Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry The Elder Scrolls V: Skyrim zawiera opis przejścia pobocznej misji Zamknięte usta. Quest ten dotyczy złożenia wizyty w grobowcu Volunruud, w którym na śmiałków czekają bardzo atrakcyjne skarby. Przeszkodą w drodze do lokacji z lootem będą oczywiście walki z potworami i znajdzie się wśród nich mini-boss - Kvenel.

Uaktywnienie questu

Otwórz mapę świata i wybierz się do grobowca Volunruud, zlokalizowanego w centralnej części Skyrim (powyższy screen) - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Otwórz mapę świata i wybierz się do grobowca Volunruud, zlokalizowanego w centralnej części Skyrim (powyższy screen). Zakładając, że nie odkryłeś wcześniej tej lokacji (jest ona związana z questami Mrocznego Bractwa), podróż warto rozpocząć w Białej Grani i wybrać się na północ.

1 - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy
Oznaczenia na mapie: 1 - Miejsce startu (wejście do grobowca); 2 - Miejsce uaktywnienia questu i przejście do Kopca Starca; 3 - Topór ceremonialny; 4 - Miecz ceremonialny. - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy
Oznaczenia na mapie: 1 - Miejsce startu (wejście do grobowca); 2 - Miejsce uaktywnienia questu i przejście do Kopca Starca; 3 - Topór ceremonialny; 4 - Miecz ceremonialny.

Uaktywnienie opisywanego questu nie odbędzie się automatycznie, tak więc będziesz sam musiał tego dokonać. Po dotarciu do celu podróży wejdź do środka i udaj się na północ, przechodząc przez dużą salę pełniącą rolę hub'u, do którego będziesz jeszcze wielokrotnie powracał.

Docelowo powinieneś dotrzeć do pokazanych na powyższym screenie zamkniętych drzwi i próba ich otwarcia doprowadzi do rozpoczęcia questu. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie żeby do drzwi udać się dopiero po odnalezieniu potrzebnych ceremonialnych broni, ale wtedy w trakcie ich poszukiwań nie mógłbyś korzystać z oznaczeń gry.

Nowy cel główny: Odszukaj ceremonialną broń

Do odnalezienia są dwie bronie i na początek powróć do południowej sali - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Do odnalezienia są dwie bronie i na początek powróć do południowej sali. Na poszukiwania artefaktów możesz wyruszyć w dowolnej kolejności, ale dla zachowania porządku najpierw proponuję wybrać korytarz biegnący na północny-zachód. Przystąp do walk z draugrami, przebijając się do sali, w której na tronie będzie siedział draugr - mściciel (powyższy screen). Rozpraw się z tym mini-bossem i z pozostałymi nieumarłymi, a następnie zabierz topór ceremonialny, który jest zawieszony na ścianie tuż nad tronem.

Powróć do głównej południowej sali i dla odmiany wybierz teraz korytarz biegnący na północny-wschód - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Powróć do głównej południowej sali i dla odmiany wybierz teraz korytarz biegnący na północny-wschód. Także i w tym przypadku czekają Cię dość trudne walki z draugrami. Przejdź przez większe pomieszczenie, docierając na górne balkoniki. Po znalezieniu się przy ołtarzyku z czaszką skręć w prawo, docierając do pomieszczenia wysuniętego najbardziej na północ. Poszukiwany przedmiot to miecz ceremionalny i znajduje się on w otwartym grobie (powyższy screen).

Nowy cel główny: Otwórz Kopiec Starca; Nowy cel główny: Pokonaj Kvenela

Po raz ostatni powróć do głównej sali grobowca i ponownie wybierz się na północ, czyli w stronę zamkniętych drzwi, dzięki którym odblokowałeś ten quest - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Po raz ostatni powróć do głównej sali grobowca i ponownie wybierz się na północ, czyli w stronę zamkniętych drzwi, dzięki którym odblokowałeś ten quest. Wejdź w interakcję z drzwiami z zamiarem umieszczenia w odpowiednich slotach obu odnalezionych ceremonialnych broni (powyższy screen). Możesz już otworzyć drzwi prowadzące do Kopca Starca i kontynuować eksplorację grobowca.

Podążaj na północ, eliminując po drodze słabsze draugry - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Podążaj na północ, eliminując po drodze słabsze draugry. Skręć następnie na wschód i zapisz stan gry, bo przed Tobą walka z bossem. Twój główny przeciwnik to Kvenel Język (powyższy screen) i jako że jest on przede wszystkim świetnym wojownikiem dobrze byłoby próbować trzymać go na dystans, ignorując jednocześnie jego transformacje i korzystając z ulubionych broni oraz czarów. Nie przejmuj się zbytnio przyzywanymi przez Kvenela magicznymi istotami, bo zginą one wraz z nim. Uważaj natomiast na draugry, które warto na bieżąco zabijać. W tym przypadku najtrudniejszy do pokonania okaże się draugr - mściciel.

Prowadź walki do momentu zlikwidowania Kvenela i już po wygranej bitwie zbadaj upiorne szczątki - Zamknięte usta | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Prowadź walki do momentu zlikwidowania Kvenela i już po wygranej bitwie zbadaj upiorne szczątki. Gra powinna Ci pozwolić zabrać dwie świetne bronie zadające obrażenia od mrozu i odbierające przeciwnikom punkty zdrowia i kondycji, a mianowicie topór Okin i miecz Eduj (powyższy screen).

Możliwy jest również wariant, że jedna ze wspomnianych broni zostanie zniszczona w momencie śmierci bossa i możesz pogodzić się z takim stanem rzeczy lub przeładować walkę i spróbować ponownie. Zanim opuścisz to miejsce konieczne rozejrzyj się za kufrem ze skarbami oraz za tablicą, dzięki której poznasz nowe Słowo Mocy - Szukanie, Szept Aury.