Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dokonanie kradzieży | Za obopólną korzyścią | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do TES V: Skyrim zamieściliśmy opis przejścia najważniejszej części questu Za obopólną korzyścią powiązanego z postacią Brynjolfa. Postać ta zleca bohaterowi zadanie wykradzenia pierścienia Madesiego. Nasza solucja wyjaśnia gdzie można znaleźć pierścień i jak bezproblemowo można go ukraść.

Nowy cel główny: Ukradnij pierścień Madesiego

Podejdź do kramiku Madesiego i ustaw się przy przesuwanych drzwiach - Dokonanie kradzieży | Za obopólną korzyścią | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Podejdź do kramiku Madesiego i ustaw się przy przesuwanych drzwiach. Upewnij się, że dysponujesz co najmniej kilkoma wytrychami i kucnij. Musisz teraz zadbać o to żeby wyświetlony został napis 'w ukryciu' (powyższy screen), a nie ikona oka, bo wtedy zostałbyś automatycznie zauważony przez wartowników. Dodatkowo rozejrzyj się, sprawdzając czy żaden ze strażników nie zmierza w tę stronę. Przedmioty i umiejętności wspomagające proces skradania się mogą tu oczywiście pomóc, ale nie jest to konieczne, bo grając nawet postacią nie posiadającą doświadczenia w kradzieży również można zaliczyć to zadanie. Użyj wytrycha to otwarcia zamka przesuwanych drzwi.

Dodatkowa uwaga - Jeżeli w dowolnym momencie podczas rozwiązywania tego questu zostaniesz przyłapany na kradzieży, to tradycyjnie dla tego typu zachowań będziesz musiał wybrać czy chcesz zapłacić grzywnę, pójść do więzienia czy spróbować pokonać strażników Pękniny w bezpośredniej walce.

To nie koniec, bo teraz musisz się włamać do szkatuły Madesiego - Dokonanie kradzieży | Za obopólną korzyścią | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

To nie koniec, bo teraz musisz się włamać do szkatuły Madesiego. Tak jak wcześniej, upewnij się przed podjęciem jakichkolwiek działań, że gra informuje Cię o przebywaniu w ukryciu (powyższy screen), dzięki czemu nie zostaniesz przyłapany na gorącym uczynku. Użyj wytrycha do otwarcia szkatuły i zabierz z niej wszystkie przedmioty, ze szczególnym uwzględnieniem srebrnego pierścienia Madesiego.

Nowy cel główny: Podrzuć pierścień Madesiego

Powróć teraz do miejsca, w którym Brynjolf wygłasza przemówienie i ustaw się w pokazanym na powyższym screenie miejscu, a więc za plecami handlarza Brand-Shei - Dokonanie kradzieży | Za obopólną korzyścią | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Powróć teraz do miejsca, w którym Brynjolf wygłasza przemówienie i ustaw się w pokazanym na powyższym screenie miejscu, a więc za plecami handlarza Brand-Shei. Kucnij i po raz kolejny upewnij się, że gra informuje Cię o przebywaniu w ukryciu, a nie wyświetla ikony oka. Wciśnij teraz klawisz E celem otwarcia okna kradzieży kieszonkowej.

Przejdź do własnego inwentarza i otwórz zakładkę Strojów - Dokonanie kradzieży | Za obopólną korzyścią | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Przejdź do własnego inwentarza i otwórz zakładkę Strojów. Zaznacz teraz pozyskany niedawno srebrny pierścień Madesiego (powyższy screen) i wciśnij klawisz R, dzięki czemu powinien on zostać przeniesiony do inwentarza handlarza, z którym wszedłeś w interakcję. Możesz już zamknąć to okno.

Nowy cel główny: Pomów z Brynjolfem

Powróć do Brynjolfa - Dokonanie kradzieży | Za obopólną korzyścią | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Powróć do Brynjolfa. Jeżeli udało Ci się wykraść pierścień i następnie podrzucić go wyznaczonemu handlarzowi, to zostaniesz wynagrodzony w złocie. Jeżeli zostałeś w międzyczasie złapany, to rozmówca ograniczy się jedynie do stwierdzenia, iż jest zawiedziony Twoimi poczynaniami. Co ciekawe jednak, w obu przypadkach dowiesz się, że Esbern przebywa w Szczurzych Norach (powyższy screen). Brynjolf zaoferuje Ci też dodatkową pracę, nawet jeżeli zawaliłeś pierwszą zleconą przez niego robotę. Możesz już powrócić do rozwiązywania głównego questu Szczur zapędzony w kąt (wznów od sekcji Odnalezienie Esberna), choć warto poświęcić kilka chwil na obejrzenie aresztowania handlarza, któremu podrzuciłeś pierścień.

Odblokowany poboczny quest: Biznesowe podejście