Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak instalować modyfikacje? | Instalacja modów do Skyrim krok po kroku Mody do Skyrim

Sprawdź, jak zainstalować mody w Skyrim krok po kroku. Nasz przewodnik powie Ci dokładnie, czego potrzebujesz przed rozpoczęciem zabawy z modami.

Mody do Skyrim można instalować na cztery sposoby:

  1. poprzez narzędzie Nexus Mod Manager,
  2. ręcznie,
  3. w platformie Steam Workshop/Warsztat Steam (dostępne tylko w wersji "zwykłej),
  4. bezpośrednio w grze (dostępne tylko w wersji Special Edition).

Musicie pamiętać, że każda ingerencja w pliku gry może doprowadzić do jej uszkodzenia. Dlatego przed każdym użyciem modyfikacji warto wykonać kopię zapasową plików zapisu, a nawet (w przypadku bardzo ostrożnych graczy) całego folderu Data, znajdującego się w głównym katalogu Skyrima.

Nexus Mod Manager

  1. Na wstępie załóż darmowe konto na portalu Nexus Mods i pobierz stamtąd narzędzie Nexus Mod Manager.
  2. Zainstaluj i uruchom pobrany program.
  3. Nexus Mod Manager przeskanuje dyski Twojego komputera, aby odnaleźć obsługiwane tytuły. Poprawny ścieżki do gier należy potwierdzić, aby kontynuować pracę z narzędziem.
Nexus Mod Manager obsługuje wiele popularnych gier i sam przeszukuje komputer użytkownika, aby je odnaleźć. - Jak instalować modyfikacje? | Instalacja modów do Skyrim krok po kroku - Skyrim - poradnik, mapy, questy
Nexus Mod Manager obsługuje wiele popularnych gier i sam przeszukuje komputer użytkownika, aby je odnaleźć.
  1. Następnie przejdź na stronę Nexus Mods Skyrim lub Nexus Mods Skyrim Special Edition i pobierz interesującą Cię modyfikacje. Można to zrobić za pomocą przycisku DOWNLOAD WITH MANAGER lub download manually. Pierwsza opcja sprawi, że Nexus Mod Manager automatycznie pobierze moda i przygotuje go do instalacji. Z kolei przycisk download manually pozwala pobrać modyfikacje w miejsce wybrane przez użytkownika. W takim przypadku trzeba jeszcze potem wskazać lokalizacje pliku w Nexus Mod Managerze. Odbywa się to za pomocą ikonki zielonego plusa.
  2. Pobrane mody znajdują się w zakładce Mods, a instalacje uruchamia się poprzez dwukrotne naciśnięcie lewego przycisku myszy na ich nazwie. Nexus Mod Manager umieszcza modyfikacje w odpowiednich kategoriach, co ułatwia poruszanie się po programie.
  3. Po wykonaniu powyższych kroków modyfikacja powinna być już gotowa do użytku.

Instalacja ręczna

Modyfikacje można instalować ręcznie poprzez przeniesienie plików pobranego moda do folderu Data, znajdującego się w głównym katalogu gry. Oto domyślna lokalizacja tego folderu:

Skyrim: "wybrany dysk":\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Skyrim\Data

Special Edition: "wybrany dysk":\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Skyrim Special Edtion\Data

Następnie należy jeszcze aktywować moda w launcherze gry, a konkretnie w opcji Pliki danych/Data files.

Ręczna instalacja to najmniej intuicyjny sposób wgrywania modów. - Jak instalować modyfikacje? | Instalacja modów do Skyrim krok po kroku - Skyrim - poradnik, mapy, questy
Ręczna instalacja to najmniej intuicyjny sposób wgrywania modów.

Warsztat Steam (dostępne tylko w wersji "zwykłej")

Instalacja modów w Warsztacie Steam/Steam Workshop polega wyłącznie na kliknięciu przycisku Subskrybuj/Subscribe przy wybranej modyfikacji. Następnie Steam sam pobierze pliki i zainstaluje je w odpowiedni sposób.

Platforma Steam umożliwia instalacje modów za pomocą jednego kliknięcia przycisku myszy. - Jak instalować modyfikacje? | Instalacja modów do Skyrim krok po kroku - Skyrim - poradnik, mapy, questy
Platforma Steam umożliwia instalacje modów za pomocą jednego kliknięcia przycisku myszy.

Instalacja bezpośrednio w grze (dostępne tylko w wersji Special Edition)

W menu głównym Skyrim Special Edition znajduje się zakładka MODY/MODS. Tam wystarczy odnaleźć pożądaną modyfikacje i nacisnąć przycisk Pobierz/Download.

Instalacja w samym menu gry jest bardzo prosta, jednak nie wszyscy moderzy umieszczają tam swoje produkcje. - Jak instalować modyfikacje? | Instalacja modów do Skyrim krok po kroku - Skyrim - poradnik, mapy, questy
Instalacja w samym menu gry jest bardzo prosta, jednak nie wszyscy moderzy umieszczają tam swoje produkcje.