Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Złożone obietnice | Questy poboczne w Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do The Elder Scrolls V: Skyrim znajdziesz opis przejścia pobocznego questu Złożone obietnice. Misję tę rozpoczyna się w gospodzie w Pękninie. Dotyczy ona spotkania się z więzionym Sibbim, a następnie zakradzenia się do domku myśliwskiego celem dokonania kradzieży konia.

Uaktywnienie questu

Podczas wizyty w Pękninie, zajrzyj do gospody Pod Pszczelim Żądłem. W kącie głównej sali zauważysz łysiejącego mężczyznę - Louisa Letrusha. Kiedy z nim porozmawiasz, dowiesz się, że został on oszukany przez Sibbiego Czarną-Różę, który miał mu sprzedać konia. Ostatecznie jednak kontrahent Twojego rozmówcy został wtrącony do więzienia, przez co uznał, umowę za niebyłą. Tak się jednak składa, że zdążył już wziąć zaliczkę, przez co sprawa jest niedokończona. Powinieneś wyruszyć do więzienia, porozmawiać z Sibbim i wyjaśnić sprawę.

Wyjdź z karczmy Pod Pszczelim Żądłem i udaj się do Więzienia w Pękninie - Złożone obietnice | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Nowy cel główny: Porozmawiaj z Sibbim Czarną-Różą

Wyjdź z karczmy Pod Pszczelim Żądłem i udaj się do Więzienia w Pękninie. Po wejściu do środka, zostaniesz zatrzymany przez strażnika pilnującego skazańców. Aby przejść dalej, będziesz musiał go przekupić albo przekonać (perswazja). Gdy miniesz nadgorliwca, przejdź do celi, w której siedzi Sibbi.

Już po krótkiej rozmowie uświadomisz sobie, że masz do czynienia z nie lada oszustem - mężczyzna nie jest bowiem właścicielem konia, którego sprzedał Letrushowi. Formalnie rzecz biorąc, wierzchowiec należy do matki Sibbiego, Maven Czarnej-Róży, która trzęsie całym miastem. Nie musisz się jednak martwić - o ile sam nie powiesz kobiecie o całej sprawie, sama nigdy Cię z nią nie powiąże. Co ciekawe, jeśli szepniesz jej słówko o knowaniach jej syna, każe Ci ona postępować zgodnie z jego planem. Zemsta najlepiej smakuje na zimno - a Maven zemści się na mężczyznach zaraz po tym, jak zakończysz zadanie.

Więzień, siłą rzeczy, nie może dostarczyć kupcowi konia - ale Ty masz taką możliwość - Złożone obietnice | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Więzień, siłą rzeczy, nie może dostarczyć kupcowi konia - ale Ty masz taką możliwość. Otrzymasz więc zlecenie kradzieży dokumentów poświadczających rodowód wierzchowca (o imieniu Mróz) oraz uprowadzenia go. Jeśli przyciśniesz Sibbiego groźbą naskarżenia o wszystkim Maven, otrzymasz dodatkowo klucz do skrytki w jej domku myśliwskim. To właśnie w tamtym budynku znajduje się poszukiwany przez Ciebie koń.

Nowy cel główny: Ukradnij dokumenty poświadczające rodowód Mroza; Nowy cel opcjonalny: Okradnij skrytkę w domku myśliwskim

Udaj się do Domku myśliwskiego Czarnych-Róż - znajdziesz go na wschód od Pękniny, zaraz przed stokami gór. Kiedy dotrzesz na miejsce, okaże się, że budynek jest dobrze strzeżony - jeśli podejdziesz zbyt blisko, najemnicy przed głównym wejściem z pewnością Cię zaatakują. Najrozsądniej więc zrobisz, zachodząc całą posiadłość od zachodu - tamtejszych drzwi nikt nie pilnuje i będziesz mógł łatwo sforsować tkwiący w nich zamek (wrota widać na poniższym screenie, po lewej).

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byś spróbował ukraść klucz do posiadłości któremuś z zakapiorów - znacznie ułatwi to zadanie. Możesz również wejść do budynku innym wejściem, zważ jednak, że będzie to dość trudne.

Poszukiwane przez Ciebie dokumenty znajdziesz w piwnicy domu - wchodząc zachodnimi drzwiami będziesz najbliżej miejsca przeznaczenia - Złożone obietnice | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Poszukiwane przez Ciebie dokumenty znajdziesz w piwnicy domu - wchodząc zachodnimi drzwiami będziesz najbliżej miejsca przeznaczenia. Ukradnij dokumenty z biurka, a następnie skręć w lewo - znajdziesz tam skrytkę z pieniędzmi, do której klucz otrzymałeś od Sibbiego (jeśli go nie masz, zawsze możesz pobawić się wytrychami). Następnie wyjdź z budynku.

Nowy cel główny: Wykradnij Mroza

Kradzieży konia nie da się ukryć. Skradanie się nie ma większego sensu - wrogowie zauważą Cię kiedy tylko wsiądziesz na wierzchowca. Dlatego też najlepiej zrobisz po prostu biegnąć do stajni i szybko wskakując w strzemiona. Od tego momentu czeka Cię błyskawiczna ucieczka z domku myśliwskiego - pamiętaj o tym, że pod klawiszem ALT masz opcję biegu, która znacznie przyspieszy tempo konia.

Po dokonaniu kradzieży i ucieczce z miejsca zbrodni masz dwie opcje - Złożone obietnice | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Nowy cel główny: Wróć do Louisa Letrusha

Po dokonaniu kradzieży i ucieczce z miejsca zbrodni masz dwie opcje. Według pierwszej, możesz wyruszyć do Maven Czarnej-Róży i powiedzieć jej o wszystkim. Nie jest to jednak zbyt opłacalne rozwiązanie, ponieważ nie uzyskasz w ten sposób żadnej nagrody, a w czasie swoich podróży prędzej czy później znajdziesz zmasakrowane ciało Letrusha. Dlatego też lepiej jest pojechać do mężczyzny i oddać mu wierzchowca.

Tutaj również istnieje kilka opcji - Złożone obietnice | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Tutaj również istnieje kilka opcji. Jeśli po prostu oddasz mu konia, otrzymasz zapłatę w złocie. Jeżeli używając perswazji powiesz mu, że poinformujesz o wszystkim Maven, koń będzie Twój, ale w przyszłości możesz spodziewać się tego, że napadną Cię bandyci nasłani przez Letrusha. Grożąc mu śmiercią, uzyskasz taki sam efekt. Jeśli nie masz ochoty walczyć z najemnymi zbirami, zadowól się gotówką - w ten sposób będziesz miał całą sprawę z głowy raz na zawsze.