Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends League of Legends poradnik, porady

Przeciwnik

Ikona

Poziom trudności

Opis

Alistar

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Alistar jest koszmarem każdego ADC, który nie posiada żadnego sposobu ucieczki (czyli właśnie Jinx). Może on do ciebie doskoczyć i za pomocą swojego combo wybić cię w stronę własnej wieży, odłączając cię od twojego supporta, co prawdopodobnie zakończy się twoją śmiercią.

Dodatkowo, Alistar jest bardzo odporny na ataki i dzięki swojemu ultimate'owi (Niezłomna Wola) może bez problemu pochłonąć całe tony obrażeń (jak i wskoczyć pod twoją wieżę i tam z tobą walczyć). Gdy zobaczycie, że aktywował swoje ultimate, powinniście się wycofać - jeśli to nie jest możliwe, skoncentrujcie swój ogień na wrogim ADC, gdyż Alistar przez najbliższe kilka sekund jest prawie nieśmiertelny. Oprócz tego posiada bardzo mocne leczenie, które może spamować, jeśli w pobliżu niego giną wrogie miniony - jednak gdy to będzie robił, przepcha miniony pod waszą wieżę.

Posiadanie Thresha jako supporta jest doskonałą kontrą na Alistara, gdyż może cię on przyciągnąć do siebie za pomocą swojej latarni, ratując ci tyłek.

Annie

Średni - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Annie jest bardzo upierdliwym i dość niebezpiecznym supportem. Posiada bardzo daleki zasięg podstawowego ataku (i umiejętności Dezintegracji), przez co z pewnością będzie cały czas próbowała cię nękać. Najgroźniejsza jest jej umiejętność pasywna (Piromania), dzięki której jej umiejętność ogłusza trafiony cel. Jej combo (Przywołanie: Tibbers, Dezintegracja i Spopielenie), w połączeniu z ogłuszeniem i atakiem wrogiego ADC prawie na pewno zakończy się twoją śmiercią.

Trzymaj ją na dystans, a gdy zobaczysz, że wokół niej lata pierścień, oznaczać to będzie gotowość do ogłuszenia następną umiejętnością. Nie bądź jednak zbyt pewny siebie, gdyż Annie może po prostu czekać z ogłuszeniem i przygotować je tuż przed natarciem (np. za pomocą Płonącej Tarczy). W późniejszych etapach rozgrywki jej siła trochę spada, ale jej obszarowe ogłuszenie może zmienić losy każdej potyczki.

Ashe

Niski - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Ashe, podobnie jak ty, jest bardzo słaba w early game - jej pasyw jest bezużyteczny gdy musi farmić miniony, a przed jej Salwą bez problemu schowasz się za falą sojuszniczych minionów. Uważaj, gdy wskoczy na 6 poziom, gdyż jej ultimate, podobnie jak twój, posiada zasięg globalny i prócz zadawania obrażeń ogłusza trafiony cel (i spowalnia okoliczne) - jest to szczególnie groźne w sytuacji, gdy Ashe towarzyszy support z dużą ilością CC (Leona, Thresh, Blitzcrank), lub burstem (Annie, Zyra), gdyż mogą oni wspólnie przybić cię do ziemi na kilka sekund i zadać ogromne obrażenia.

Chowaj się za minionami, by unikać jej Salw i nie wdawaj się w pościg, gdyż dzięki swoim Lodowym Strzałom jest w stanie cię znacznie spowolnić.

Blitzcrank

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Blitzcrank to koszmar każdego ADC z problemami z mobilnością (jak Jinx, Ashe czy Miss Fortune), w głównej mierze ze względu na swój znak rozpoznawczy - Rakietowy Chwyt. Jest to skillshot, który porusza się z dość dużą szybkością i ma średni zasięg. Po trafieniu, przyciąga cel, by Blitzcrank mógł kontynuować swój łańcuch CC.

Za wszelką cenę unikaj jego Rakietowych Chwytów (uciekaj na boki, nie próbuj przegonić skillshota) a nie będzie on mógł wiele zrobić. Jeśli spudłuje swoim chwytem, obróćcie całe starcie przeciwko przeciwnikom i rozpocznijcie natarcie, gdyż przez kilkanaście sekund (których potrzeba, by jego chwyt się odnowił) jest on bezbronny.

Uważajcie na jego umiejętność pasywną, która włączy tarczę, gdy jego zdrowie spadnie poniżej określonego poziomu.

Caitlyn

Niski - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Caitlyn, pomimo swojego dalekiego zasięgu ataku, nie jest dla ciebie żadnym wyzwaniem, gdyż twoje rakiety wystrzeliwane po zmianie broni (po wciśnięciu Q) mają podobny zasięg i zadają większe obrażenia. W bezpośrednim starciu, na dość bliskim dystansie, Caitlyn nie ma żadnych szans, gdyż znacznie przewyższysz ją szybkością ataku i zadawanymi obrażeniami.

Nie daj się jej bezkarnie harassować, gdyż szybko wykurzy cię w ten sposób z linii i uważaj na nią, gdy wokół jej rąk pojawi się animacja - oznacza to, że przygotowała ona swoją umiejętność pasywną i jej następny atak zada dużo większe obrażenia.

Omijaj jej Pułapki (albo wchodź w nie wtedy, gdy jesteś bezpieczny), gdyż po wpadnięciu w nie zostaniesz unieruchomiony i będzie cię ona mogła bezkarnie atakować. Nie przebywaj na alejce z niskim staniem zdrowia, nawet po za potencjalnym zasięgiem jej ataków, gdyż jej ultimate, Strzał w Dziesiątkę, może bez problemu zestrzelić cię z "odległości kilku ekranów" - pocisk ten jednak może "przejąć" każdy sojusznik.

Corki

Niski - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Niski

Corki, jak Ezreal czy Lucian należy do grupy Caster ADC, którzy zamiast zwykłych ataków polegają na obrażeniach zadawanych z umiejętności. Starcie to jest dla ciebie bardzo korzystne i nie jest on dla ciebie zagrożeniem, pod warunkiem, że będziesz omijał jego umiejętności.

Rakiety wystrzeliwane z jego ultimate'a to proste skillshoty, które dość łatwo uniknąć, Bomba Fosforowa to powolny atak, a Ogień Zaporowy to jego metoda ucieczki, której tobie jednak niestety brak.

Po kupieniu "dużego itemu" (prawdopodobnie Krwiopijec), powinieneś mieć bezapelacyjną przewagę na linii.

Draven

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Draven to prawdopodobnie twój najgorszy wróg na linii - jest on dokładnym przeciwieństwiem Jinx. Jego najmocniejszym etapem rozgrywki jest early game, gdzie potrafi zadawać naprawdę olbrzymie obrażenia, szczególnie współpracując z supportem z dużą ilością CC (jak Leona czy Thresh).

Omijaj bezpośrednich starć, skup się na farmieniu i sporadycznym nękaniu wroga. W późniejszych etapach rozgrywki Draven trochę słabnie, co powinno ci dać przewagę, jeśli oczywiście nie oddaliście mu kilku łatwych killów.

Ezreal

Średni - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Ezreal jest taką "bardziej upierdliwą wersją Corkiego". Posiada większą od ciebie mobilność - dzięki Magicznemu Przejściu jest w stanie wydostać się z praktycznie każdej, nawet najbardziej beznadziejnejj sytuacji.

Przez tą jedną umiejętność, może okazać się bardziej owocnym skupienie się na wrogim supporcie, zamiast ADC - gdy Ezreal zostanie sam, nie będzie w stanie wiele wam zrobić, chyba że będziecie mieć mało punktów życia. W takim wypadku musicie uważać na jego ultimate, Celną Salwę, która ma globalny zasięg i potrafi zadać naprawdę spore obrażenia. Gdy wracacie z alejki z małą ilością punktów zdrowia, teleportujcie się w niewidocznym i nieprzewidywalnym dla niego miejscu, gdyż może was bardzo łatwo wykończyć. Jego ultimate nadaje się także do czyszczenia fali minionów, lecz obrażenia spadają wraz z kolejnymi trafionymi celami.

Ezreal posiada upierdliwy poke (pod warunkiem, że dysponuje maną), gdyż jego Mistyczny Strzał ma bardzo daleki zasięg i zadaje spore obrażenia. Stój za falą minionów, by uniknąć otrzymywania obrażeń.

Janna

Średni - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Janna w rękach doświadczonego gracza jest jednym z najmocniejszych supportów w grze - posiada sporo CC, może nałożyć porządną tarczę (która dodatkowo zwiększa obrażenia) na sojusznika i ultimate, które prócz obszarowego leczenia odrzuca wszystkich przeciwników na boki od Janny. Ultimate jest szczególnie groźny dla ciebie, gdyż nie masz możliwości ulotnienia się z problematycznej sytuacji i musisz cały czas na nie uważać. Unikajcie jak ognia walki pod wrogą wieżą, gdyż Janna może doskoczyć do was Błyskiem i odpalić swoje ulti, rozdzielając was od siebie i wbijając któregoś z was pod wrogą wieżę, co zakończy się tragicznie.

Janna posiada też dość spory poke, w postaci Zefiru (który dodatkowo bardzo cię spowalnia) i Wyjącej Wichury, która zadaje spore obrażenia i ma bardzo daleki zasięg, jednak jest dość prosta do uniknięcia. Janna jest doskonałą kontrą na Leonę i jeśli masz właśnie ją (Leonę) za supporta, będziecie musieli grać bardzo pasywnie. Jeśli Janna użyła swojej tarczy (Oko Cyklonu) na swoim ADC, wycofaj się i nie angażuj w walkę, gdyż będzie on od ciebie znacznie silniejszy.

Graves

Wysoki - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Wysoki

Graves, podobnie jak Draven, oznacza złe wieści. W early game jest on od ciebie znacznie mocniejszy, posiada dużo większe obrażenia z umiejętności, a jego umiejętność pasywna zwiększa jego pancerz i odporność na magię. Dodatkowo, posiada umiejętność pozwalającą mu ulotnić się z walki (Rozpęd), przeskakując niewielki dystans, co jednocześnie zwiększa jego szybkość ataku.

Zasłona Dymna Gravesa sprawia, że nie widzisz na ekranie niczego, tak długo jak w niej stoisz. Może to być szczególnie niebezpieczne, gdy zgra on tą umiejętność z gankiem wrogiego junglera - gdy wyjdziesz z zasłony może się okazać że na linii znikąd pojawił się trzeci przeciwnik.

Graves posiada niesamowity burst - jego Gruby Śrut (Q) zadaje ogromne obrażenia, szczególnie jeśli zostaniesz trafiony z bliskiej odległości, a ultimate (Przypadkowe Obrażenia) prócz jeszcze większych obrażeń posiada zdradziecko daleki zasięg. Jeśli zostaniesz trafiony oboma umiejętnościami, Graves wydrze ci 2/3 całego zdrowia - jeśli do tego zostaniesz zaczepiony przez wrogiego supporta, prawie na pewno skończy się to twoją śmiercią.

Nie wdawaj się w walkę jeden na jednego i staraj się farmić - w late game Jinx jest dużo mocniejsza.

Karma

Średni - Przeciwnicy na linii | Jinx | League of Legends - League of Legends - poradnik do gry

Średni

Karma jest koszmarnie upierdliwa na linii, gdyż ma wszystko czego potrzeba supportowi - spowalnia i/lub unieruchamia przeciwników, chroni tarczą i przyspiesza sojuszników, a jej poke zadaje olbrzymie obrażenia, nawet jeśli nie buduje przedmiotów zwiększających moc umiejętności.

Za wszelką cenę unikaj jej umiejętności Wewnętrzny Ogień, który z pewnością będzie cały czas w ciebie rzucała - wzmocniona jej Mantrą umiejętność potrafi zadać naprawdę duże obrażenia, wydzierając nawet 1/3 twojego zdrowia. Pamiętaj też, by nie być zbyt pewnym siebie - gdy Karma i/lub jej sojusznik ma mało zdrowia i jesteście pewni, że możecie ich zabić, przemyślcie to, gdyż dzięki swojej tarczy (i szybkości ruchu, którą dodaje), może obrócić to starcie przeciwko wam.

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie