Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pomoc naukowcom z Havarl (Helping Havarl's Scientists) | Operacje priorytetowe poradnik Mass Effect: Andromeda

Odblokowanie: Automatycznie w trakcie zaliczania zadania Ścieżka nadziei [Aya].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Pomoc naukowcom z Havarl. Quest ten domyślnie traktowany jest jako operacja priorytetowa (zadanie głównego wątku fabularnego) gry Mass Effect Andromeda. Jeśli jednak w ramach przechodzenia głównej fabuły podejmiesz się najpierw misji na Voeld (Poznaj ruch oporu i Na ratunek) to zostanie on przeniesiony do kategorii "Zadania w Helejosie" dziennika. Stanie się on w rezultacie pobocznym questem, przy czym nadal będziesz się mógł nim zająć i w taki sam sposób go ukończyć.

Opisywany quest jest związany ze złożeniem wizyty na tytułowej planecie Havarl. Będziesz tam musiał nawiązać kontakt z naukowcami, a następnie odnaleźć grupę badaczy uwięzionych przy jednym z monolitów i doprowadzić do ich oswobodzenia.

Uwaga - Zadanie to nie wymusza eksploracji całej planety Havarl, a jedynie jej małej części. Pozostałych obszarów nie powinieneś jednak ignorować, bo podczas wizyty na planecie możesz również podjąć kroki mające na celu zwiekszenie jej poziomu zdatności, pozaliczać inne poboczne questy, rozejrzeć się za zapasami (w szczególności skup się na odnajdywaniu skrzyń z DUŻYMI ilościami minerałów) czy zeskanować nowe okazy flory i fauny. Opcjonalne questy z Havarl opisane zostały w odrębnym rozdziale poradnika.

Leć na Havarl

Galaktyka Faroang jest w południowej części Gromady Helejosa - Pomoc naukowcom z Havarl (Helping Havarls Scientists) | Operacje priorytetowe - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Galaktyka Faroang jest w południowej części Gromady Helejosa

Planeta Havarl znajduje się w układzie Faroang (południowa część galaktyki), który został odblokowany dzięki awansowaniu w głównej fabule. Po zaliczeniu przelotu odszukaj miejsce lądowania na powierzchni planety i skorzystaj z niego.

Nawiąż kontakt z naukowcami w Pelaav

Cel podróży to stacja badawcza Pelaav i znajduje się ona w niewielkiej odległości od miejsca wylądowania Tempesta. Po dotarciu do placówki badawczej porozmawiaj z Kiiran Dals, która dowodzi tutejszymi naukowcami. Dowiesz się o niej o grupie badaczy, którzy zostali uwięzieni przy monolicie przez nieznaną technologię Porzuconych. Możesz zaoferować pomoc w ich oswobodzeniu.

Pomóż badaczom uwięzionym przy monolicie

Lokacja z monolitem i uwięzionymi badaczami - Pomoc naukowcom z Havarl (Helping Havarls Scientists) | Operacje priorytetowe - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Lokacja z monolitem i uwięzionymi badaczami

Monolit znajduje się w niewielkiej odległości na południowy-wschód od stacji badawczej, przy czym w trakcie podróży musisz się pilnować, bo podczas badania planety Havarl możesz wpadać na wrogo nastawioną faunę, na porzuconych oraz na roekaarów (zbuntowanych angarów). Do monolitu prowadzi wąska ścieżka na południe i w okolicy przebywają Porzuceni, z którymi musisz się najpierw rozprawić.

Po tym jak oczyścisz okolicę uaktywnij skaner i wykorzystaj widoczne dzięki niemu żółte połączenia by zlokalizować w okolicy dwa glify - Pomoc naukowcom z Havarl (Helping Havarls Scientists) | Operacje priorytetowe - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Po tym jak oczyścisz okolicę uaktywnij skaner i wykorzystaj widoczne dzięki niemu żółte połączenia by zlokalizować w okolicy dwa glify. Możesz już podejść do konsoli Porzuconych. W celu uwolnienia badaczy musisz użyć klucza Porzuconych (jeśli takowy posiadasz) lub rozwiązać nową zagadkę. Ma ona identyczne założenia do tej z Eosa, tak więc musisz w taki sposób ułożyć symbole żeby nie powtarzały się one w żadnym rzędzie ani w żadnej kolumnie. Rozwiązanie tej zagadki prezentuje dołączony obrazek.

Niezależnie jak się zachowałeś odbierz podziękowania od asystenta Torvara.

Wróć do Kiiran Dals

Możesz już powrócić do stacji badawczej i raz jeszcze spotkać się z Kiiran Dals. Zadanie zostanie zaliczone. Przy okazji odblokujesz nowy poboczny quest Umierająca planeta. Warto się nim od razu zająć, bo zakłada on dotarcie do krypty Porzuconych i pozwala znacząco zwiększyć poziom zdatności na Havarl.

Uwaga - Jeśli wykonałeś tę misję zanim zająłeś się questem Poznaj ruch oporu to zaliczenie jej pozwoli ci zdobyć zaufanie Evfry i innych angarów. Możesz w takiej sytuacji wznowić zaliczanie głównego questu Ścieżka nadziei (skontaktowanie się z Evfrą z pokładu Tempesta).

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy, odblokowanie pobocznego zadania Umierająca planeta.