Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zamiana w wampira | Wskazówki Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Ta strona poradnika do TES V: Skyrim wyjaśnia jakie wymagania należy spełnić żeby zostać wampirem w grze. Informujemy też szczegółowo o tym jakie są etapy wampirzego głodu, jakie są zalety oraz wady bycia wampirem, oraz jak pozbyć się wampirzej klątwy.

Informacje wstępne

Wampiryzm należy traktować bardziej jako klątwę czy chorobę, a nie jako okazję. Pomimo tego, że stając się wampirem zyskuje się nowe zdolności i czyni bohatera silniejszym w pewnych sytuacjach, to wiąże się z tym również cała masa utrudnień i ograniczeń. W skrajnych przypadkach można nawet doprowadzić do sytuacji, w której inne postacie na widok bohatera będą go automatycznie atakowały, co oczywiście może skomplikować poprawne wykonywanie otrzymanych questów. Radzę w rezultacie dokładnie zapoznać się z przedstawionymi poniżej informacjami, tak by dowiedzieć się w jaki sposób kontrolować bycie wampirem czy wręcz pozbyć się na dobre klątwy.

Uwaga! Główny bohater nie może przemienić się w wampira jeżeli jest on aktualnie wilkołakiem. To dobra metoda na zabezpieczenie się przed niekontrolowaną przemianą. Jeżeli pragniesz wypróbować mimo wszystko zabawę wampirem, to najpierw musisz przestać być wilkołakiem. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Zamiana w wilkołaka.

Jak zostać wampirem?

Wampiryzmu możesz nabawić się w taki sam sposób jak każdej innej choroby, a mianowicie poprzez zarażenie bohatera przez konkretnego przeciwnika - Zamiana w wampira | Wskazówki Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Wampiryzmu możesz nabawić się w taki sam sposób jak każdej innej choroby, a mianowicie poprzez zarażenie bohatera przez konkretnego przeciwnika. W przypadku omawianej dziedziny musisz zostać zarażony przez innego wampira.

W trakcie potyczek z wrogo nastawionymi (lub sprowokowanymi do walki) wampirami powinieneś mianowicie zauważyć, że korzystają one regularnie z czaru Wampiryczne wyssanie (powyższy screen). Używanie tego czaru wiąże się z niewielką szansą zarażenia ofiary i tym samym uczynienia jej "kandydatem" do miana pełnoprawnego wampira.

O tym, że bohater został zarażony zostaniesz poinformowany na dwa sposoby, a mianowicie pojawieniem się w lewym górnym rogu ekranu informacji Łapiesz chorobę Sanguinare Vampiris oraz dodaniem do okna aktywnych efektów pozycji o nazwie Zmniejszone zdrowie (powyższy screen) - Zamiana w wampira | Wskazówki Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

O tym, że bohater został zarażony zostaniesz poinformowany na dwa sposoby, a mianowicie pojawieniem się w lewym górnym rogu ekranu informacji Łapiesz chorobę Sanguinare Vampiris oraz dodaniem do okna aktywnych efektów pozycji o nazwie Zmniejszone zdrowie (powyższy screen).

Gra rozpocznie teraz proces przemiany w wampira - Zamiana w wampira | Wskazówki Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Gra rozpocznie teraz proces przemiany w wampira. Przez najbliższe trzy dni o zachodzie i wschodzie słońca będziesz otrzymywał informacje dotyczące dziwnego pragnienia i osłabionej odporności na promienie słoneczne. Będą one ponadto połączone ze zniekształceniami obrazu (powyższy screen).

Uwaga! Jeżeli nie chcesz zostać wampirem, to musisz szybko działać! Jeżeli bowiem bohater przemieni się w pełnoprawnego wampira, to w celu usunięcia klątwy wampiryzmu wymagane będzie bowiem podjęcie bardziej skomplikowanych działań.

Proces przemiany w wampira możesz anulować na dwa sposoby, a mianowicie wypijając zawartość mikstury leczącej z chorób lub odwiedzając dowolną kapliczkę gwarantującą otrzymanie błogosławieństwa (np. w świątyni w Białej Grani lub Markarcie).

Po upływie około trzech dni od momentu zarażenia powinieneś otrzymać informację Pod wpływem słońca twoja wampirza krew gotuje się w żyłach lub Krew gotuje ci się w żyłach i budzą się wampirze noce - Zamiana w wampira | Wskazówki Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Po upływie około trzech dni od momentu zarażenia powinieneś otrzymać informację Pod wpływem słońca twoja wampirza krew gotuje się w żyłach lub Krew gotuje ci się w żyłach i budzą się wampirze noce. Dodatkowym potwierdzeniem na to, że stałeś się wampirem będzie nieznaczna zmiana wyglądu głównego bohatera (powyższy screen).

Ogólne założenia bycia wampirem

Bohater przemieniając się w pełnoprawnego wampira staje się osobą uzależnioną od krwi wypijanej z ciał niewinnych ofiar (powyższy screen) - Zamiana w wampira | Wskazówki Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Bohater przemieniając się w pełnoprawnego wampira staje się osobą uzależnioną od krwi wypijanej z ciał niewinnych ofiar (powyższy screen). Im dłużej czasu upłynęło od ostatniego "posiłku", tym jest on bardziej wygłodniały. Z jednej strony wiąże się to z pozyskaniem nowych wampirzych zdolności, ale z drugiej coraz trudniej jest maskować swoją prawdziwą naturę.

Najwięcej problemów sprawia awansowanie na ostatnie czwarte stadium głodu (więcej na ten temat w dalszej części tekstu), bo wtedy sterowana postać jest automatycznie demaskowana i atakowana przez wszystkich mieszkańców Skyrim.

Spożywanie krwi jest dość skomplikowanym procesem, albowiem nie możesz pożywić się ani na w pełni przytomnej ani na zamordowanej osobie - Zamiana w wampira | Wskazówki Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Spożywanie krwi jest dość skomplikowanym procesem, albowiem nie możesz pożywić się ani na w pełni przytomnej ani na zamordowanej osobie. Jedynym rozwiązaniem jest wypijanie krwi śpiących postaci. Gra wampirem jest przez to o wiele prostsza jeżeli Twój bohater domyślnie jest złodziejem lub zabójcą, dysponując elementami ubioru i zdolnościami usprawniającymi procesy skradania się i pozostawania w ukryciu.

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie