejności: Skill -> AA (wykorzystanie pasywa) -> Skill -> AA -> etc. Trzymając się tego schematu można w znaczny sposób zwiększyć efektywność Riven.

Połamane Skrzydła/Broken Wings

Cena: Umiejętność Darmowa - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Cena: Umiejętność Darmowa

Zasięg: 275

Riven może zadać serię potężnych ciosów. Ta umiejętność może być użyta trzy razy, w krótkich odstępach czasu. Trzeci cios odrzuca przeciwnika.

Riven uderza na wprost, zadając 10/30/50/70/90 (+40?/?45?/?50?/?55?/?60% dodatkowe obrażenia od ataku) pkt. obrażeń fizycznych wszystkim jednostkom, które trafi. Za trzecim użyciem umiejętności: skacze przed siebie, uderza w ziemię, zadaje 10/30/50/70/90 ((+40?/?45?/?50?/?55?/?60% dodatkowe obrażenia od ataku) pkt. obrażeń fizycznych i podrzuca przeciwników. Dzięki trzeciemu skokowi, Riven Może również skakać przez przeszkody terenowe. Riven wyceluje w jednostkę, nad którą umieścisz kursor - jeśli nie będzie tam celów, uderzy w kierunku, w którym jest zwrócona.

Zaawansowane:

Używamy tej umiejętności do skracania lub zwiększania dystansu do/od przeciwnika, jak i do stackowania pasywa. Połamane Skrzydła powinny być wykorzystywane równolegle z umiejętnością pasywną: po każdym Q używamy AA. Dzięki temu, przeciwnikowi będzie trudniej uciec od Riven gdyż zawsze w zapasie pozostanie odrzucenie za sprawą trzeciego Q. Jeśli umiejętność zostanie zużyta od razu trzykrotnie, przeciwnik będzie mógł łatwo się wyflashować i zyskać dystans. Wyjątkiem są pewnie sytuacje: jeśli musimy kogoś na chwilkę odrzucić żeby np. uratować gracza z drużyny, zdobyć zabójstwo lub po prostu znaleźć się szybko przy celu. W innym wypadku zawsze wplatamy AA pomiędzy Q.

Wybuch Ki/Ki Burst

Cena: Umiejętność Darmowa - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Cena: Umiejętność Darmowa

Zasięg: 260

Riven powoduje Wybuch Ki, który zadaje obrażenia i ogłusza pobliskich wrogów.

Miecz Riven powoduje wybuch energii runicznej, która razi pobliskich wrogów, zadając 50/80/110/140/170 (+100% dodatkowe obrażenia od ataku) pkt. obrażeń fizycznych i ogłuszając ich na 0.75 sek.

Zaawansowane:

Stun AoE, który zadaje spore obrażenia i doskonale sprawdza się w kombinacji z innymi umiejętnościami Riven. Wybuch Ki może być użyty ofensywnie w jeden z kombinacji, np. E->AA->Q->AA->Q->AA->W->AA->Q->AA lub defensywnie: W->E/Q od przeciwnika. Należy pamiętać, że umiejętność ta ma mały zasięg więc trzeba poświęcić trochę czasu, aby to opanować.

Waleczność/Valor

Cena: Umiejętność darmowa - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Cena: Umiejętność darmowa

Zasięg: 325

Riven występuje do przodu i blokuje część obrażeń.

Riven wysuwa się w kierunku wskazanym przez kursor i otacza się tarczą, która blokuje do 90/120/150/180/210 (+100% dodatkowe obrażenia od ataku) pkt otrzymywanych obrażeń przez 1,5 sek.

Zaawansowane:

Bardzo dobra i jedyna umiejętność defensywna Riven. Dzięki Waleczności, Riven może użyć dasha w wybranym kierunku, aby np. ominąć lecącej w jej stronę włóczni Nidalee. E świetnie sprawdza się także w przypadku wymiany na linii ponieważ absorbuje znaczną część obrażeń, a do tego uaktywnia pasywa. Championi posiadający jakąś formę ochrony (tarcza, regeneracja zdrowia etc.) mają zawszę przewagę nad przeciwnikiem, który nie może skorzystać z takiej opcji. Umiejętność ta jest o tyle dobra, że przy inwestowaniu w obrażenia fizyczne zwiększamy również wielkość tarczy absorbującej obrażenia.

Ostrze Wygnańca/Blade of the Exile

Cena: Umiejętność Darmowa - Umiejętności | Riven | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Cena: Umiejętność Darmowa

Zasięg: Ataki podstawowe: +75, Cięcie Wiatru: 900

Riven wzmacnia swoją broń energią, otrzymuje premię do obrażeń od ataku i zasięgu. Ponadto, w tym czasie jednokrotnie może rzucić Cięcie Wiatru, potężny atak dystansowy.

Broń Riven przepełnia duchowa energia przez 15 sek., otrzymuje premię 20% do obrażeń od ataku (+20% dodatkowe obrażenia od ataku), zwiększenie zasięgu jej zaklęć zadających obrażenia i ataków i możliwość jednokrotnego użycia Cięcia Wiatru.<br>Cięcie Wiatru: Riven uwalnia falę uderzeniową, która zadaje od 80/120/160 (+60% dodatkowe obrażenia od ataku) do 240/360/480 (+180% dodatkowe obrażenia od ataku) pkt. obrażeń fizycznych wszystkim trafionym wrogom, w zależności od tego, ile zdrowia im brakuje.

Zaawansowane:

Można powiedzieć, że ulti Riven działa jak steroid. Daje ogromnego kopa do AD co pozwala na zadawanie naprawdę masywnych obrażeń. Co więcej, R można aktywować dwa razy, pierwszy raz dodaje Riven AD, a za drugim razem zyskujemy coś w rodzaju finishera, strzelając energią Ki w stożku przed naszą postacią zadając dodatkowe obrażenia AoE. Mała uwaga: po użyciu tego skilla przez ułamek sekundy nie można wykonywać żadnych ruchów ze względu na trwającą animacją więc zawsze trzeba mieć to na uwadze w trakcie walki, bo może się zdarzyć, że przez nieuważne użycie tej umiejętności przeciwnik po prostu nam ucieknie i będziemy musieli go gonić za pomocą Q/E lub użyć Flasha (Błysku).