Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie poradnik Mass Effect: Andromeda

Odblokowanie: Rozpoczęcie zadania Negocjuj z kroganinami [Elaaden]

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Rosnące napięcie. To jedno zadań w Helejosie (pobocznych questów) gry Mass Effect: Andromeda i możesz się go podjąć podczas wizyty na planecie Elaaden. Zadanie to powiązane jest z Rytuałem Jedności jednego z Krogan znajdujących się w kolonii Nowa Tuchanka.

Odblokowanie zadania

Miejsce, w którym rozpocząć można zadanie. - Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Miejsce, w którym rozpocząć można zadanie.

Zadanie to stanie się dostępne, gdy rozpoczniesz zadanie Negocjuj z kroganinami (Parlay with the Krogans). By je aktywować, musisz znaleźć kroganina imieniem Szaman Kortik i z nim porozmawiać. Jego lokalizacja zaznaczona została na powyższym obrazku.

Wejdź do rezerwatu dzikich biesów

Podczas rozmowy z Szamanem Kortikiem dowiesz się, o Rytuale Jedności. Twoim celem będzie dotarcie do rezerwatu dzikich biesów. Udaj się więc do miejsca, które wskazane jest przez znacznik misji.

Umieść przynętę

Gdy dostaniesz się do rezerwatu dzikich biesów, umieść przynętę we wskazanym miejscu. - Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Gdy dostaniesz się do rezerwatu dzikich biesów, umieść przynętę we wskazanym miejscu.

Gdy dotrzesz do wspomnianego rezerwatu dzikich biesów, musisz umieścić przynętę we wskazanym miejscu. Gdy to zrobisz, w okolicy zaczną pojawiać się przeciwnicy. Biegaj dookoła miejsca, w którym umieszczona została przynęta, by po chwili wywołać cel, dla którego tutaj jesteś.

Pokonaj i oswój biesa

Musisz zbić punkty zdrowia biesa do mniej więcej 1/3. - Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Musisz zbić punkty zdrowia biesa do mniej więcej 1/3.

Po ustawieniu przynęty i odczekaniu krótkiej chwili, w okolicy pojawi się Bies. Musisz zbić jego punkty zdrowia do mniej więcej 1/3, po czym nie będzie można bardziej go zranić. Gdy tego dokonasz, aktywuje się kolejny etap tej misji.

Wróć do szamana Kortika

Ponownie porozmawiaj z Szamanem Kortikiem. - Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Ponownie porozmawiaj z Szamanem Kortikiem.

Musisz ponownie porozmawiać z Szamanem Kortikiem, by poinformować go o tym, czego udało ci się dokonać. Po krótkiej rozmowie otrzymasz kolejny cel.

Porozmawiaj z Grenem

Teraz czeka cię rozmowa z Grenem. - Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Teraz czeka cię rozmowa z Grenem.

Szaman Kortik poprosi cię, byś porozmawiał z Grenem. Udaj się więc w stronę znacznika, by dotrzeć do upartego Kroganina. Podczas krótkiej rozmowy dowiesz się, iż weźmie on udział w Rytuale Jedności, jednak pod warunkiem, iż będziesz mu towarzyszyć. Nie ma innego wyboru, niż się zgodzić, wyraź więc chęć udania się na arenę, by pchnąć zadanie do przodu.

Rozpocznij Rytuał Jedności

Gdy odzyskasz kontrolę nad postacią, znajdziesz się przy arenie, na której miejsce będzie mieć Rytuał Jedności. Przygotuj się do tego starcia, gdyż do pokonania będzie tutaj łącznie trójka Biesów (Fiend), a ty będziesz na dobrą sprawę w pojedynkę, gdyż nie będzie tutaj twoich towarzyszy. Uzupełnij amunicję, dobierz zdolności i wkrocz na arenę.

Pokonaj biesy

Eliminuj Biesy pojedynczy. - Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Eliminuj Biesy pojedynczy.

Jak się już zapewne przekonałeś, do pokonania będzie trójka Biesów, a nie tylko jeden. Co gorsza, towarzyszyć będzie ci dwójka Krogan, która nie będzie zbyt wiele podczas tego starcia robić. Musisz więc poradzić sobie w pojedynkę. Najważniejsze, to ciągłe pozostawanie w ruchu. Biesy dysponują potężnym chwytem - gdy uda im się ciebie złapać, zabiją oni postać jednym ciosem, niezależnie od tego, ile twoja postać posiada punktów zdrowia i tarcz. Ciągłe pozostawanie w ruchu uniemożliwi im wykonanie tego manewru.

Skup uwagę na jednym Biesie, by jak najszybciej pozbawić go życia, co powinno znacząco ułatwić resztę starcia. Następnie załatw pozostałą dwójkę, by ukończyć ten cel misji.

Porozmawiaj z Varką i Grenem

Rozmowa z Varką i Grenem zakończy misję. - Rosnące napięcie | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Rozmowa z Varką i Grenem zakończy misję.

Gdy pokonasz wszystkie trzy Biesy, musisz udać się we wskazane przez znacznik misji miejsce. Nastąpi tam krótka rozmowa, a po chwili twoja postać przeniesiona zostanie na zewnątrz, a sama misja zostanie zakończona.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy.