Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odbycie szkolenia u Siwobrodych | Droga głosu | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Elder Scrolls V: Skyrim zamieściliśmy opis przejścia drugiej części głównego zadania Droga głosu. Główny bohater musi spotkać się z Siwobrodymi i dzięki pomocy z ich strony pozna kilka różnych Krzyków oraz nauczy się pierwszych Słów Mocy.

Nowy cel główny: Zademonstruj swój Krzyk "Nieugięta Siła"

Po znalezieniu się wewnątrz klasztoru zaczekaj aż podejdzie do Ciebie Arngeir, z którym automatycznie zainicjowana zostanie rozmowa - Odbycie szkolenia u Siwobrodych | Droga głosu | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Po znalezieniu się wewnątrz klasztoru zaczekaj aż podejdzie do Ciebie Arngeir, z którym automatycznie zainicjowana zostanie rozmowa. Siwobrody będzie chciał przekonać się na własnej skórze czy faktycznie dysponujesz mocą Krzyku. Do wykonania tej akcji powinno wystarczyć wciśnięcie klawisza Z (powyższy screen), o ile oczywiście w międzyczasie nie zastąpiłeś Nieugiętej Siły jakimś innym Krzykiem. W takiej sytuacji musiałbyś wcisnąć TAB, wybrać opcję Magia, przejść do kategorii Krzyki i ustawić Nieugiętą Siłę jako aktywny Krzyk.

Nowy cel główny: Porozmawiaj z Arngeirem; Nowy cel główny: Naucz się Słowa Mocy od Einartha

Zainicjuj nową rozmowę z Arngeirem, w trakcie której dowiesz się nieco więcej o byciu Smoczym Dziecięciem - Odbycie szkolenia u Siwobrodych | Droga głosu | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Zainicjuj nową rozmowę z Arngeirem, w trakcie której dowiesz się nieco więcej o byciu Smoczym Dziecięciem. Na koniec rozmowy będziesz musiał wyrazić chęć do dalszej nauki celem poznania innych Słów Mocy. Z pomocą przyjdzie tu Einarth, który nauczy Cię drugiego słowa Nieugiętej Siły. Zaczekaj aż Einarth wypowie Słowo Mocy, a następnie podejdź do widocznego na ziemi napisu (powyższy screen). Pozwoli Ci to poznać Słowo Mocy - Równowaga, Nieugięta Siła.

Nowy cel główny: Zademonstruj swój Krzyk "Nieugięta Siła"

Od Arngeira dowiesz się, że oprócz poznania Słowa Mocy musisz także zrozumieć jego znaczenie - Odbycie szkolenia u Siwobrodych | Droga głosu | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Od Arngeira dowiesz się, że oprócz poznania Słowa Mocy musisz także zrozumieć jego znaczenie. W przypadku poprzedniego słowa (tego z tablicy w Czarnygłazie) stało się to możliwe dzięki zabiciu smoka, który pojawił się niedaleko Białej Grani. Tym razem odbędzie się to w prostszy sposób, albowiem Einarth podzieli się z Tobą swoim zrozumieniem nowo odblokowanego słowa. Arngeir poprosi Cię teraz o ponowne przetestowanie Krzyku Nieugięta Siła.

Ustaw się przy posadzce, z której odczytałeś niedawno Słowo Mocy i zaczekaj na pojawienie się postaci będącej celem Twojego ataku. Istotną różnicą w stosunku do wcześniejszego korzystania z Krzyku Nieugięta Siła jest to, że tym razem musisz przytrzymać klawisz Z (powyższy screen), a nie jedynie go wcisnąć. Powtórz tę czynność jeszcze dwa razy, pozbywając się kolejnych celów.

Nowy cel główny: Niech Borri nauczy Cię Słowa Mocy

Wysłuchaj nowej rozmowy z Arngeirem, który poleci Ci wybranie się śladami mistrza Borriego na dziedziniec Wysokiego Hrothgaru - Odbycie szkolenia u Siwobrodych | Droga głosu | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Wysłuchaj nowej rozmowy z Arngeirem, który poleci Ci wybranie się śladami mistrza Borri'ego na dziedziniec Wysokiego Hrothgaru. Skorzystaj więc ze schodów i następnie otwórz dużą bramę. Po dotarciu w nowe miejsce Borri postanowi nauczyć Cię kolejnego Słowa Mocy.

Zaczekaj na pojawienie się na ziemi napisu i zbliż się do niego (powyższy screen), dzięki czemu poznasz Słowo Mocy - Tornado, Trąba Powietrzna. Analogicznie do jednej z wcześniejszych scen nie będziesz musiał martwić się o konieczność zabicia smoka celem dopełnienia procesu, albowiem Borri podzieli Cię z Tobą zrozumieniem odblokowanego przed chwilą słowa.

Nowy cel główny: Pokaż jak posługujesz się Krzykiem "Trąba Powietrzna"; Nowy cel główny: Pomów z Arngeirem na temat dalszego szkolenia

Podejdź do miejsca, w którym Wulfgar zaprezentuje Ci działanie świeżo pozyskanego Krzyku - Odbycie szkolenia u Siwobrodych | Droga głosu | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Podejdź do miejsca, w którym Wulfgar zaprezentuje Ci działanie świeżo pozyskanego Krzyku. Pozwala ono mianowicie szybko pokonać kilkanaście metrów w linii prostej. Zanim sam podejmiesz próbę użycia nowego Krzyku będziesz oczywiście musiał ustawić go jako aktywny. Wciśnij w rezultacie klawisz TAB, wybierz opcję Magia, przejdź do kategorii Krzyki i zaznacz pozycję Trąba Powietrzna (Krzyk ten możesz też dodać do listy ulubionych akcji). Zaczekaj teraz aż otworzy się widoczna przed Tobą brama i wciśnij szybko klawisz Z (powyższy screen). Jeżeli wszystko wykonałeś zgodnie z planem, to zdołasz przemieścić się na drugą stronę bramy zanim się ona zamknie.

Możesz już powrócić do Arngeira i odbyć z nim ostatnią rozmowę. Siwobrody postawi Cię przed koniecznością podjęcia się ostatniej próby, którą będzie zdobycie rogu Jurgena Wiatrowładnego. Artefakt ten ukryto w grobowcu w świątyni Ustengrav.

Odblokowany główny quest: Róg Jurgena Wiatrowładnego