Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

League of Legends - poradnik do gry

League of Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tips & Tricks | Twisted Fate | League of Legends League of Legends poradnik, porady

1. Podczas walk w alejce używaj przede wszystkim Niebieskiej Karty, do dobijania stworków. Dzięki wzmocnionemu następnemu atakowi, dobijanie ich stanie się łatwiejsze a na dodatek nigdy nie zabraknie Ci many.

2. Czerwona karta to najsłabsza z trzech do wyboru, używaj jej jednak do szybkiego przepchnięcia linii. Poczekaj, aż stworki utworzą swoją formację 3-3 i uderz czerwoną kartę w środkowego stworka, a następnie użyj swojej umiejętności Jokery. Taka kombinacja błyskawicznie zabije stworki z zasięgowym atakiem. Pozostałe natomiast szybko dobij "z łapki" i możesz szykować się do zgankowania innej linii.

3. Żółta karta to z kolei Twoja najlepsza podstawowa umiejętność. Używaj jej mądrze, mimo że jej czas odnowienia jest nie wielki, to nawet ten krótki odstęp czasu może kosztować Cię życie, albo pozwolić przeciwnikowi uciec z opresji. Podczas ganku wrogiego junglera, ogłusz go nim zbliży się do Ciebie. W przypadku wsparcia ze strony Twojego leśnika, wykonaj ten manewr na wrogim bohaterze ze środkowej alejki.

4. Wybieranie kart wymaga ogromnej wprawy, a mimo setek gier rozegranych karciarzem, czasem przydarzą Ci się fatalne zagrania, np. w kluczowym momencie użyjesz czerwonej karty zamiast żółtej i pozwolisz przeciwnikowi uciec. W najgorszym wypadku wykonasz ten manewr, zaraz po użyciu swojego Ultimate i narazisz się na nieprzyjemności na czacie :). Nie martw się tym jednak, nawet profesjonalni gracze się mylą, ponieważ Wybierz Kartę jest umiejętnością losową i nie zawsze uda się wybrać tę kartę, którą najbardziej potrzebujemy. Zwłaszcza w samym środku walki drużynowej.

5. Pamiętaj, że żółta karta posiada najmniejsze obrażenia, a niebieska prawie trzykrotnie większe. Jeśli gonisz kogoś z niskim poziomem zdrowia i wiesz, że many wystarczy Ci tylko na jedną umiejętność, wybierz niebieską kartę.

6. Kluczem do efektywnej gry Twisted Fate'em, jest używanie jego Ultimate we wczesnej fazie gry. Nie bój się gankować w sytuacjach, w których na pierwszy rzut oka nie wiele zdziałasz. Oczywiście spalone ulti boli, ze względu na swój czas odnowienia, ale Karciarzem nie możesz wyczekiwać na momenty gdzie na 100% zgarniesz zabójstwo. Twoja umiejętność nie służy do dobijania przeciwników. Jeśli uda Ci się pomóc w wyeliminowaniu wrogiego supporta i zmuszeniu ADC wroga do powrotu do bazy, to Twój gank jest udany. ADC straci złoto i doświadczenie, a Twojej bocznej alejce może uda się zniszczyć wieżę. Pamiętaj, że nie tylko zabójstwa kreują Twoja przewagę. Czasem małe wydarzenia składają się na Twoje zwycięstwo. Dlatego Twisted Fate jest tak wartościowym bohaterem dla drużyny.

7. Twisted Fate jak żaden innych bohater, nauczy Cię tego, co w 70% przyczynia się do wygranych gier. Do obserwowania wydarzeń na mapie, a także aktywnej pomocy innym liniom we wczesnej fazie gry. To właśnie jest najważniejsze zadanie Midera. Dlatego obecnie tak popularni są bohaterzy, tacy jak Ziggs, Kassadin, Le Blanc, Yasuo. Są to bohaterowie, którzy posiadają dużą mobilność lub tak jak Ziggs i właśnie Twisted Fate, umiejętność o dużym zasięgu, którą mogą wesprzeć inne alejki.

8. Wykorzystuj mądrze swój Strażniczy totem we wczesnej fazie gry. Jeśli ustawiasz go w krzakach od górnej strony mapy, trzymaj się tej strony podczas poruszania się po linii. Po powrocie do bazy, zawsze miej w ekwipunku dwa Totemy Ukrycia, aby zapewnić sobie symetryczną wizję.