Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przygotowanie się do uwięzienia smoka | Upadły | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do The Elder Scrolls V: Skyrim znajduje się opis przejścia przygotowań do uwięzienia smoka Odahviinga. Przygotowania te są częścią głównej misji Upadły. Bohatera czekają między innymi spotkania z jarlem Białej Grani oraz z Siwobrodymi.

Nowy cel główny: Pomów z jarlem Białej Grani

Otwórz mapę świata i potwierdź chęć wybrania się do Smoczej Przystani w Białej Grani - Przygotowanie się do uwięzienia smoka | Upadły | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Otwórz mapę świata i potwierdź chęć wybrania się do Smoczej Przystani w Białej Grani. Po dotarciu na miejsce odszukaj jarla Białej Grani. Jeżeli Biała Grań nadal znajduje się pod kontrolą Legionu Cesarskiego, to będzie nim jarl Balgruuf (jest to też domyślny stan w sytuacji gdy w ogóle nie zajmowałeś się jeszcze questami wojny domowej), a jeżeli w międzyczasie Biała Grań została przejęta przed Gromowładnych, to będzie nim jarl Vignar. Tuż po rozpoczęciu rozmowy musisz oczywiście poprosić jarla o wyrażenie zgody na wykorzystanie kontrolowanego przez niego zamku do pojmania smoka (powyższy screen).

Rozmowa z jarlem może mieć dwa różne zakończenia - Przygotowanie się do uwięzienia smoka | Upadły | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Rozmowa z jarlem może mieć dwa różne zakończenia. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że jarl nie wyrazi zgody na Twój plan, argumentując odmowę tym, że w Skyrim szaleje wojna domowa i że przeciwna strona mogłaby wykorzystać okazję do przejęcia Białej Grani. Jarl złagodzi swoje stanowisko dopiero po tym jak się dowie o powrocie Alduina, przystając na propozycję zwołania spotkania obu frakcji w siedzibie Siwobrodych w celu wynegocjowania warunków zawarcia tymczasowego rozejmu (powyższy screen). Zostaniesz w rezultacie zmuszony do przystąpienia do nowego głównego questu Niekończąca się pora roku i działania mające na celu pojmanie smoka będziesz mógł wznowić dopiero po jego zaliczeniu.

Odblokowany główny quest: Niekończąca się pora roku

Drugi wariant zakłada, że jarl Białej Grani automatycznie przystanie na Twoją prośbę użycia zamku do pojmania smoka. Na taki rozwój wydarzeń możesz jednak liczyć wyłącznie w sytuacji gdy jedna ze stron (Legion Cesarski lub Gromowładni) wygrała już wojnę domową lub jest bardzo blisko jej wygrania. Jedynym wyjątkiem jest od tej reguły jest przekonanie jarla do zmiany zdania grając postacią z doskonale rozwiniętą Retoryką. Jeżeli jarl zgodził się już teraz na wdrożenie Twojego planu w życie, to nie będziesz w ogóle musiał przystępować do questu Niekończąca się pora roku (przejdź do opisu głównego celu Naucz się Krzyku, dzięki któremu wezwiesz Odahviinga).

Nowy cel główny: Pozyskaj pomoc Siwobrodych w przygotowaniach do negocjacji rozejmowych

Uwaga! Cel ten pojawi się w Twoim dzienniku tylko jeżeli nie udało Ci się nakłonić jarla Białej Grani do natychmiastowego przygotowania Smoczej Przystani do uwięzienia smoka, a zamiast tego poproszony zostałeś o zajęcie się wynegocjowaniem warunków zawarcia rozejmu.

Wyjdź ze Smoczej Przystani, otwórz mapę świata i wybierz się do Wysokiego Hrothgaru - Przygotowanie się do uwięzienia smoka | Upadły | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Wyjdź ze Smoczej Przystani, otwórz mapę świata i wybierz się do Wysokiego Hrothgaru. Wejdź do budynku klasztoru i zlokalizuj Arngeira. W trakcie rozmowy musisz nakłonić Siwobrodego do zezwolenia na zorganizowanie spotkania przedstawicieli Legionu Cesarskiego i Gromowładnych z zamiarem wynegocjowania warunków zawarcia tymczasowego rozejmu (powyższy screen). Omówienie kolejnych czynności znajduje się w opisie głównego questu Niekończąca się pora roku.