Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skąd pozyskiwać dane badawcze? | FAQ poradnik Mass Effect: Andromeda

Zdobyte dane badawcze przeznaczyć można na nowe bronie, elementy pancerza i wzmocnienia. - Skąd pozyskiwać dane badawcze? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Zdobyte dane badawcze przeznaczyć można na nowe bronie, elementy pancerza i wzmocnienia.

Mass Effect Andromeda daje do dyspozycji gracza prosty, acz dający dość spore możliwości system opracowywania i wytwarzania sprzętu. By odblokowywać kolejne schematy broni, elementów pancerzy i ulepszeń do wytworzenia, potrzebne są dane badawcze i to, niestety, w sporych ilościach. Z rozdziału "Czym są dane badawcze?" dowiesz się, iż jednym ze źródeł pozyskiwania wspomnianych danych jest skanowanie obiektów w świecie gry. Nie jest to jednak jedyny sposób, by je pozyskać.

Gra daje do dyspozycji gracza sporo różnych źródeł, skąd pozyskać można dane badawcze bez bzdurnego biegania od miejsca do miejsca i skanowania każdego skrawka terenu. By je zdobyć, można:

  • Wykonywać niektóre zadania. W większości przypadków nagrodzą cię one punktami doświadczenia i punktami zdatności Andromedy / danej planety, jednak czasami otrzymasz też niewielką ilość danych badawczych.
  • Wysyłać Grupy Uderzeniowe (Strike Team) na misje. W przypadku, w którym Grupa Uderzeniowa wykona zadanie, otrzymasz jedną z kilku nagród, wśród których znaleźć może się skrzynia z określoną ilością danych badawczych. Im trudniejsza misja (ranga - brązowa, srebrna, złota), tym lepsze nagrody i większa ilość danych, które da się pozyskać.
  • Skanować obiekty i przeciwników w świecie gry.
  • Otwierać naukowe kapsuły kriogeniczne powiązane ze zdatnością Andromedy (PZA). Tyczy się to głównie kapsuły Technicy laboratoryjni (Lab Technicians), która, po otwarciu, co kilkadziesiąt minut nagrodzi cię pokaźną ilością danych badawczych. Otwierając kolejne kapsuły z tej grupy, takie jak Szybszy rozwój (Improved Development), Przyspieszone badania (Accelerated Research), Szybszy rozwój II (Improved Development II) i Innowacyjność (Innovation), zwiększysz szybkość i ilość generowanych danych badawczych. Jest to najwydajniejszy sposób pozyskiwania danych badawczych, jednak trzeba regularnie wracać na statek Tempest i odbierać zmagazynowane surowce.

Wszystkie wypunktowane powyżej sposoby warto jest ze sobą łączyć i korzystać ze wszystkich jednocześnie. W ten sposób w krótkim czasie będziesz w stanie zmagazynować więcej danych badawczych, niż jesteś w stanie wykorzystać, by wytworzyć interesujące cię przedmioty. Pamiętaj także o tym, że każdy z tych sposobów pozwoli ci na zdobywanie danych badawczych ze wszystkich trzech grup: Z Drogi Mlecznej (Milky Way), Z Helejosa (Heleus) i Porzuconych (Remnant).