Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

W świetle dnia | Questy poboczne w Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry TES V: Skyrim ma do zaoferowania opis przejścia pobocznego questu W świetle dnia. Jest to unikalne opcjonalne zadanie, a to dlatego, że dotyczy ono pozbycia się klątwy wampiryzmu po tym jak bohater zostanie pogryziony przez wampiry i nie zatrzyma procesu przemiany. Nasza solucja krok po kroku wyjaśnia jak przestać być wampirem.

Uaktywnienie questu

Jeśli zdarzyło Ci się zarazić wampiryzmem, a nie chcesz skończyć jako krwopijca, to ciągle istnieje dla Ciebie nadzieja. Przez pierwsze trzy dni od złapania infekcji możesz wyleczyć się przy pomocy konwencjonalnych metod (takich jak eliksiry uzdrawiające czy wizyta przy którymś z boskich ołtarzy). Jeśli czas ten minął, musisz nieco się wysilić i zająć się niniejszym questem.

Polecamy również zajrzeć na stronę Zamiana w wampira w naszym atlasie świata. Są tam wszystkie informacje na temat stania się jako wampirem oraz prowadzenia gry jako wampir.

Kiedy wampiryzm zacznie przyjmować bardzo namacalne formy (czerwone oczy, blada cera itd - W świetle dnia | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Kiedy wampiryzm zacznie przyjmować bardzo namacalne formy (czerwone oczy, blada cera itd.), udaj się do dowolnej karczmy w Skyrim i spytaj barmana o plotki. Widząc Twój stan, karczmarz zasugeruje Ci, że czarownik Falion z Morthal podobno zgłębił tajemnice wampirów. Kto wie, może zna lekarstwo na Twoją przypadłość?

Nowy cel główny: Pomów z Falionem

Czarownika znajdziesz w Morthalu - niewielkim mieście na północny wschód od Białej Grani (wygodnie możesz tam dotrzeć również z Samotni). W czasie dnia mężczyzna przebywa w swoim domu, w nocy zaś - pośród starożytnych kręgów na północny zachód od mieściny. Kiedy go spotkasz, natychmiast zostaniesz rozpoznany jako wampir. Najwyraźniej mag zna się na sprawie.

Aby wyleczyć się z wampiryzmu, będziesz musiał wziąć udział w tajemniczym obrzędzie wywołanym przez Faliona - W świetle dnia | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Aby wyleczyć się z wampiryzmu, będziesz musiał wziąć udział w tajemniczym obrzędzie wywołanym przez Faliona. Do dokonania ceremonii niezbędny będzie czarny klejnot duszy, który powinieneś uprzednio napełnić. Nie ulega więc wątpliwości, że za swoją wolność zapłacisz czyimś życiem.

Nowy cel główny: Przynieś nasycony czarny klejnot duszy do Morthalu

Czarny klejnot duszy możesz znaleźć na jeden z kilku sposobów. Najprostszy z nich polega po prostu na odkupieniu przedmiotu od Faliona - nie kosztuje on nawet zbyt wiele. Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości gotówki, zawsze możesz znaleźć kamień w posiadłości Hjerim w Wichrowym Tronie lub w Jaskini Hoba (na zachód od Zimowej Twierdzy).

Gdy zdobędziesz poszukiwany klejnot, przyjdzie pora na jego napełnienie - W świetle dnia | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Gdy zdobędziesz poszukiwany klejnot, przyjdzie pora na jego napełnienie. Aby móc wysysać z przeciwników dusze i przenosić je do kamieni, potrzebujesz specjalnego czaru (Pułapka Duszy - kupisz u większości magów), albo broni potrafiącej więzić duchy ofiar. Następnie przystąp do polowania na ludzi - najwygodniej będzie Ci zakraść się do któregoś z obozów bandytów lub innej jaskini i tam zabić jakiegoś bandziora. Po schwytaniu duszy, możesz wrócić do Faliona.

Nowy cel główny: Spotkaj się z Falionem o brzasku

Po przyniesieniu czarodziejowi napełnionego czarnego klejnotu duszy, możecie już przygotować się do odprawienia ceremonii. Wyjdź z Morthalu i skieruj się w kierunku północno-zachodnim, aż dotrzesz do kamiennego kręgu. Stań w jego środku i poczekaj do wschodu słońca (koło godziny 5:00 rano). Oczywiście nie musisz poświęcać swojego cennego czasu na samo stanie - pod klawiszem T znajdziesz funkcję zautomatyzowanego czekania.

Kiedy czarownik pojawi się w rejonie kamiennego kręgu, poproś go o wykonanie obrzędu - W świetle dnia | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Nowy cel główny: Pomów z Falionem; Nowy cel główny: Poczekaj, aż Falion zakończy rytuał

Kiedy czarownik pojawi się w rejonie kamiennego kręgu, poproś go o wykonanie obrzędu. Falion rozpocznie odczytywać magiczną inkantację, w wyniku której świat zacznie wirować i ściemniać się. Plugawa, wampirza dusza opuści Twoje ciało, a Ty sam stracisz przytomność. Kiedy się ockniesz, słońce będzie już wysoko , a Ty staniesz się znowu całkowicie zdrowym, żywym człowiekiem. Jeśli zdarzyłoby Ci się ponownie złapać wampiryzm, zawsze możesz powrócić do Faliona i przeprowadzić całą operację jeszcze raz.

1 - W świetle dnia | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy