Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wojna domowa - Informacje wstępne | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

O mającej miejsce w Skyrim wojnie domowej po raz pierwszy usłyszysz zapewne we wczesnym stadium rozgrywki, a konkretnie podczas zaliczania questu Cisza przed burzą. Na zakończenie tego zadania możesz otrzymać zaproszenie od Hadvara lub Ralofa by dołączyć do Legionu Cesarskiego lub do buntu Gromowładnych. Nie musisz się na szczęście obawiać, że to z kim współpracowałeś na samym początku gry będzie miało wpływ na Twoje dalsze relacje z wyżej wymienionymi organizacjami. To samo tyczy się przebiegu samej wojny domowej, albowiem bez Twojego udziału nie podjęte zostaną żadne kluczowe decyzje, przez co walczące ze sobą strony będą przez cały czas okupowały te same twierdze i inne miejsca o strategicznym znaczeniu. Co więcej, nawiązanie współpracy z jedną z frakcji i wykonanie dla niej kilku początkowych zadań również nie zamknie przed Tobą dalszych wyborów. Ostateczną i nieodwracalną decyzję w sprawie wyboru sojusznika należy podjąć w końcówce questu o nazwie Wyszczerbiona Korona (jest on wspólny dla obu ugrupowań).

Legion Cesarski swoją główną siedzibę ma w zamku Dour w Samotni (powyższy screen), a na czele tej frakcji stoi generał Tullius - Wojna domowa - Informacje wstępne | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Legion Cesarski swoją główną siedzibę ma w zamku Dour w Samotni (powyższy screen), a na czele tej frakcji stoi generał Tullius. Najważniejsze miejsce znajdujące się domyślnie pod kontrolą tego ugrupowania to Markart, Biała Grań, Morthal, Falkret oraz Rzeczna Puszcza. Jeżeli masz zamiar nawiązać współpracę właśnie z Legionem, to przejdź do sekcji Questy Legionu Cesarskiego.

Bunt Gromowładnych swoją główną siedzibę ma w Pałacu Królów w Wichrowym Tronie (powyższy screen), a na czele tej frakcji stoi Ulfrik Gromowładny - Wojna domowa - Informacje wstępne | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Bunt Gromowładnych swoją główną siedzibę ma w Pałacu Królów w Wichrowym Tronie (powyższy screen), a na czele tej frakcji stoi Ulfrik Gromowładny. Najważniejsze miejsce znajdujące się domyślnie pod kontrolą tego ugrupowania to Zimowa Twierdza, Pęknina, Gwiazda Zaranna oraz Ivarstead. Jeżeli masz zamiar nawiązać współpracę właśnie z Gromowładnymi, to przejdź do sekcji Questy buntu Gromowładnych.

Jak już wcześniej wspomniałem, w temacie wojny domowej nic istotnego nie ma prawa się wydarzyć dopóki sam nie zainteresujesz się nawiązaniem współpracy z którąś z wrogo nastawionych do siebie frakcji - Wojna domowa - Informacje wstępne | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Jak już wcześniej wspomniałem, w temacie wojny domowej nic istotnego nie ma prawa się wydarzyć dopóki sam nie zainteresujesz się nawiązaniem współpracy z którąś z wrogo nastawionych do siebie frakcji. Jedynym wyjątkiem od takiego stanu rzeczy jest otrzymywany w zaawansowanej fazie kampanii główny quest gry o nazwie Upadły. Jeden z kroków tego questu zakłada zgłoszenie się do jarla Białej Grani z prośbą o pomoc w uwięzieniu smoka i jeżeli Ci odmówi to zmuszony zostaniesz do zwołania negocjacji (powyższy screen), odbywających się w ramach innego głównego questu - Niekończąca się pora roku. Jeżeli do tej pory nie interesowałeś się questami wojny domowej, to gra po raz pierwszy wymusi na Tobie podjęcie kroków sprzyjających jednej z walczących ze sobą stron i krzywdzących drugą stronę konfliktu. Po więcej szczegółów na ten temat odsyłam do poradnika do gry opisującego główny wątek fabularny.

Podsumowując, do questów wojny domowej warto przystąpić jeszcze przed otrzymaniem głównego questu Upadły, dzięki czemu nie ominą Cię żadne atrakcje. Jeżeli zaliczyłeś już ten quest, to musisz się liczyć z tym, że przebieg wojny domowej mógł ulec pewnym zmianom. Z drugiej zaś strony nie radzę angażować się w wojnę domową zbyt wcześnie, a to dlatego, że dobrze jest dysponować postacią, która nabyła już pewne doświadczenie i umiejętności bitewne. Moja rekomendacja to zainteresowanie się wojną domową po zakończeniu głównego questu Budzenie smoka lub po zakończeniu głównego questu Droga głosu (lepsze poznanie i większe zróżnicowanie dostępnych Krzyków).