Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ile czasu zajmuje przejście gry Skyrim? Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do The Elder Scrolls V: Skyrim znajdziesz odpowiedź na pytanie ile czasu zajmuje przejście tej gry. Podanie tylko jednej wartości jest niemożliwe, gdyż rozgrywkę w Skyrim można prowadzić na wiele sposobów. Przygotowaliśmy w rezultacie oddzielne wartości w zależności od tego jak dużo czasu chcesz poświęcić na rzeczy niezwiązane z główną fabułą.

1 - Ile czasu zajmuje przejście gry Skyrim? - Skyrim - poradnik, mapy, questy
  1. Ukończenie głównego wątku fabularnego Skyrim powinno ci zająć około 30 godzin. Skyrim nie posiada bardzo dużej liczby głównych zadań, ale z wykonywaniem kolejnych głównych questów nie powinieneś się nigdy śpieszyć. Wynika to z tego, że w późniejszych questach pojawiają się silni przeciwnicy i do walk z nimi warto przystępować grając rozwiniętą postacią. Na długość kampanii duży wpływ ma również to, że odwiedza się w niej odległe zakątki krainy. Do wielu oddalonych lokacji trzeba co najmniej raz osobiście dotrzeć (później będzie już możliwe poleganie na szybkiej podróży).
  2. Zajęcie się wszystkimi pobocznymi misjami zajmie ci co najmniej 60-70 godzin. Pobocznych questów jest ZNACZNIE więcej od głównych. Co więcej, do tej kategorii oprócz "zwykłych" pobocznych zadań zaliczane są również misje wykonywane na zlecenie głównych gildii (wojowników, magów, złodziei i zabójców), daedryczne questy oraz misje wojny domowej w Skyrim.
  3. Odkrycie i zbadanie wszystkich opcjonalnych lokacji to kolejnych kilkadziesiąt godzin gry. Na mapie świata znajduje się kilkaset lokacji. Wiele z nich odwiedzisz dzięki zaliczaniu głównych lub pobocznych zadań, ale są też miejscówki, które nie są powiązane z żadnymi misjami. Badanie ich jest oczywiście opcjonalne, ale w prawie każdej znajdziesz jakiś loot i/lub przeciwników.
  4. Platynowe trofeum wydłuża grę o kolejnych kilka-kilkanaście godzin. Większość questów dotyczy awansowania w grze i zaliczania zadań, aczkolwiek nawet po uporaniu się ze wszystkimi większymi questami będzie ci brakowało niektórych trofeów do kompletu. Czasochłonne mogą być m.in. osiągnięcia dotyczące uzbierania 100000 sztuk złota, wyznaczenia kary za głowę bohatera we wszystkich włościach czy awansowania postacią na 50 poziom doświadczenia.
  5. Każdy z dodatków DLC do Skyrim oferuje od kilku do kilkunastu godzin gry. Najmniej unikalnych atrakcji oferuje rozszerzenie Hearthfire, zaś najbogatszy w nową zawartość jest dodatek Dragonborn. W każdym przypadku na czas gry największy wpływ ma to czy skupisz się jedynie na najważniejszych nowościach czy zapragniesz wycisnąć 100% z danego dodatku.
  6. Mody do gry Skyrim pozwalają na znaczne wydłużenie czasu rozgrywki. Możesz dzięki nim modyfikować wygląd gry, jak również dodawać nowe mechaniki i zawartość, które nie były obecne w podstawowej wersji gry. Ogromna liczba oraz złożoność wielu modów pozwalają spędzić z grą kolejnych kilkadziesiąt lub nawet kilkaset godzin.