Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ustalenie miejsca pobytu Esberna | Szczur zapędzony w kąt | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry The Elder Scrolls V: Skyrim uwzględnia początek opisu przejścia głównego questu Szczur zapędzony w kąt. Sterowana postać musi spotkać się z Brynjolfem oraz doprowadzić do ustalenia miejsca gdzie przebywa Esbern.

Nowy cel główny: Pomów z Brynjolfem

Otwórz mapę świata, dzięki czemu ustalisz, że Pęknina znajduje się w południowo-wschodniej części Skyrim (powyższy screen) - Ustalenie miejsca pobytu Esberna | Szczur zapędzony w kąt | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Otwórz mapę świata, dzięki czemu ustalisz, że Pęknina znajduje się w południowo-wschodniej części Skyrim (powyższy screen). Jeżeli w przeszłości odwiedziłeś już to miejsce, to najlepiej będzie oczywiście skorzystać z opcji szybkiej podróży. W przeciwnym wypadku zostaniesz z kolei zmuszony do zaplanowania wyprawy. Prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług powozu, na przykład tego stacjonującego w stajni w Białej Grani. Jeżeli do Pękniny chcesz dotrzeć pieszo, to wyprawę najlepiej rozpocząć w wiosce Ivarstead, kierując się na wschód i korzystając po drodze z drogowskazów (Pęknina to Riften).

Niezależnie od wybranego wariantu podróży do miasta musisz zbliżyć się od północnej strony (powyższy screen) - Ustalenie miejsca pobytu Esberna | Szczur zapędzony w kąt | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Niezależnie od wybranego wariantu podróży do miasta musisz zbliżyć się od północnej strony (powyższy screen). Przy pierwszej próbie wejścia do Pękniny zostaniesz zatrzymany przez strażnika Pękniny. W zależności od upodobań możesz uiścić opłatę miejscową gwarantującą dostęp do całego miasta, bądź też skorzystać z Retoryki i spróbować przekonać wartownika do swoich racji lub go zastraszyć. Po tym jak załatwiłeś sprawy ze strażnikiem podejdź do dużej bramy celem przeniesienia się do miasta.

Osoba, którą można wypytać o Esberna, to Brynjolf - Ustalenie miejsca pobytu Esberna | Szczur zapędzony w kąt | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Osoba, którą można wypytać o Esberna, to Brynjolf. Za dnia możesz go spotkać na głównym rynku miasta, a wieczorową porą i w nocy przebywa w gospodzie Pod Pszczelim Żądłem. Zainicjuj rozmowę z Brynjolfem (powyższy screen). Jeżeli dysponujesz mocno rozwiniętą Retoryką, to możesz już teraz skorzystać z perswazji i nakłonić go do wyjawienia miejsca pobytu Esberna (powyższy screen).

W przeciwnym wypadku będziesz musiał wyświadczyć Brynjolfowi przysługę, który będzie mianowicie chciał żebyś ukradł pierścień Medasiemu i następnie potajemnie wsunął go do kieszeni handlarza Brand-Shei. Czynności te wykonuje się w ramach pobocznego questu Za obopólną korzyścią, który w formie wyjątku opisany został w dalszej części tego poradnika. Oczywiście jeśli już w przeszłości współpracowałeś z gildią złodziei i tym samym zaliczyłeś wspomniany wyżej quest, to wszystkie te kroki zostaną pominięte i od razu dowiesz się gdzie należy szukać Esberna.

Odblokowany poboczny quest: Za obopólną korzyścią.