Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wyprawa do Gardła Świata | Gardło Świata | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do TES V: Skyrim zamieściliśmy opis przejścia zasadniczej części głównego questu Gardło Światła. Sterowana postać musi dotrzeć do lokacji o takiej właśnie nazwie. W dotarciu do nowej miejscówki pomoże odblokowany niedawno Krzyk i celem podróży jest górski szczyt gdzie przebywa smok Paarthurnax.

Nowy cel główny: Użyj Krzyku "Czyste Niebiosa", by otworzyć drogę

Wciśnij klawisz TAB i wybierz opcję Magia - Wyprawa do Gardła Świata | Gardło Świata | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Wciśnij klawisz TAB i wybierz opcję Magia. Przejdź teraz do zakładki Krzyki i uaktywnij lub dodaj do ulubionych odblokowany przed chwilą Krzyk Czyste Niebiosa. Ustaw się w oznaczonym przez grę miejscu, czyli przy bramie, za którą widać mgłę ograniczającą widoczność (powyższy screen). Upewnij się jednocześnie żeby nie przesunąć się zbyt daleko, bo zaczniesz niepotrzebnie tracić punkty zdrowia. Przytrzymaj klawisz Z celem użycia Krzyku Czyste Niebiosa, doprowadzając tym samym do rozwiania mgły i odblokowania przejścia.

Nowy cel główny: Pomów z Paarthurnaxem

Ruszaj prosto - Wyprawa do Gardła Świata | Gardło Świata | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Ruszaj prosto. W trakcie podróży do Gardła Świata dość regularnie będziesz natrafiał na kolejne przeszkody (powyższy screen) i za każdym razem do pozbycia się ich trzeba będzie użyć Krzyku Czyste Niebiosa. Moc ta na szczęście regeneruje się na tyle szybko, że nie będą Cię raczej czekały żadne przymusowe postoje. Podobnie natomiast jak w przypadku wcześniej wspinaczki mającej na celu dotarcie do Wysokiego Hrothgaru, trzymaj się z dala od stromych zbocz żeby przypadkiem nie stracić równowagi.

Przeprawa na szczyt góry urozmaicona zostanie także kilkoma potyczkami, w których do zlikwidowania będą lodowe upiory (powyższy screen) - Wyprawa do Gardła Świata | Gardło Świata | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Przeprawa na szczyt góry urozmaicona zostanie także kilkoma potyczkami, w których do zlikwidowania będą lodowe upiory (powyższy screen). Do eliminowania tych potworów nie musisz używać magii, bo obrażenia może im też zadawać broń biała lub dystansowa. Warto przed każdą potyczką z upiorem wzmocnić swoją odporność na zimno i jednocześnie zwiększyć zadawane obrażenia od ognia i/lub korzystać z zaklęć ogniowych. Nie zapomnij o badaniu pozostawianych przez upiory stosów lodu, odnajdując przy nich zazwyczaj cenne przedmioty.

Dotarcie do Gardła Świata zajmie Ci zapewne kilka minut, ale po znalezieniu się na miejscu nie musisz się już na szczęście obawiać żadnych dodatkowych zagrożeń - Wyprawa do Gardła Świata | Gardło Świata | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Dotarcie do Gardła Świata zajmie Ci zapewne kilka minut, ale po znalezieniu się na miejscu nie musisz się już na szczęście obawiać żadnych dodatkowych zagrożeń. Zamiast tego dokonasz dość szokującego odkrycia, gdyż okaże się, że Paarthurnax sam jest smokiem (powyższy screen). Zanim przystąpisz do właściwej rozmowy z Paarthurnaxem, smok postanowi nauczyć się nowego Słowa Mocy.