Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Odrodzona Trójca

Nowy cel główny: Wysłuchaj Karliah

Po tym, jak zdasz raport Brynjolfowi, powinieneś porozmawiać z elfią złodziejką. Pod Twoją nieobecność została podjęta decyzja, że Mercer Frey jest zdecydowanie zbyt niebezpieczny dla Gildii Złodziei i musi zostać usunięty. W tym celu musisz udać się po jego śladach i dotrzeć do miejsca, gdzie znajdują się Oczy Falmera.

Mistrz Gildii jest na tyle poważnym przeciwnikiem, że podczas tej misji towarzyszyć Ci będzie Kariah - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Mistrz Gildii jest na tyle poważnym przeciwnikiem, że podczas tej misji towarzyszyć Ci będzie Kariah. Spotkaj się z nią przy megalicie nieopodal Pękniny.

Nowy cel główny: Spotkaj się z Karliah przy megalicie

Wyjdź z Pękniny przez południową bramę i podążaj ścieżką wiodącą w góry. Po kilku chwilach zauważysz wielki głaz, pod którym stoi Karliah - to Słowicza Komnata, gdzie kiedyś spotykały się Słowiki (screen poniżej).

Jeśli zagadniesz mroczną elfkę o historię Słowików, dowiesz się, że ich rolą jest służenie Nocnicy -patronki wszystkich złodziei - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Jeśli zagadniesz mroczną elfkę o historię Słowików, dowiesz się, że ich rolą jest służenie Nocnicy -patronki wszystkich złodziei. Dotychczas słowikami była Karliah, Gallus i Mercer Frey, jednak po zdradzie tego ostatniego, osobliwy "zakon" rozpadł się. Twoją rolą będzie jego odbudowanie.

Nowy cel główny: Podążaj za Karliah

Kiedy wejdziesz do środka Komnaty Słowików, zauważysz, że do waszej wyprawy dołączył również Brynjolf. Jak widać, nie tylko Ty masz dołączyć do elitarnego grona Słowików, ale również rudowłosy złodziej.

Idźcie za Karliah i słuchajcie jej opowieści - dobrze by było, żebyście poznali wasze dziedzictwo - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Idźcie za Karliah i słuchajcie jej opowieści - dobrze by było, żebyście poznali wasze dziedzictwo. Kiedy dotrzecie do wielkiej groty, złodziejka poprosi was o wdzianie specjalnych, słowiczych zbroi.

Nowy cel główny: Uaktywnij kamień zbroi

Nowy cel główny: Załóż zbroję Słowika

Przejdź przez most linowy i skręć w lewo - w dużej sali znajdziesz trzy głazy. W momencie, w którym dotkniesz środkowego, w Twoim ekwipunku pojawi się Zbroja Słowika. Załóż ją, aby aktywować dalszą część zadania.

Chociaż strój Słowika nie jest najpotężniejszym odzieniem w grze, to jednak z pewnością jednym z najciekawiej zaprojektowanych - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Chociaż strój Słowika nie jest najpotężniejszym odzieniem w grze, to jednak z pewnością jednym z najciekawiej zaprojektowanych. Warto wypełnić tę misję chociażby po to, by zdobyć te szaty.

Nowy cel główny: Podążaj za Karliah

Zanim ruszysz za złodziejami do dużej sali na końcu korytarza, skręć w oba jego rozwidlenia. W znajdujących się tam pomieszczeniach znajdziesz kufry o losowej zawartości - być może będzie tam coś wartego uwagi.

Kiedy skończysz rabować bezpańskie dobra, wróć do Karliah - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Kiedy skończysz rabować bezpańskie dobra, wróć do Karliah. W tym momencie poznasz warunki, na jakich zostaniesz Słowikiem. Od momentu złożenia przysięgi będziesz mógł do woli korzystać z błogosławieństwa Nocnicy, jednak w zamian za to będziesz musiał obiecać, że staniesz się strażnikiem jej świątyni - tak za życia, jak i po śmierci. Jako, że nie masz żadnego wyboru, musisz zgodzić się na tę propozycję. Zgodę wyrazi również Brynjolf.

Nowy cel główny: Stań na wolnym glifie podłogowym

Podążaj za Karliah w głąb korytarza. Po kilku krokach złodziejka otworzy wrota, za którymi znajduje się właściwa świątynia Nocnicy. Za główną, środkową kolumną dojrzysz trzy postumenty - jeden z nich został przeznaczony dla Ciebie.

Kiedy zajmiesz swoje miejsce, pośrodku sali objawi się sama Nocnica, by przyjąć waszą przysięgę - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Kiedy zajmiesz swoje miejsce, pośrodku sali objawi się sama Nocnica, by przyjąć waszą przysięgę. Po krótkiej ceremonii duch zniknie, a Ty uzyskasz błogosławieństwo bogini, w postaci nadnaturalnego szczęścia.

Nowy cel główny: Pomów z Karliah

Po tym, jak złożyłeś przysięgę wierności Nocnicy, Karliah wyjawi Ci prawdziwą zbrodnię Mercera Freya - zbezcześcił on świątynię bogini, kradnąc Kościany Klucz. Artefakt ten pozwala na bezproblemowe otwarcie każdego zamka, niezależnie od stopnia jego skomplikowania. Właśnie dzięki temu artefaktowi udało mu się wkroczyć do Sanktuarium Śnieżnego Woalu.

Celem drużyny jest od tego momentu nie tylko pochwycenie Mercera Freya, ale i zwrócenie Klucza Nocnicy - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Celem drużyny jest od tego momentu nie tylko pochwycenie Mercera Freya, ale i zwrócenie Klucza Nocnicy. Zachowanie artefaktu dla siebie zaowocowałoby utratą błogosławieństwa bogini - na Gildię Złodziei ponownie spadłoby wielkie nieszczęście. Jak się więc okazuje, ponownie nie masz wyboru i musisz rzucić się w wir przygody.

Nowy cel główny: Pomów z Brynjolfem

Zanim ostatecznie opuścisz Komnaty Słowików, powinieneś porozmawiać jeszcze z Brynjolfem. Rudobrody złodziej przedstawi Ci sprawę bez ogródek - zostało postanowione, że to właśnie Ty zostaniesz nowym mistrzem Gildii Złodziei.

Przed swoją formalną nominacją musisz jeszcze wypełnić zadania mające na celu przywrócenie renomy Gildii - w tym celu porozmawiaj z Vex oraz Delvinem Mallorym na temat dodatkowych misji (patrz sekcja Reputacja w niniejszym podręczniku) - Odrodzona Trójca | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Przed swoją formalną nominacją musisz jeszcze wypełnić zadania mające na celu przywrócenie renomy Gildii - w tym celu porozmawiaj z Vex oraz Delvinem Mallorym na temat dodatkowych misji (patrz sekcja Reputacja w niniejszym podręczniku). Oczywiście zanim zajmiesz czołową pozycję wśród złodziei, musisz jeszcze wyeliminować jej poprzedniego mistrza - Mercera Freya.

Odblokowany quest Gildii Złodziei: Ślepota