Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Paarthurnax - Pokonanie Paarthurnaxa | Niekończąca się pora roku | Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Elder Scrolls V: Skyrim znajduje się opis przejścia zadania Paarthurnax. Jest to opcjonalny quest, który jest jednak ściśle powiązany z główną fabułą. Z naszej solucji dowiesz się kiedy może odblokować się quest oraz jak pokonać Paarthurnaxa (pojedynek ze smokiem - bossem).

Zadanie to jest w pełni opcjonalne i zostało ono opisane w tym poradniku tylko dlatego, że Paarthurnax bierze udział w niektórych scenach w końcowej fazie gry. Nie musisz się na szczęście obawiać tego, że jego przedwczesna śmierć wpłynie w jakiś sposób na główny wątek fabularny.

Nowy cel główny: Zabij Paarthurnaxa

Szansa na uaktywnienie opisywanego zadania po raz pierwszy pojawi się w trakcie rozgrywania głównego questu Upadły, a konkretnie tuż po pokonaniu Alduina w lokacji Gardło Świata - Paarthurnax - Pokonanie Paarthurnaxa | Niekończąca się pora roku | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Szansa na uaktywnienie opisywanego zadania po raz pierwszy pojawi się w trakcie rozgrywania głównego questu Upadły, a konkretnie tuż po pokonaniu Alduina w lokacji Gardło Świata. Jeżeli zdecydowałeś się spotkać z Esbernem, to rozmowa będzie zawierała dodatkowy segment. Esbern w międzyczasie dowiedział się mianowicie, że Paarthurnax jest smokiem i poinformuje Cię o tym, że w dawnych czasach był on prawą ręką Alduina, odpowiadając za niewyobrażalne zbrodnie. Starzec zażąda w rezultacie od Ciebie zamordowania Paarhurnaxa i od wykonania zabójstwa uzależni Twoją dalszą współpracę z Ostrzami.

Nie martw się jeżeli rozmowę na temat odnalezienia Alduina odbyłeś z Paarthurnaxem lub z Arngeirem, bo nie zaprzepaścisz w ten sposób szans na odblokowanie tego questu. Równie dobrze można go uaktywnić spotykając się z Esbernem we własnym zakresie lub odbywając rozmowę z Delphine po zakończeniu negocjacji w jednym z późniejszych głównych questów - Niekończąca się pora roku. Warto w tym miejscu również wspomnieć o tym, że quest ten możesz zaliczyć także po zakończeniu głównego wątku fabularnego gry. Nie przejmuj się w takiej sytuacji tym, że zniknie on z Twojego dziennika, bo będzie się mógł na nowo pojawić już po tym jak zgładzisz smoka.

W celu rozpoczęcia pojedynku musisz się oczywiście udać do miejsca pobytu Paarthurnaxa, czyli do Gardła Świata - Paarthurnax - Pokonanie Paarthurnaxa | Niekończąca się pora roku | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

W celu rozpoczęcia pojedynku musisz się oczywiście udać do miejsca pobytu Paarthurnaxa, czyli do Gardła Świata. Jako że smok jest domyślnie do Ciebie przyjaźnie nastawiony, musisz go w jakiś sposób sprowokować do walki i w tym celu warto skorzystać z magii (powyższy screen), broni dystansowej lub jakiegoś Krzyku.

Już po rozpoczęciu właściwej bitwy musisz zachowywać się dokładnie w taki sam sposób jak w trakcie pojedynku z Alduinem - Paarthurnax - Pokonanie Paarthurnaxa | Niekończąca się pora roku | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Już po rozpoczęciu właściwej bitwy musisz zachowywać się dokładnie w taki sam sposób jak w trakcie pojedynku z Alduinem. Polecam w rezultacie korzystać z krzyku Smokogrzmot, celując nim w Paarthurnaxa i tym samym zmuszając go do wykonywania przymusowych lądowań (powyższy screen).

Atakowaniem smoka zajmuj się dopiero po tym jak wyląduje - Paarthurnax - Pokonanie Paarthurnaxa | Niekończąca się pora roku | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Atakowaniem smoka zajmuj się dopiero po tym jak wyląduje. W zależności od preferowanej taktyki walki możesz mu zadawać obrażenia w walce wręcz (powyższy screen), bądź też atakować go z odległości. Podczas rozgrywania tej bitwy warto mieć oczywiście przy sobie członka drużyny lub innego pomocnika, który w pewnym stopniu będzie odwracał uwagę smoka. Walcz z Paarthurnaxem do momentu wyczerpania jego paska zdrowia i wchłonięcia jego duszy. Polecam oczywiście zbadać zwłoki smoka.

Nowy cel główny: Pomów z Delphine

Otwórz mapę świata i wybierz się do Niebiańskiej Przystani - Paarthurnax - Pokonanie Paarthurnaxa | Niekończąca się pora roku | Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Otwórz mapę świata i wybierz się do Niebiańskiej Przystani. Rozejrzyj się za Delphine, którą będziesz mógł odnaleźć w sali ze Ścianą Alduina (powyższy screen) lub przy zewnętrznym punkcie widokowym. Poinformuj ją o zabiciu Paarthurnaxa, przy czym poza możliwością wznowienia współpracy z Ostrzami nie otrzymasz żadnej nagrody.

Warto tu dodać, że zabicie Paarthurnaxa sprawi, że przebywający w Wysokim Hrothgarze Siwobrodzi nie będą chcieli mieć już z Tobą nic więcej do czynienia. Jedynym odstępstwem od tej reguły będą czynności mające na celu zaliczenie innych głównych questów, jak na przykład zwołanie obrad pokojowych w ramach głównego questu Niekończąca się pora roku.