Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prolog Hyperion (Prologue Hyperion) | Operacje priorytetowe | ME Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Prolog: Hyperion. Jest to pierwsza operacja priorytetowa (zadanie głównego wątku fabularnego) gry Mass Effect Andromeda. Quest ten stanowi niemal w całości samouczek mający zapoznać gracza z wybranymi elementami mechaniki gry. Rozgrywa się on na pokładzie tytułowej arki Hyperion i jest przygotowaniem przed misją zwiadowczą na planecie Habitat 7.

Rozpoczęcie gry

Możesz zapamiętać znaczenie ikon symbolizujących różne tony lub przypominać je sobie w razie potrzeby otwierając menu samouczka - Prolog Hyperion (Prologue Hyperion) | Operacje priorytetowe | ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Możesz zapamiętać znaczenie ikon symbolizujących różne tony lub przypominać je sobie w razie potrzeby otwierając menu samouczka

Po uruchomieniu gry możesz wybrać z menu głównego opcję dostosowania wyglądu głównej postaci, ale jest to opcjonalny krok (możesz pozostać też przy domyślnym wyglądzie). O wiele wazniejszy wybór to ustalenie płci głównego bohatera. W zależności od tego czy wybierzesz Scotta Rydera (mężczyznę) czy Sarę Ryder (kobietę) możesz liczyć na inne opcje romansów z postaciami niezależnymi, a także na niewielkie zmiany w rozmowach z pozostałymi NPC'ami i w przebiegu pobocznych zadań. Na koniec musisz wybrać poziom trudności. Gra domyślnie sugeruje normalny poziom trudności i jest to najlepsze ustawienie na potrzeby ukończenia kampanii po raz pierwszy.

Podczas spotkania z Lexi poznasz znaczenie wyboru tonu, decyzji fabularnych i możliwości zadawania opcjonalnych pytań.

Opcjonalnie: Zajrzyj do swojej siostry / Zajrzyj do swojego brata

Po obejrzeniu cut-scenki rozejrzyj się i porozmawiaj z Corą. Zanim wyruszysz dalej podejdź do kapsuły z uwięzioną siostrą / bratem głównego bohatera (jest to uzależnione od wybranej płci na początku) i porozmawiaj z Lexi. Poznasz stan zdrowia swojego bliźniaka.

Zbadaj awarię

Przeskanuj przewód zasilający - Prolog Hyperion (Prologue Hyperion) | Operacje priorytetowe | ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przeskanuj przewód zasilający

Po drodze możesz wejść w interakcję z ekranem informacyjnym i dowiedzieć się więcej na temat Inicjatywy Andromeda. W okolicy są też dwa datapady. Po dotarciu do miejsca awarii uaktywnij po raz pierwszy skaner. Użyj go żeby przeskanować przewód zasilający i zlokalizować usterkę. Musisz zresetować przekaźnik mocy i dotrzyj w tym celu do panelu kontrolnego.

Uruchom kolejkę

Dotrzyj wraz z Corą do kolejki i uruchom ją (nie masz możliwości wyboru celu podróży dla kolejki). W nowej lokacji zalicz rozmowę.

Zgłoś się do hangaru

Zabierz z szatni hełm i pistolet - Prolog Hyperion (Prologue Hyperion) | Operacje priorytetowe | ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Zabierz z szatni hełm i pistolet

Po znalezieniu się w szatni odszukaj dwa nowe datapady i hełm (Initiative Helmet I). Możesz też porozmawiać z członkami ekspedycji i zeskanować kilka obiektów (m.in. głaz ojca). Oprócz tego musisz zabrać broń osobistą (pistolet M-3 Predator I) z szafki na broń.

Skorzystaj z drzwi żeby przemieścić się do hangaru gdzie do odbycia jest ostatnia rozmowa. Drużyna przeniesie się na powierzchnię planety Habitat 7 i rozpocznie się tam nowy główny quest Na planecie.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, nowa Operacja Priorytetowa Na planecie, trofeum First Contact.