Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksploracja | Wskazówki Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do TES V: Skyrim znajdziesz różnorakie porady na temat eksploracji świata gry. Informujemy przede wszystkim o tym jak szybciej podróżować po krainie oraz jak korzystać z szybkiej podróży, a także ostrzegamy o potencjalnych problemach pojawiających się w trakcie eksploracji (np. o starciach ze smokami).

Jak szybciej przemierzać świat gry?

Świat gry możesz przemierzać na cztery zasadnicze sposoby - Eksploracja | Wskazówki Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Świat gry możesz przemierzać na cztery zasadnicze sposoby. Na piesze wędrówki radzę decydować się jedynie w początkowej fazie gry, gdy musisz się jeszcze liczyć z każdym wydanym groszem i nie chcesz sobie sprawiać dodatkowych kłopotów.

Po tym jak dostatecznie zapoznasz się z podstawami rozgrywki (najlepiej po pierwszej wizycie w Białej Grani) dobrze byłoby zaopatrzyć się w konia. Za rozwiązaniem tym przemawia przede wszystkim to, że konno można o wiele sprawniej poruszać się po świecie gry. Co więcej, z wykorzystaniem konia można się o wiele łatwiej wspinać po zboczach górskich, z których w "normalnych warunkach" bohater by się jedynie ześlizgnął. Podróż konno ma też niestety kilka wad i najpoważniejszą z nich jest to, że nie można wtedy atakować przeciwników. Przed przystąpieniem do walk warto więc oddalić się od wrogów, tak by nie otrzymać dużych obrażeń podczas schodzenia z konia. Zwierząt tych nie mogą także dosiadać Twoi towarzysze, tak więc po dotarciu do celu podróży musisz zaczekać na przybycie sojusznika lub wejść do danej lokacji (np. jaskini), sprawiając, że zostanie on automatycznie przeniesiony w pobliże bohatera.

Co do samych wierzchowców, konie możesz kupować, kraść lub otrzymywać. Jeżeli myślisz o zakupie konia, to polecam odwiedzić Stajnie w Białej Grani (sektor 5, punkt 32), Stajnie w Markarcie (sektor 6, punkt 9), Stajnie w Pękninie (sektor 9, punkt 12), Stajnie w Wichrowym Tronie (sektor 4, punkt 4) lub Farmę Katli (sektor 11, punkt 33). Porozmawiaj z właścicielem stajni i zapłać 1000 sztuk złota za konia. Kradzież konia jest o wiele prostszym rozwiązaniem, ale jeżeli zostaniesz na takiej czynności przyłapany, to zostanie to potraktowane jako przestępstwo (więcej na ten temat w podpunkcie Popełnianie przestępstw). Konia możesz za darmo zdobyć przy dwóch różnych okazjach. Mowa tu o koniu Mrozie z pobocznego questu Złożone obietnice oraz o koniu Cienistym z questu Mrocznego Bractwa Lek na szaleństwo. Zdecydowanie bardziej przydatne jest to drugie zwierzę, albowiem Cienisty jest szybszy i bardziej wytrzymały od standardowych koni, a ponadto może uczestniczyć w walkach (tylko tych na powierzchni). Warto dodać, że każdy z posiadanych koni może zginąć. Należy w szczególności pilnować się w przypadku posiadania Cienistego, bo nie może on zostać zastąpiony przez zwierzę o zbliżonej przydatności.

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie