Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Reputacja - Wichrowy Tron - Cienie z Summerset | Questy Gildii Złodziei | Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Reputacja: Wichrowy Tron - Cienie z Summerset

Nowy cel główny: Porozmawiaj z Torstenem Furią-Morską

Uwaga! Zadanie to otrzymasz po wypełnieniu przynajmniej pięciu dodatkowych misji w mieście Wichrowy Tron (zaproponować Ci je mogą Vex albo Delvin Mallory z Wyszczerbionej Bani).

Uwaga! Zaliczenie wszystkich zadań z sekcji Reputacja oraz pomyślne zakończenie głównego wątku Gildii Złodziei pozwoli Ci na zostanie jej mistrzem.

Po wykonaniu pięciu dodatkowych prac w mieście Wichrowy Tron, Delvin albo Vex zaproponują Ci misję specjalną: wyjaśnienie członkom nowopowstającej, konkurencyjnej Gildii Złodziei, że wkraczają na zajęte już poletko - Reputacja - Wichrowy Tron - Cienie z Summerset | Questy Gildii Złodziei | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Po wykonaniu pięciu dodatkowych prac w mieście Wichrowy Tron, Delvin albo Vex zaproponują Ci misję specjalną: wyjaśnienie członkom nowopowstającej, konkurencyjnej Gildii Złodziei, że wkraczają na zajęte już poletko. W tym celu musisz wyprawić się do mroźnej twierdzy Gromowładnych i tam spotkać się z Torstenem Furią-Morską (screen powyżej). Mężczyzna przechadza się po całym mieście, w związku z czym jego odnalezienie nie jest zbyt trudne (sprawdź jego pozycję na minimapie: klawisz M a następnie L). Kiedy z nim porozmawiasz, okaże się, że członkowie nowej Gildii nie stronią od przemocy - podczas kradzieży zamordowali córkę Twojego rozmówcy. Pałający chęcią mordu nord poda Ci nazwisko osoby, która jest podobno członkinią zbrodniczej organizacji. Powinieneś się z nią spotkać i wyjaśnić sprawę.

Nowy cel główny: Porozmawiaj z Niranye

Altmerkę spotkasz w jej domu albo na targowisku, gdzie pracuje. Kiedy do niej dotrzesz, masz kilka możliwości. Możesz użyć perswazji i w ten sposób zmusić ją do zeznań, zastraszyć ją wezwaniem straży, zabić (przy ciele znajdziesz notkę z potrzebnymi Ci informacjami) lub też powiedzieć, że z kimś ją pomyliłeś (co aktywuje misję poboczną Znajdź sposób, aby przekonać Niranye). W trzech pierwszych wypadkach uzyskasz informacje, wedle których w Skyrim zaczęła szaleć nowa szajka złodziei, nazywających siebie Cieniami z Summerset.

Siedzibę zbrodniczej szajki odnajdziesz w Jaskini na Wzgórzach Mówców, gdzie powinieneś się teraz udać - Reputacja - Wichrowy Tron - Cienie z Summerset | Questy Gildii Złodziei | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Siedzibę zbrodniczej szajki odnajdziesz w Jaskini na Wzgórzach Mówców, gdzie powinieneś się teraz udać. Gang złodziei składa się wyłącznie z wysokich elfów, co oznacza, że ich eliminacja nie sprawi Ci żadnego problemu (wysokie elfy nie są zbyt dobrymi wojownikami).

Nowy cel opcjonalny: Znajdź sposób, aby przekonać Niranye

Jeżeli nie uda Ci się przekonać ani zastraszyć altmerki, a nie chcesz mieć jej krwi na rękach, możesz w czasie dialogu wybrać opcję "mój błąd" i zakończyć rozmowę. W tym momencie będziesz mógł poszukać w domu elfki obciążających ją dowodów, które będziesz mógł wykorzystać podczas przesłuchania.

Zakradnij się do domu Niranye, kiedy zapadnie noc albo jego właścicielka pójdzie pracować na targowisko - Reputacja - Wichrowy Tron - Cienie z Summerset | Questy Gildii Złodziei | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Zakradnij się do domu Niranye, kiedy zapadnie noc albo jego właścicielka pójdzie pracować na targowisko. Podejdź do ukrytych drzwi (screen powyżej) i otwórz je. Zejdź do piwnicy i włam się do sejfu - znajdziesz w nim listy do Linwe, które doskonale nadadzą się do szantażowania ofiary. Odszukaj kobietę i pokaż jej dokumenty - w ten sposób uzyskasz poszukiwane informacje.

Nowy cel główny: Udaj się do jaskini na Wzgórzach Mówców

Wyjdź z Wichrowego Tronu i skręć na zachód. Podążaj cały czas ścieżką, aż zbliżysz się do obozu złodziei. Jego odnalezienie nie należy do najłatwiejszych, w związku z czym został zaznaczony na poniższej mapce.

W obozowisku znajdziesz dwóch zbirów, których możesz bez większych ceregieli zabić - Reputacja - Wichrowy Tron - Cienie z Summerset | Questy Gildii Złodziei | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

W obozowisku znajdziesz dwóch zbirów, których możesz bez większych ceregieli zabić. Kiedy to uczynisz, możesz wejść do jaskini.

Nowy cel główny: Odzyskaj srebrny medalion Fjotli

Nowy cel opcjonalny: Zniszcz Sztandar Letnich Cieni

Po wejściu do groty kieruj się cały czas przez siebie, eliminując kolejnych przeciwników. Altmerowie posiadają bardzo niewielką ilość punktów życia i są wrażliwi na ataki magiczne, w związku z czym pozbędziesz się ich bez problemu. W czasie bezpośredniego starcia również nie stanowią żadnego wyzwania - widać, że są początkującymi poszukiwaczami przygód.

Kiedy będziesz szedł w głąb jaskini, w pewnym momencie odnajdziesz sztandar buńczucznych złodziei - podpalając go, wypełnisz zadanie opcjonalne Zniszcz Sztandar Letnich Cieni (jego zaliczenie poskutkuje większą nagrodą na zakończenie całego wątku) - Reputacja - Wichrowy Tron - Cienie z Summerset | Questy Gildii Złodziei | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Kiedy będziesz szedł w głąb jaskini, w pewnym momencie odnajdziesz sztandar buńczucznych złodziei - podpalając go, wypełnisz zadanie opcjonalne Zniszcz Sztandar Letnich Cieni (jego zaliczenie poskutkuje większą nagrodą na zakończenie całego wątku). W sali na prawo od chorągwi znajdziesz Linwe, w którego ekwipunku znajduje się medalion Fjotli. W tym momencie możesz już wrócić do Torstena Furii-Morskiej, jednak zabicie wszystkich "obcych złodziei" będzie na pewno dobrą przestrogą dla następnych śmiałków, którzy będą chcieli przeciwstawić się Gildii.

Nowy cel główny: Wróć do Torstena Furii-Morskiej

Kiedy ponownie spotkasz się z zasmuconym nordem, oddaj mu medalion Fjotli. Mężczyzna podziękuje Ci za wykonanie misji i doda, że gdyby Delvin Mallory potrzebował pomocy w Wichrowym Tronie, to może na niego liczyć.

Od tego momentu Niranye, czyli altmerka od której dowiedziałeś się o Cieniach z Summerset, stanie się Twoim paserem w Wichrowym Tronie - Reputacja - Wichrowy Tron - Cienie z Summerset | Questy Gildii Złodziei | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Od tego momentu Niranye, czyli altmerka od której dowiedziałeś się o Cieniach z Summerset, stanie się Twoim paserem w Wichrowym Tronie. Od czasu do czasu warto do niej zajrzeć - dysponuje bowiem losowymi, dość potężnymi artefaktami.