Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skąd pozyskiwać materiały do tworzenia sprzętu? | FAQ poradnik Mass Effect: Andromeda

Materiały do tworzenia sprzętu potrafią kosztować krocie. - Skąd pozyskiwać materiały do tworzenia sprzętu? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Materiały do tworzenia sprzętu potrafią kosztować krocie.

Pozyskanie danych badawczych (opisane w rozdziale "Skąd pozyskać dane badawcze?") to tylko początek drogi do własnoręcznego tworzenia potężnych broni, elementów pancerza i wzmocnień. Potrzebne będą jeszcze spore ilości materiałów, które posłużą do wytworzenia wszystkich interesujących cię przedmiotów.

Patrząc na dostępne u handlarzy minerały, materiały techniczne i materiały biologiczne można dostać zawrotów głowy - dostępnych materiałów jest w grze kilkadziesiąt, a gracz zostaje niejako rzucony na głęboką wodę, gdyż nie bardzo wiadomo, gdzie je wszystkie pozyskać, a (szczególnie na początku) brak Kredytów nie pozwala na ich zakup u handlarzy. Na szczęście w grze jest dużo sposobów na darmowe pozyskiwanie tych materiałów, a wszystko odbywa się przy okazji, podczas wykonywania głównych i pobocznych zadań. By je pozyskać, możesz:

  • Wysyłać Grupy Uderzeniowe (Strike Team) na misje. W przypadku, w którym Grupa Uderzeniowa wykona zadanie, otrzymasz jedną z kilku nagród, wśród których znaleźć może się skrzynia z określoną ilością materiałów do tworzenia sprzętu. Im trudniejsza misja (ranga - brązowa, srebrna, złota), tym lepsze nagrody i większa ilość materiałów, które da się pozyskać.
  • Zabijać przeciwników i zbierać przedmioty, które co jakiś czas wyrzucają. Nie każdy wróg coś po sobie pozostawi, jednak warto jest po każdym starciu rozejrzeć się po polu walki i sprawdzić, czy polegli przeciwnicy nie pozostawili po sobie cennych materiałów.
  • Otwierać porozrzucane wszędzie pojemniki ze sprzętem. Na każdej planecie znajdziesz ich dosłownie setki i o ile większość z nich zawiera na ogół śmieci, w części z nich da się znaleźć materiały, które pozwolą ci jednorazowo zaoszczędzić nawet kilkaset Kredytów. Warto więc odpowiednio badać odwiedzane budynki i rozglądać się podczas przemierzania bezkresów planet - za widocznym w oddali obiektem możesz znaleźć cenne skarby. Odblokowanie wojskowej kapsuły kriogenicznej Rekonesans (Reconnaissance) pozwoli odkryć na mapie ukryte składy obok stacji przesyłowych - znajdziesz tam kontenery wypełnione po brzegi bardzo cennymi przedmiotami, w tym materiałami do tworzenia przedmiotów.
  • Otwierać kapsuły kriogeniczne powiązane ze zdatnością Andromedy (PZA). Są to przede wszystkim Grupy łowców (Hunting Parties), dzięki którym co kilkadziesiąt minut otrzymasz pewną ilość materiałów biologicznych, Siły specjalne (Special Forces), które nagrodzą cię materiałami technicznymi i Działania wydobywcze (Mining Operations), które z kolei dadzą pewną ilość losowych minerałów. Pierwsze dwie kapsuły znajdziesz w Kapsułach Wojskowych, ostatnia z kolei w Naukowych.
  • Rozkładać bronie i elementy pancerza na materiały. By tego dokonać, wystarczy wejść do ekwipunku, wybrać interesujący cię przedmiot i wcisnąć wskazany na dole ekranu przycisk - przed rozebraniem przedmiotu dostaniesz także informacje, jakie materiały otrzymasz w zamian. Jest to dobry sposób na pozyskiwanie materiałów i zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż sprzedawanie niechcianych elementów wyposazenia.