Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Questy Ostrzy i Siwobrodych w Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do The Elder Scrolls V: Skyrim zamieściliśmy ogólne informacje na temat pobocznych questów Ostrzy i Siwobrodych, czyli dwóch mniejszych "frakcji" występujących w świecie gry. Właściwe opisy przejścia questów tych ugrupowań znajdziesz na kolejnych stronach tego rozdziału.

Ostrza i Siwobrodzi to dwa ugrupowania, które odgrywają istotną rolę w trakcie przechodzenia głównych questów gry. Dla wspomnianych frakcji możesz się też zajmować zaliczaniem pomniejszych zadań, które zazwyczaj nie są skomplikowane, a z kolei pozwalają na podniesienie umiejętności bohatera.

Proponuję bardzo dokładnie zapoznać się z przedstawionymi poniżej opisami Ostrzy i Siwobrodych, a to dlatego, że dodatkowe questy stają się dostępne tylko w określonych okolicznościach i tylko jeżeli bohater utrzymuje z danym ugrupowaniem przyjazne stosunki.

Siedziba Ostrzy to Niebiańska Przystań (powyższy screen), czyli miejsce, które po raz pierwszy odwiedza się podczas zaliczania głównego questu Ściana Alduina - Informacje wstępne | Questy Ostrzy i Siwobrodych w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Siedziba Ostrzy to Niebiańska Przystań (powyższy screen), czyli miejsce, które po raz pierwszy odwiedza się podczas zaliczania głównego questu Ściana Alduina. Do pierwszego z pobocznych zadań Ostrzy możesz przystąpić tuż po zaliczeniu wspomnianego wyżej questu. Warto w tym miejscu nadmienić, że w dalszej części gry dobre relacje z Ostrzami mogą zostać postawiona pod znakiem zapytania. Tuż po rozpoczęciu głównego questu Upadły Ostrza zażądają od Ciebie zabicia smoka Paarthurnaxa, uzależniając od tego Waszą dalszą współpracę. Zabicie smoka jest proste, ale czynność ta przekreśla jakiekolwiek szanse utrzymywania dalszych przyjaznych stosunków z Siwobrodymi.

Siedziba Siwobrodych to Wysoki Hrothgar (powyższy screen), czyli miejsce, które po raz pierwszy odwiedza się podczas zaliczania głównego questu Droga głosu - Informacje wstępne | Questy Ostrzy i Siwobrodych w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Siedziba Siwobrodych to Wysoki Hrothgar (powyższy screen), czyli miejsce, które po raz pierwszy odwiedza się podczas zaliczania głównego questu Droga głosu. Do jedynego (powtarzalnego) pobocznego zadania Siwobrodych możesz przystąpić tuż po zaliczeniu innego głównego questu gry, a mianowicie Róg Jurgena Wiatrowładnego. Warto w tym miejscu nadmienić, że w dalszej części zabawy współpraca z Siwobrodymi może zostać nagle zakończona. Stanie się tak jeżeli spełnisz prośbę Ostrzy i przyczynisz się do zamordowania smoka Paarthurnaxa.