Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podróż do Meridianu | Operacje priorytetowe w Mass Effect Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Podróż do Meridianu. Jest to jedna z operacji priorytetowych (zadanie głównego wątku fabularnego) gry Mass Effect Andromeda i jest ona związana ze złożeniem wizyty na tytułowej stacji Porzuconych. Jest to rozległa lokacja, której zbadanie może zająć sporo czasu. Podczas pobytu na stacji na drużynę oprócz eksploracji i rozwiązywania zagadek czekają również walki. Do pokonywania będą na przemian kettowie oraz Porzuceni. W końcowej części misji do rozegrania będzie również walka z bossem.

Spotkania na Nexusie

Porozmawiaj z przywódcami na Nexusie

W spotkaniu mogą wziąć udział Pionierzy z pobocznych questów gry - Podróż do Meridianu | Operacje priorytetowe w Mass Effect Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
W spotkaniu mogą wziąć udział Pionierzy z pobocznych questów gry

Powróć na Nexusa i przenieś się do lokacji Nexus: Centrum operacyjne. Udaj się do biura dyrektora Tanna gdzie odbędzie się narada. Na finałowy rezultat tego spotkania nie będziesz miał niestety żadnego wpływu, aczkolwiek sam przebieg narady może wyglądać nieco inaczej w zależności od decyzji podjętych w poprzednich questach gry. Najważniejszą zmianą jest w tym przypadku to jakie postacie zostały ostatecznie Pionierami dla ark salarian, turian i asari. Osoby te zjawią się w biurze i zaoferują wsparcie głównemu bohaterowi (okoliczności odnalezienia ark innych ras opisane zostały w queście Zaginione arki).

Spotkanie zostanie przerwane w momencie otrzymania informacji o wybudzeniu się bliźniaka głównego bohatera, który do tej pory przebywał w śpiączce. Spotkanie z bliźniakiem również może nieco inaczej wyglądać w zależności od tego czy odwiedziłeś wcześniej tę osobę i czy wyjawiłeś prawdę lub skłamałeś na temat najważniejszych wydarzeń związanych z Inicjatywą Andromeda oraz Alec'em Ryderem.

Omów swoje opcje z pozostałymi Pionierami

Wyrusz kolejką do lokacji Nexus: Dok. Pozostałych Pionierów odnajdziesz w laboratorium technicznym na górnym poziomie obszaru wspólnego. W trakcie tego spotkania ustalony zostanie plan działania i ponownie jest to bardzo liniowa część questu, na którą nie można zasadniczo wpłynąć.

Podróż do Meridianu

Zintegruj technologię "Nawałnicy Duchów" z Tempestem

Uwaga - Odbyciem podróży do Meridianu możesz od razu się zająć, gdyż zaliczenie opisywanego głównego questu nie zablokuje niedokończonych pobocznych zadań ani w żaden istotny sposób nie wpłynie na świat gry.

Powróć na pokład Tempesta. Zainstalowanie nowego ulepszenia jest banalnie proste, gdyż wystarczy wejść w interakcję z oznaczoną konsolą na centralnym pokładzie statku.

Zbierz załogę w sali konferencyjnej Tempesta

Udaj się na górny pokład statku i użyj widkonu. Doprowadzi to do zainicjowania spotkania z załogą Tempesta, której przedstawiony zostanie plan infiltracji Meridianu.

Udaj się do Khi Tasiry w układzie Civki

Khi Tasira to Meridian - Podróż do Meridianu | Operacje priorytetowe w Mass Effect Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Khi Tasira to Meridian

Otwórz mapę galaktyki. Nowo odblokowany układ Civki jest na zachodnim krańcu Gromady Helejosa. Po dotarciu na miejsce wybierz Khi Tasirę, bo tak właśnie nazywany jest przez kettów poszukiwany Meridian. Po tym jak gra dokona zbliżenia na stację pomóż sobie skanerem żeby zlokalizować miejsce zrzutu drużyny.

Uwaga - Do momentu zaliczenia tej misji nie będziesz mógł opuścić Meridianu i powrócić do ogólnodostępnych lokacji świata gry.

Sprawdź strefę zrzutu

Po wylądowaniu zbadaj prawą część strefy zrzutu. Znajdziesz tam pierwszą konsolę Porzuconych i skorzystanie z niej odblokuje pomost do widocznych w oddali drzwi. Szeroki korytarz zaprowadzi drużynę do kolejnej konsoli. Ten terminal aktywuje z kolei windę grawitacyjną i użycie jej pozwoli drużynie dotrzeć na główny poziom stacji.

Uruchomienie dwóch wież

Uwaga - Do zbadania sa dwie wieże - w sektorze badawczym oraz w sektorze eksploracji. Możesz badać je w kolejności opisanej w poradniku lub w odwrotnej. Nie wpłynie to w żaden sposób na finałową konfrontację z bossem ani na zakończenie questu.

Uwaga - Podczas eksploracji Meridianu możesz skupiać się jedynie na celach misji lub dokładnie badać okolicę. Jest to oczywiście w pełni opcjonalne, ale możesz dzięki temu odnajdywać m.in. pojemniki, urządzenia do zeskanowania czy nowe unikalne odmiany flory.

Dostań się do wieży w sektorze eksploracji

Możesz przyzwać sobie zaprzyjaźnionego bota - Podróż do Meridianu | Operacje priorytetowe w Mass Effect Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Możesz przyzwać sobie "zaprzyjaźnionego" bota

Wieża ta znajduje się w północnej części Meridianu. Na pierwszych wrogów wpadniesz już po opuszczeniu sali z windą. Będą to zarówno kettowie jak i Porzuceni i warto wiedzieć, że "frakcje" te będą domyślnie zajęte wzajemnym atakowaniem siebie. Możesz wykorzystywać to na własną korzyść i atakować przeciwników zajętych walką lub wyczekiwać aż wrogowie przynajmniej częściowo sami się wyeliminują.

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie