Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Reputacja - Samotnia - Wybredny Ropuch | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Reputacja: Samotnia - Wybredny Ropuch

Nowy cel główny: Porozmawiaj z Erikurem

Uwaga! Zadanie to otrzymasz po wypełnieniu przynajmniej pięciu dodatkowych misji w mieście Samotnia (zaproponować Ci je mogą Vex albo Delvin Mallory z Wyszczerbionej Bani).

Uwaga! Zaliczenie wszystkich zadań z sekcji Reputacja oraz pomyślne zakończenie głównego wątku Gildii Złodziei pozwoli Ci na zostanie jej mistrzem.

Po wejściu do Samotni udaj się do Erikura - znajdziesz go w jego domu (w nocy) albo w Błękitnym Pałacu, gdzie pracuje za dnia - Reputacja - Samotnia - Wybredny Ropuch | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Po wejściu do Samotni udaj się do Erikura - znajdziesz go w jego domu (w nocy) albo w Błękitnym Pałacu, gdzie pracuje za dnia. Z krótkiej rozmowy, jaką z nim odbędziesz, dowiesz się o swoim zadaniu - Twoim celem będzie podrzucenie kontrabandy na piracki statek. Najpierw jednak musisz zdobyć nielegalny towar, który znajdziesz u Sabine Nytte.

Nowy cel główny: Pozyskaj niebieską balmorę

Poszukiwany przez Ciebie narkotyk znajduje się w ładowni jednego ze statków dokujących obok Magazynu Kompanii Wschodniocesarskiej. Aby go otrzymać, powinieneś porozmawiać z Sabine Nytte, która stoi zawsze na pokładzie swego okrętu. Kobieta będzie całkiem chętna, by sprzedać Ci towar, będzie Cię to jednak kosztowało 1500 sztuk złota. Jeśli zgodzisz się na tę propozycję, natychmiast dostaniesz do rąk niebieską balmorę. Pamiętaj, by nie zaatakować Sabiny - jest ona nieśmiertelna!

Jeśli nie masz ochoty ogołacać swojej kiesy, zawsze możesz posłużyć się swoimi złodziejskimi umiejętnościami - Reputacja - Samotnia - Wybredny Ropuch | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Jeśli nie masz ochoty ogołacać swojej kiesy, zawsze możesz posłużyć się swoimi złodziejskimi umiejętnościami. Zakradnij się do kobiety i ukradnij jej dwa klucze - do sejfu Czerwonej Fali oraz do skrzynki Sabiny. Kiedy zdobędziesz oba, wejdź do kajut wewnątrz statku i na dolnym pokładzie otwórz sejf (jeśli nie masz klucza, otworzysz go wytrychem). Po krótkich oględzinach zauważysz, że poszukiwanego przez Ciebie narkotyku wcale tam nie ma - znajdziesz za to notatkę informującą o tym, że cenny towar został schowany w skrzyni pod okrętem.

W tym momencie musisz zabawić się w płetwonurka i dopłynąć do skrzyni na dnie jeziora - Reputacja - Samotnia - Wybredny Ropuch | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

W tym momencie musisz zabawić się w płetwonurka i dopłynąć do skrzyni na dnie jeziora. Szkatułę znajdziesz obok mostu wiodącego na pokład Czerwonej Fali (screen poniżej). Otwórz pojemnik (jeśli nie masz klucza, użyj wytrychów) i zabierz niebieską balmorę.

Wybrednego Ropucha znajdziesz na północny-wchód od Samotni, nieopodal latarni morskiej - Reputacja - Samotnia - Wybredny Ropuch | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Nowy cel główny: Podrzuć niebieską balmorę

Wybrednego Ropucha znajdziesz na północny-wchód od Samotni, nieopodal latarni morskiej. Kiedy tam dotrzesz, musisz podjąć decyzję - możesz załatwić sprawę po cichu albo w rzeźnickim stylu. Twój zleceniodawca nie ma nic przeciwko temu, abyś wymordował całą załogę statku - tylko oszczędzisz mu problemów. Jeśli jednak wolisz działać subtelnie, musisz uzbroić się w kilka mikstur niewidzialności - przeciwnicy zostali bowiem rozmieszczeni w ten sposób, abyś nie mógł ich bezkarnie wyminąć.

Skrzynię, do której powinieneś wrzucić niebieską balmorę, znajdziesz na najniższym pokładzie okrętu - Reputacja - Samotnia - Wybredny Ropuch | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Skrzynię, do której powinieneś wrzucić niebieską balmorę, znajdziesz na najniższym pokładzie okrętu. Kiedy już tam będziesz, zajrzyj na stół pierwszego oficera (naprzeciwko pojemnika) - znajdziesz tam jeden z kamieni Berenziah (zadanie Poruszyć niebo i Skyrim) oraz księgę Taniec w ogniu, gwarantującą wzrost umiejętności Retoryka.

Nowy cel główny: Wróć do Erikura

Po tym, jak wrócisz do zleceniodawcy, nagrodzi Cię on za wykonanie zadania i powie, że Delvin Mallory oraz cała Gildia Złodziei może liczyć na jego pomoc w przyszłych działaniach.

Co ciekawe, w rozmowie z arystokratą usłyszysz, że prawdopodobnie kapitan Wybrednego Ropucha zmierza już do więzienia - fraza ta pada nawet wówczas, gdy zabiłeś wspomnianą osobę - Reputacja - Samotnia - Wybredny Ropuch | Questy Gildii Złodziei | Solucja Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Co ciekawe, w rozmowie z arystokratą usłyszysz, że "prawdopodobnie kapitan Wybrednego Ropucha zmierza już do więzienia" - fraza ta pada nawet wówczas, gdy zabiłeś wspomnianą osobę. Być może twórcy gry nie przewidzieli takiej ewentualności i naprawią to w którymś z patchy.