Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki poradnik Mass Effect: Andromeda

UWAGA - Opisany poniżej quest jest misją lojalnościową Peebee. Oznacza to, że jest to największe i najbardziej rozbudowane zadanie powiązane z tą postacią. Ukończenie go pozwoli ci uzyskać dostęp do umiejętności najwyższego szóstego poziomu Peebee.

Odblokowanie: Automatycznie po ukończeniu zadania Peebee: Tesk z odzysku [Tempest].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych. To jeden z pobocznych questów gry Mass Effect: Andromeda z kategorii "Sojusznicy i związki". Misję wykonuje się na zlecenie Peebee i dotyczy ona zbadania tytułowego sygnału. Będziesz musiał odwiedzić planetę Pas-10 i postarać się prześcignąć Kalindę w drodze do miejsca odnalezienia cennego artefaktu Porzuconych.

Porozmawiaj z Peebee w kapsule ratunkowej Tempesta

Udaj się do kapsuły ratunkowej na Tempeście żeby spotkać się z Peebee. W trakcie spotkania potwierdź chęć zbadania sygnału Porzuconych w nadziei na pozyskanie ich technologii.

Udaj się do Pas-10 w układzie Inalaara

Zbadaj aktywny wulkan na planecie Pas-10 - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Zbadaj aktywny wulkan na planecie Pas-10

Wybierz z mapy galaktyki nowo odblokowany układ Inalaara i po dotarciu do niego wykonaj przelot do planety Pas-10. Odszukaj na powierzchni planety aktywny wulkan i zbadaj go. Zostaniesz zapytany o potwierdzenie chęci rozpoczęcia misji. Warto zaznaczyć, że do momentu jej ukończenia nie będziesz mógł powrócić do eksploracji ogólnodostępnych lokacji świata gry. Stanie się tak dlatego, że Peebee w dość niecodzienny sposób "zachęci" drużynę do wylądowania na planecie (jest ona obowiązkiem członkiem drużyny w tym zadaniu).

Uwaga - Podczas rozgrywania głównej części misji rozglądaj się za opcjonalnymi pojemnikami i obiektami do zeskanowania. Możesz dzięki temu pozyskać sporo skarbów i punktów danych badawczych.

Znajdź źródło sygnału Porzuconych

Rozpocznij eksplorację powierzchni Pas-10 i podczas przechodzenia tego zadania unikaj za wszelką cenę kontaktu z lawą, która błyskawicznie pozbawi głównego bohatera tarczy i równie szybko zacznie wyczerpywać jego pasek zdrowia - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Rozpocznij eksplorację powierzchni Pas-10 i podczas przechodzenia tego zadania unikaj za wszelką cenę kontaktu z lawą, która błyskawicznie pozbawi głównego bohatera tarczy i równie szybko zacznie wyczerpywać jego pasek zdrowia. Dotrzesz wkrótce do zamkniętej bramy. Uaktywnij skaner i zlokalizuj pokazany na obrazku węzeł mocy. Jest on ukryty za skałami, ale możesz łatwo przebić się przez nie polegając na opcji walki wręcz. Skorzystaj z urządzenia, a otworzy się nowe przejście.

Zbadaj czeluście jaskini

Użycie konsoli uaktywni przyjaźnie nastawionego bota - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Użycie konsoli uaktywni przyjaźnie nastawionego bota

W jaskiniach natrafisz na nieaktywne boty Porzuconych oraz na kolejne zablokowane przejście. Użyj skanera żeby zeskanować urządzenie u góry obok drzwi, a następnie zlokalizuj konsolę Porzuconych. Przepogramujesz dzięki temu jednego z obserwatorów i odblokuje on dalsze przejście.

Wznów przemarsz, w trakcie którego wyjdziesz z jaskiń i zauważysz prom, którym przyleci Kalinda. Nieco dalej wpadniesz na pierwszą grupę wrogich botów Porzuconych. Przystąp do walk z nimi i doprowadź do zabezpieczenia okolicy. Po walkach użyj konsoli aby odblokować nowe przejście między skałami.

Znajdź sposób na wysunięcie anteny Porzuconych

Utrzymuj się blisko hakowanej konsoli - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Utrzymuj się blisko hakowanej konsoli

Nowy cel misji otrzymasz po dotarciu do obszaru z anteną. Po użyciu nowej konsoli Porzuconych rozpocznie się proces hakowania i będziesz musiał zacząć bronić się w oczekiwaniu na zapełnienie się paska widocznego w prawym górnym rogu ekranu. Bardzo ważną wiadomością jest to, że w celu "ładowania" paska nie możesz zbytnio oddalać się od konsoli. Polegaj na zasłonach i staraj się korzystać z broni oraz mocy dobrych do walk na krótkim dystansie. Opcjonalnie możesz też wysłać swoich podwładnych nieco dalej i odwracać dzięki nim uwagę Porzuconych od hakowanej konsoli.

Po zakończeniu procesu hakowania możesz dobić pozostałych Porzuconych lub od razu wyruszyć w stronę rozsuniętego mostu. Kawałek dalej wykonaj skok nad przepaścią. Nowa ścieżka zaprowadzi drużynę do kolejnego większego obszaru.

Przeskanuj głaz blokujący przejście

Ogromny głaz jest po prawej stronie i po zeskanowaniu go dowiesz się o konieczności odnalezienia konsoli aktywacji Obserwatora - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Ogromny głaz jest po prawej stronie i po zeskanowaniu go dowiesz się o konieczności odnalezienia konsoli aktywacji Obserwatora. ZANIM jednak tego dokonasz zainteresuj się drugą konsolą z powyższego obrazka. Zhakowanie jej pozwoli ci przejąć kontrolę nad działkiem i przyda ci się ono już za kilka chwil. Włamanie się do głównej konsoli doprowadzi do rozpoczęcia dużej bitwy.

Wyeliminuj zagrożenie ze strony Porzuconych

Najpierw zniszcz tarczę niszczyciela i następnie zacznij niszczyć jego zbroję - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Najpierw zniszcz tarczę niszczyciela i następnie zacznij niszczyć jego zbroję

Podczas nowej bitwy z Porzuconymi oprócz "zwykłych" botów do pokonania będzie też potężny niszczyciel. W trakcie walk z tą maszyną koniecznie chowaj się za zasłonami, bo jest ona wyposażona w potężne bronie. Zauważ, że bot ten chroniony przez tarcze i pancerz, tak więc stosuj odpowiednie umiejętności i bronie pomocne w ich osłabianiu. Nie pozwalaj ponadto zbliżać się niszczycielowi, bo może wtedy wywołać potężny impuls, który poważnie osłabi członków drużyny (przemieszczaj się szybko w inne miejsce). Pewnym pocieszeniem jest to, że dzięki zhakowaniu działka będziesz miał w tej bitwie w sumie dwóch dodatkowych "sojuszników" po swojej stronie (drugim będzie obserwator).

Po wygranej bitwie zeskanuj pęknięcie w ogromnym głazie i zaczekaj aż z pomocą obserwatora odblokowane zostanie dalsze przejście.

Rusz w pogoń za Kalindą w kierunku źródła sygnału Porzuconych

Krannit jest niebezpieczny na krótkim dystansie - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Krannit jest niebezpieczny na krótkim dystansie

Niedługo po wybraniu nowego przejścia załączy się krótki pierwszy filmik ze spotkania z Kalindą i po jego obejrzeniu będziesz musiał pokonać część jej podwładnych. Po rozprawieniu się z nimi skieruj się do większej sali gdzie spotkasz nowych wrogów. W tej bitwie zacznij od szybkiego pozbycia się kroganina Krannita - trzymaj go na dystans i używaj na nim ataków osłabiających jego pancerz. Po tym jak on zginie rozpraw się z resztą bandytów.

Znajdź alternatywną trasę, która pozwoli ci dotrzeć do źródła sygnału

Odszukaj nową konsolę Porzuconych i w doskonale poznany sposób zhakuj ją żeby "zrekrutować" obserwatora. Zeskanuj następnie urządzenie na ścianie i zaczekaj aż zainteresuje się nim obserwator, co odblokuje dalsze przejście.

Uwaga - Konsolę możesz też zhakować jeszcze w trakcie walk. W takiej sytuacji obserwator może ci pomóc w pokonaniu ludzi Kalindy.

Dotrzyj do źródła sygnału

Przejdź długim korytarzem do ogromnej sali. Rozejrzyj się zanim zeskoczysz na niższy poziom (zwróć uwagę na konsole i skrzynki z zaopatrzeniem), gdyż po znalezieniu się na dole rozpocznie się największa bitwa tego questu.

Pokonaj siły Kalindy

Hakowanie konsol pozwoli ci zyskiwać sojuszników (obserwatorów Porzuconych) - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Hakowanie konsol pozwoli ci zyskiwać sojuszników (obserwatorów Porzuconych)

Także i w tej bitwie możesz pomóc sobie przyzywając na pomoc obserwatorów Porzuconych. Postaraj się jak najwcześniej dotrzeć do pierwszej takiej konsoli i później, gdy nie będzie to ryzykowne, do kolejnej. Z bandytami możesz walczyć na dolnym poziomie lub atakować ich z górnego poziomu. Największym zagrożeniem nie będą jednak żywi przeciwnicy, a dwie kontrolowane przez nich maszyny Hydra. Używaj na nich najlepszych odmian amunicji, umiejętności i mocy do wyczerpywania punktów pancerza. Polegaj też na zasłonach oraz na tym, że Hydry są dość powolne i łatwo można im uciec. Prowadź walki do momentu pozbycia się wszystkich wrogów.

Wysuń most Porzuconych, aby dotrzeć do Kalindy

To bardzo prosty cel misji. Odszukaj w pobliżu lawy nowy obiekt do zeskanowania i zaczekaj aż zainteresuje się nim jeden z uaktywnionych wcześniej obserwatorów. Pojawią się nowe kamienne bloki umożliwiające przejście przez obszar z lawą.

Przechwyć Kalindę

Gra automatycznie załączy cut-scenkę, w trakcie której Peebee i Kalinda wezmą udział w swego rodzaju wyścigu do rdzenia danych Porzuconych - Peebee: Tajemniczy sygnał Porzuconych | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Gra automatycznie załączy cut-scenkę, w trakcie której Peebee i Kalinda wezmą udział w swego rodzaju wyścigu do rdzenia danych Porzuconych. Pilnuj się, bo w trakcie oglądania scenki przerywnikowej będziesz miał możliwość odpalenia pokazanej na powyższym obrazku specjalnej akcji:

  • Możesz oddać strzał z broni (musisz tego dokonać zanim zniknie ikona specjalnej akcji!). Doprowadzi to do śmierci Kalindy, ALE Peebee uda się zdobyć rdzeń danych Porzuconych.
  • Możesz nie reagować. Peebee uda się uratować Kalindę przed śmiercią (będzie ona bardzo wdzięczna za uratowanie życia), ALE bezpowrotnie utracony zostanie rdzeń danych Porzuconych.

Dotrzyj do promu Kalindy

Cel ten odblokowany zostanie niezależnie od podjętej decyzji w sprawie Kalindy. Na ucieczkę masz około 70 sekund i jest to wystarczająco dużo czasu żeby dotrzeć do promu. Podążaj liniową ścieżką i pomagaj sobie po drodze sprintem. Po powrocie na pokład Tempesta załączy się jedna z dwóch możliwych scenek przerywnikowych (w zależności od tego czy zdobyłeś rdzeń czy uratowałeś Kalindę, która pozostawi dla Peebee wiadomość).

Uwaga - Końcowa część tego questu to okazja do poflirtowania z Peebee. To samo tyczy się nieoficjalnego epilogu z jej udziałem, który załączy się przy jednej z kolejnych wizyt na Tempeście i próbie porozmawiania z Peebee.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, dostęp do umiejętności szóstego poziomu Peebee, zdobycie trofeum Signal Tracking.