Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak pozbyć się wampiryzmu i wilkołactwa w Skyrim? Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Elder Scrolls V: Skyrim wyjaśniamy jak pozbyć się klątwy wampiryzmu oraz klątwy wilkołactwa. Główny bohater może stać się wampirem lub wilkołakiem w trakcie przechodzenia gry i w przypadku wampira może to być niestety przemiana wbrew twojej woli. Nie musisz na szczęście pozostawać wampirem lub wilkołakiem aż do samego końca przygody.

Jak pozbyć się klątwy wampiryzmu?

Dla przypomnienia bohater może stać się wampirem jeżeli - Jak pozbyć się wampiryzmu i wilkołactwa w Skyrim? - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Dla przypomnienia bohater może stać się wampirem jeżeli:

  1. Zostaniesz ugryziony przez innego wampira i nabawisz się choroby o nazwie Sanguinare Vampiris (pojawienie się jej ma charakter losowy).
  2. Nie zatrzymasz trwającego trzy dni procesu przemany w wampira - możesz wypić zawartość mikstury leczącej z chorób lub odwiedzić jedną z kapliczek przyznających błogosławieństwo (są one m.in. w światyniach w Białej Grani i Markarcie).
Są dwa sposoby pozbycia się klątwy wampiryzmu i opisaliśmy je poniżej - Jak pozbyć się wampiryzmu i wilkołactwa w Skyrim? - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Są dwa sposoby pozbycia się klątwy wampiryzmu i opisaliśmy je poniżej:

W celu odblokowania pierwszej możliwości zdjęcia klątwy wybierz się do dowolnej gospody w świecie gry i porozmawiaj z jej właścicielem. Zapytaj się oberżystę o najświeższe plotki, a jedna z nich powinna dotyczyć zgłębiana wiedzy na temat wampirów przez maga Faliona z miejscowości Morthal (powyższy screen). Gra odblokuje w tym momencie związany z Falionem poboczny quest W świetle dnia. Przejdź do strony w naszej solucji z opisem przejścia tego questu. Przypominamy tylko, że dotyczy on pozyskania nasyconego czarnego klejnotu duszy.

Druga z możliwości zdjęcia klątwy to doprowadzenie do sytuacji odblokowania przemiany w wilkołaka - Jak pozbyć się wampiryzmu i wilkołactwa w Skyrim? - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Druga z możliwości zdjęcia klątwy to doprowadzenie do sytuacji odblokowania przemiany w wilkołaka. W tym celu musisz nawiązać współpracę z Towarzyszami z Białej Grani (gildia wojowników), przystępując do wykonywania dla nich questów. Do pierwszej przemiany dochodzi podczas zaliczania questu Towarzyszy Srebrna Ręka (powyższy screen) i to właśnie wtedy klątwa wampiryzmu zostaje zdjęta. Po więcej informacji na temat zadań wykonywanych dla Towarzyszy zapraszamy do naszego opisu przejścia.

Uwaga! Bohater nawet po zdjęciu klątwy może w dalszej części rozgrywki ponownie stać się wampirem. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której po zakończeniu wszystkich questów Towarzyszy nie pozbyłeś się opcji przemiany w wilkołaka, albowiem będąc wilkołakiem nie można zarazić się wampiryzmem.

Komplet informacji na temat prowadzenia gry jako wampir znajdziesz na osobnej stronie Zamiana w wampira w naszym poradniku.

Jak pozbyć się klątwy wilkołactwa?

Dla przypomnienia bohater może stać się wilkołakiem jeżeli - Jak pozbyć się wampiryzmu i wilkołactwa w Skyrim? - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Dla przypomnienia bohater może stać się wilkołakiem jeżeli:

  1. Dołączysz do frakcji Towarzysze (gildia wojowników).
  2. Awansujesz do questu Towarzyszy zatytułowanego Srebrna Ręka i przystąpisz w ramach tej misji do rytuału krwi - w przeciwieństwie do zarażenia wampiryzem jest to dobrowolna i świadoma decyzja.
  3. Wypijesz krew w trakcie rytuału i odblokujesz aktywną moc Postać Bestii.
Istnieje tylko jedna metoda zdjęcia klątwy wilkołactwa i można z niej skorzystać dopiero po zaliczeniu ostatniego podstawowego questu Towarzyszy, czyli Chwała poległym - Jak pozbyć się wampiryzmu i wilkołactwa w Skyrim? - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Istnieje tylko jedna metoda zdjęcia klątwy wilkołactwa i można z niej skorzystać dopiero po zaliczeniu ostatniego podstawowego questu Towarzyszy, czyli Chwała poległym. Musisz powrócić do Grobowca Ysgramora, udać się do głównej komnaty, wrzucić głowę wiedźmy z Glenmoril do ognia (powyższy screen) i na koniec pokonać wilczego ducha powiązanego z głównym bohaterem.

Uwaga - Jeżeli dysponowałeś tylko jedną głową wiedźmy podczas zaliczania zadania Chwała poległym, to musisz najprawdopodobniej ponownie odwiedzić lokację o nazwie Sabat Glenmoril (sektor 7, punkt 1) i zabić zignorowaną wcześniej wiedźmę lub ponownie zbadać ciało jednej z zabitych już wiedźm.

Komplet informacji na temat prowadzenia gry jako wampir znajdziesz na osobnej stronie Zamiana w wilkołaka w naszym poradniku.