Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Skyrim - poradnik, solucja, mapy

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim Skyrim poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do TES V: Skyrim znajdziesz opis przejścia pobocznego questu Szturm na smoczych kultystów. Główną część tej misji wykonuje się w Twierdzy Forelhost, która jest siedzibą smoczego kapłana (mini-bossa) oraz wielu innych potworów. W twierdzy oprócz stoczenia licznych walk do rozwiązania jest także zagadka, którą opisaliśmy oczywiście w naszej solucji.

Nowy cel główny: Zdobądź maskę Rahgota; Nowy cel opcjonalny: Znajdź dziennik Skorma Śnieżnego-Wędrowca

Uwaga! Quest ten związany jest z zadaniem Maski smoczych kapłanów, tak więc najlepiej jest go zaliczyć przy okazji zdobywania jednej z ośmiu masek potrzebnych do kolekcji.

Otwórz mapę świata i wybierz się do znajdującej się w południowo-wschodniej części Skyrim lokacji o nazwie Forelhost (powyższy screen) - Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Otwórz mapę świata i wybierz się do znajdującej się w południowo-wschodniej części Skyrim lokacji o nazwie Forelhost (powyższy screen). Jeżeli nie odkryłeś jeszcze tego miejsca, to podróż najlepiej będzie rozpocząć w pobliskiej Pękninie.

Po dotarciu na miejsce powinieneś zauważyć obozowisko rozstawione przez kapitana Valmira, z którym musisz porozmawiać. Osobnik ten poda się za oficera Legionu Cesarskiego i poprosi Cię o zdobycie maski przebywającego w tutejszych ruinach smoczego kapłana, wspominając także o dzienniku Skorma Śnieżnego-Chodu, za którym dobrze byłoby się rozejrzeć.

Wejdź do Twierdzy Forelhost i przygotuj się na długą i dość męczącą przeprawę - Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Wejdź do Twierdzy Forelhost i przygotuj się na długą i dość męczącą przeprawę. W początkowej fazie eksploracji ruin czekają Cię walki głównie z duchami smoczych kultystów i nie musisz jakiś szczególnie modyfikować taktyki walki.

Uważaj na liczne i zazwyczaj stanowiące duże niebezpieczeństwo pułapki, których zawsze warto unikać. Dziennik Skorma Śnieżnego-Wędrowca odnajdziesz w północno-wschodniej części tej lokacji i będzie on pilnowany przez kilka duchów (powyższy screen). Przed podniesieniem dziennika polecam oczywiście go przeczytać.

Wznów eksplorację ruin, docierając do przejścia do Krypty Forelhost (powyższy screen), gdzie po raz pierwszy wpadniesz na draugry - Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Wznów eksplorację ruin, docierając do przejścia do Krypty Forelhost (powyższy screen), gdzie po raz pierwszy wpadniesz na draugry. Radzę bardzo się pilnować, bo w trakcie eksploracji ruin będziesz spotykał w głównej mierze silniejsze odmiany tych potworów, czyli draugry - upiory i draugry - mścicieli. Dostosowuj taktykę walki w zależności od tego czy walczysz z wojownikiem, łucznikiem czy magiem.

Skorzystaj z drzwi prowadzących do krypty i zajmij się eksploracją tej nowej lokacji - Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Skorzystaj z drzwi prowadzących do krypty i zajmij się eksploracją tej nowej lokacji. Uważaj tu na bardziej wyrafinowane pułapki, między innymi w postaci rozbujanych ostrzy. Dotarcie do przejścia do Refektarza Forelhost nie powinno Ci zająć dużo czasu. W tej lokacji częściej niż dotychczas będziesz spotykał draugry. Docelowo musisz dotrzeć do swego rodzaju biblioteki w północnej części refektarza i zabrać pozostawiony na piedestale szklany szpon (powyższy screen). Wykonanie tej akcji doprowadzi do odblokowania południowo-wschodniego przejścia.

Po kilku chwilach powinieneś dotrzeć do zamkniętych drzwi i musisz w tym miejscu rozwiązać zagadkę podobną do wielu z innych, z którymi miałeś już zapewne do czynienia - Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Po kilku chwilach powinieneś dotrzeć do zamkniętych drzwi i musisz w tym miejscu rozwiązać zagadkę podobną do wielu z innych, z którymi miałeś już zapewne do czynienia.

Obejrzyj nowo pozyskany szpon z poziomu inwentarza i następnie ustaw symbole w takiej samej kolejności. Górny pierścień musi więc ukazywać wilka, środkowy musi ukazywać sowę, a dolny musi ukazywać węża. Pełne rozwiązanie pokazane zostało na powyższym screenie. Użyj szpona na drzwiach, odblokowując sobie przejście do komnaty będącej siedzibą smoczego kapłana.

Przystąp do pojedynku z Rahgotem - Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Przystąp do pojedynku z Rahgotem. W miarę możliwości unikaj rzucanych przez niego zaklęć i nie daj się otoczyć towarzyszącym mu draugrom, którymi radziłbym zająć się dopiero po zlikwidowaniu kapłana. Po wygranej bitwie zbadaj ciało smoczego kapłana, zabierając klucz na balkon w Forelhost i przede wszystkim Maskę Rahgota (powyższy screen)

Nowy cel główny: Wróć do Valmira; Nowy cel główny: Zgładź oszusta Valmira

Zanim opuścisz to miejsce koniecznie zajrzyj do kufra ze skarbami - Szturm na smoczych kultystów | Questy poboczne w Skyrim - Skyrim - poradnik, mapy, questy

Zanim opuścisz to miejsce koniecznie zajrzyj do kufra ze skarbami. Dopiero teraz użyj pozyskanego niedawno klucza do otwarcia drzwi prowadzących do Blanki Forelhostu, czyli de facto na powierzchnię.

Przenieś się z powrotem w okolice wejścia do Twierdzy Forelhost i zauważ, że Valmir próbuje namówić do wyprawy kolejną osobę. Przygotuj się, bo za chwilę zaatakują Cię obie przebywające w tym miejscu postacie (powyższy screen). Najpierw zabij gromowładnego żołnierza i dopiero wtedy przystąp do atakowania Valmira, najlepiej trzymając go na dystans. Po zakończonej bitwie możesz zbadać zwłoki oszusta i zapoznać się z rozkazami Valmira, a także zajrzeć do kufra z jego osobistymi przedmiotami.