Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kowalstwo - Rzemieniowe, Draugrowe, Żelazne | Crafting w Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Ta strona atlasu świata do gry TES V: Skyrim zawiera przede wszystkim podstawowe informacje na temat kowalstwa, czyli jednej z kategorii craftingu w grze. Nasz poradnik oferuje także zestawienia rzemieniowych, draugrowych oraz żelaznych przedmiotów możliwych do wytworzenia w oparciu o kowalstwo.

Ogólne informacje

Kowalstwo to temat, który powinien zainteresować przede wszystkim wojowników i to nie tylko pełnoprawnych reprezentantów tej klasy, ale także postacie łączące różne style gry (np - Kowalstwo - Rzemieniowe, Draugrowe, Żelazne | Crafting w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Kowalstwo to temat, który powinien zainteresować przede wszystkim wojowników i to nie tylko "pełnoprawnych" reprezentantów tej klasy, ale także postacie łączące różne style gry (np. wojownika i maga w jednym).

Główne założenia kowalstwa to:

  1. wytwarzanie nowych broni i elementów pancerza
  2. ulepszanie posiadanych aktualnie broni i elementów pancerza

Do wykonywania opisanych wyżej czynności wykorzystuje się kuźnie. Ważną informacją jest to, że nie musisz posiadać własnej kuźni z różnorakimi stanowiskami. Możesz odwiedzić dowolnego kowala w świecie gry, który nie będzie stwarzał żadnych problemów z (nieodpłatnym) użyczeniem swoich stanowisk. Jeżeli nie chcesz tracić zbyt dużo czasu na poszukiwania kuźni, to polecam odwiedzić kowali w Rzecznej Puszczy (powyższy screen) lub w Białej Grani (Niebiańska Kuźnia).

Uwaga - Omówienie specjalizującej się w odrębnej tematyce kuźni atronachów znajduje się w podpunkcie Inne rodzaje craftingu.

Do wytwarzania nowych broni i pancerzy służy stanowisko o nazwie kuźnia kowala i po wejściu z nim w interakcję gra wyświetli aktualną listę kategorii przedmiotów (powyższy screen) - Kowalstwo - Rzemieniowe, Draugrowe, Żelazne | Crafting w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Do wytwarzania nowych broni i pancerzy służy stanowisko o nazwie kuźnia kowala i po wejściu z nim w interakcję gra wyświetli aktualną listę kategorii przedmiotów (powyższy screen). Na liście tej domyślnie widnieje pięć pozycji, albowiem początkowo możesz wytwarzać jedynie biżuterię oraz przedmioty rzemieniowe, żelazne, ćwiekowane i skórzane.

W celu odblokowania lepszych kategorii przedmiotów trzeba odblokowywać cechy z grupy umiejętności Kowalstwo i więcej informacji na ten temat odnajdziesz w rozdziale poradnika zatytułowanym Rozwój postaci (dział dotyczący umiejętności).

Jeżeli zależy Ci głównie na wytwarzaniu lekkich pancerzy, to radzę dość wcześnie odblokować elfie i szklane przedmioty, a jeżeli zależy Ci głównie na wytwarzaniu ciężkich pancerzy, to radzę dość wcześnie odblokować krasnoludzkie i orkowe przedmioty. Najlepsze rodzaje przedmiotów dostępnych w grze to daedryczne i smocze.

Po wybraniu interesującej Cię grupy oraz samego przedmiotu polecam zapoznać się ze składnikami potrzebnymi do jego stworzenia oraz z jego przyszłymi właściwościami - Kowalstwo - Rzemieniowe, Draugrowe, Żelazne | Crafting w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Po wybraniu interesującej Cię grupy oraz samego przedmiotu polecam zapoznać się ze składnikami potrzebnymi do jego stworzenia oraz z jego przyszłymi właściwościami. O ile na ten pierwszy czynnik nie masz żadnego wpływu, to jakość wytwarzanych przedmiotów jest uzależniona od aktualnych umiejętności bohatera, a konkretnie od tego do ilu punktów ma rozwiniętą kategorię Kowalstwo.

Radzę rozpoczynać od słabszych przedmiotów i starać się możliwie jak najwięcej ich produkować, albowiem jest to podstawowy sposób na podnoszenie umiejętności sterowanej postaci (inne to odnajdywanie ksiąg i branie lekcji u trenerów). Z wytwarzaniem najlepszych przedmiotów dobrze jest początkowo wstrzymywać się, tak by niepotrzebnie nie marnować rzadkich materiałów potrzebnych do ich produkcji.

Z pozyskiwaniem materiałów potrzebnych do wytwarzania nowych przedmiotów zazwyczaj nie powinieneś mieć dużych problemów - Kowalstwo - Rzemieniowe, Draugrowe, Żelazne | Crafting w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Z pozyskiwaniem materiałów potrzebnych do wytwarzania nowych przedmiotów zazwyczaj nie powinieneś mieć dużych problemów. Zdecydowaną większość składników możesz odnaleźć podczas przemierzania różnego rodzaju ruin, lochów oraz kopalń (sztabki). Wyjątkiem są smocze kości i łuski, które zdobywa się od pokonanych smoków, oraz serca daedr, które zdobywa się głównie od pokonanych dremor.

Gra na szczęście nie wymusza by za wszystkimi materiałami rozglądać się we własnym zakresie, bo większość z nich możesz też kupować od innych kowali. Przedmioty te pojawiają się mianowicie w zakładce Różne (powyższy screen). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że do wytwarzania niektórych materiałów służą inne stanowiska craftingowe. Przykładowo, paski skór i skóry możesz produkować dzięki stojakom do garbowania. Po szczegóły odsyłam do dalszej części tego rozdziału, a konkretnie do podpunktu Inne rodzaje craftingu.

Jako że wiele materiałów sporo waży (nawet po kilka kilogramów) radzę w przerwach pomiędzy korzystaniem z przyrządów kowala składować je w kufrach (najlepiej w kufrze w jednym z domów należących do bohatera).

1 - Kowalstwo - Rzemieniowe, Draugrowe, Żelazne | Crafting w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy
Jak już wcześniej wspomniałem, kowalstwo to nie tylko wytwarzanie przedmiotów, ale również ulepszanie posiadanych rzeczy - Kowalstwo - Rzemieniowe, Draugrowe, Żelazne | Crafting w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Jak już wcześniej wspomniałem, kowalstwo to nie tylko wytwarzanie przedmiotów, ale również ulepszanie posiadanych rzeczy. Do tych czynności wykorzystywane są dwa inne przyrządy kowala. Kamień szlifierski służy mianowicie do ulepszania broni, a warsztat do ulepszenia pancerzy. Po wejściu w interakcję z wybranym przez siebie przyrządem gra wyświetli listę rzeczy, które możesz ulepszyć. Proces ten jest niestety dosyć ograniczony, bo nie masz nigdy wpływu na to jakiego rodzaju będzie to ulepszenie. Operacje te warto mimo wszystko przeprowadzać.

Ulepszone przedmioty mogą stać się bardziej przydatne dla bohatera, bądź też możesz je sprzedać z dużym zyskiem. Jest to również dobry pomysł jeżeli daną broń lub pancerz zamierzasz w dalszej części gry objąć procesem zaklinania, bo wtedy na starcie będziesz już dysponował obiektem opisanym lepszymi parametrami. Uwaga - Jeżeli chcesz ulepszyć przedmiot, który już domyślnie jest magiczny, to zadbaj o odblokowanie cechy Magiczny kowal, bo tylko wtedy będzie to możliwe.

Rzemieniowe przedmioty

Uwagi: Przedmioty z tej kategorii możesz tworzyć bez konieczności odblokowywania jakichkolwiek cech z drzewka umiejętności. W skład omawianej kategorii wchodzą wyłącznie elementy pancerza. Wartości w polu Obrona są podstawowymi, co oznacza, że w miarę rozwoju umiejętności Kowalstwo są one zwiększane i tym samym tworzy się coraz lepsze jakościowo przedmioty.

NAZWA

WYMAGANIA

ATAK

OBRONA

WAGA

WARTOŚĆ

Zostało jeszcze 46% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie