Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skrucha | Questy poboczne w Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry TES V: Skyrim znajdziesz opis przejścia pobocznego zadania Skrucha. Quest ten rozgrywany jest w Wieży Mrocznego Światła i w trakcie przechodzenia go bohaterowi będzie towarzyszyła Illia (potencjalny stały członek drużyny). Celem misji jest wdrapanie się na szczyt wieży z zamiarem pokonania matki Illii, przy czym quest może zakończyć się na różne sposoby.

Nowy cel główny: Pomóż Illii dotrzeć na szczyt Wieży Mrocznego Światła

Otwórz mapę świata i wybierz się do znajdującej się w południowo-wschodniej części Skyrim Wieży Mrocznego Światła (powyższy screen) - Skrucha | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Otwórz mapę świata i wybierz się do znajdującej się w południowo-wschodniej części Skyrim Wieży Mrocznego Światła (powyższy screen). Jeżeli nie odkryłeś jeszcze tego miejsca, to podróż do wieży najlepiej będzie rozpocząć w pobliskiej Pękninie.

Po dotarciu na miejsce wejdź do wieży i odszukaj w jednym z początkowych pomieszczeń Illię, która na chwilę przed Twoim przybyciem zabije wiedźmę. W trakcie rozmowy z Illią dowiesz się, że tutejsze wiedźmy dopuszczają się straszliwych czynów i że ona sama zamierza w tym wszystkim dalej uczestniczyć. Illia poprosi Cię o pomoc w zamordowaniu jej matki Silvii.

Zauważ, że Illia po zakończonej rozmowie przyłączy się do drużyny jako niezależny sojusznik, tak więc nie musisz rezygnować z usług dotychczasowego członka drużyny - Skrucha | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Zauważ, że Illia po zakończonej rozmowie przyłączy się do drużyny jako niezależny sojusznik, tak więc nie musisz rezygnować z usług dotychczasowego członka drużyny. Nie musisz też tracić czasu na odnajdywanie właściwej drogi, bo Illia automatycznie wyruszy w stronę szczytu wieży.

Po drodze musisz oczywiście być przygotowany na to, że będziecie atakowani między innymi przez wiedźmy, pająki, ślizgacze oraz trolle. Wkrótce dotrzecie do siedziby pierwszego wiedźmokruka (powyższy screen) i musisz w tym miejscu pociągnąć za lewą dźwignię.

Pokonanie wiedźmokruka może się już okazać nieco kłopotliwe - Skrucha | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Pokonanie wiedźmokruka może się już okazać nieco kłopotliwe. Staraj się blokować magiczne ataki tego potwora i w miarę możliwości atakować go w walce wręcz, nie dając mu szans do rzucania kolejnych zaklęć. Po wygranym pojedynku skorzystaj z pobliskich drzwi prowadzących do Komnaty Mrocznego Światła. Kolejny przystanek na drodze do Silvii to zamknięte południowe drzwi (powyższy screen). Możesz się tu zachować na dwa sposoby. Pierwszy wariant to złamanie zabezpieczeń mistrzowskiego zamka z pomocą wytrychów. Drugi wariant to wybranie się na wschód i pokonanie drugiego wiedźmokruka, któremu będą towarzyszyły staruchy. Wiedźmokruk ma przy sobie klucz do Wieży Mrocznego Światła.

Otwórz w dowolny sposób wspomniane wyżej drzwi i ruszaj dalej, staczając po drodze kolejne walki - Skrucha | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Otwórz w dowolny sposób wspomniane wyżej drzwi i ruszaj dalej, staczając po drodze kolejne walki. Po znalezieniu się na najwyższym poziomie wieży wysłuchaj planu Illii, który zakłada przechytrzenie jej matki (powyższy screen). Musisz mianowicie zachowywać się jak osoba, która ma zostać złożona w ofierze, co umożliwi Illii wykonanie ataku z zaskoczenia.

Nowy cel główny: Na szczycie Wieży Mrocznego Światła pokonaj matkę Illii

Skorzystaj z drzwi prowadzących na szczyt wieży - Skrucha | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Skorzystaj z drzwi prowadzących na szczyt wieży. Podejdź do Silvii i po otrzymaniu stosownego polecenia usiądź na wskazanym przez grę krześle (powyższy screen). Pozostało Ci już tylko zaczekać aż Illia zaatakuje swoją matkę. W zależności od rozwoju wydarzeń Silvia od razu zginie lub sam będziesz mógł zadać jej śmiertelny cios.

Po udanej akcji porozmawiaj z Illią, która pozwoli Ci zatrzymać będący w posiadaniu jej matki Kostur Wiedźmiego Gniewu (musisz zbadać ciało Silvii). Ponadto będziesz mógł zaprosić Illię do dołączenia do drużyny już w roli pełnoprawnego towarzysza. Uwaga - Przed opuszczeniem tego miejsca proponuję zbadać ołtarz, zajrzeć do skrzyni ze skarbami oraz powrócić do wszystkich zignorowanych wcześniej pomieszczeń.