Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć Kapsuły Kriogeniczne w Mass Effect Andromeda? | FAQ poradnik Mass Effect: Andromeda

Okno zdatności Andromedy, z poziomu którego wykorzystać można kapsuły kriogeniczne. - Jak zdobyć Kapsuły Kriogeniczne w Mass Effect Andromeda? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Okno zdatności Andromedy, z poziomu którego wykorzystać można kapsuły kriogeniczne.

Punkty kapsuł kriogenicznych pozwalają na otwieranie ich (kapsuł), przez co gracz jest w stanie odblokować jedno z kilkunastu ulepszeń stacji Nexus. W rezultacie zyskać można potężne profity - dodatkowe dane badawcze, materiały do tworzenia surowców, zwiększony przyrost doświadczenia czy Kredytów zdobywanych przez Grupy Uderzeniowe, nie wspominając już o możliwości noszenia większej ilości przedmiotów jednorazowych (Consumable).

Każdy punkty kapsuł kriogenicznych pozwala na otworzenie jednej z nich i zyskanie pojedynczego ulepszenia. Jak więc zdobywać owe kapsuły kriogeniczne i zagwarantować sobie premie? By to zrobić, trzeba podnosić poziom zdatności Andromedy (o czym poczytać możesz w oddzielnym rozdziale). Czynić to można na kilka sposobów, takich jak:

  • Wykonywanie zadań głównych i pobocznych. Większość z nich w nagrodę (prócz innych profitów, rzecz jasna) da ci konkretną ilość punktów zdatności Andromedy. W większości przypadków wygląda to tak, iż im dłuższe, bardziej złożone i trudniejsze zadanie, tym więcej punktów da się zdobyć za jego wykonanie.
  • Ustawianie stacji przesyłowych (Forward Station) na planetach - każda tego typu stacja da ci kilka dodatkowych punktów zdatności Andromedy (i zwiększy też zdatność planety).
  • Zwiększanie zdatności planet. Każda czynność, która ma na celu zwiększenie zdatności planety, jak wykonywanie zadań ulokowanych na jej powierzchni, likwidowanie posterunków wroga, rozstawianie stacji przesyłowych i tak dalej, wiąże się także z otrzymywaniem punktów zdatności Andromedy.
  • Ustawienie placówki badawczej bądź militarnej na powierzchni planety. Po ukończeniu zadania Lepsze początki (A Better Beginning) na planecie Eos, będzie można rozstawiać placówki (takie same, jak na wspomnianym Eos), które dają gigantyczną ilość punktów zdatności Andromedy.

Ilość punktów wymaganych, by otrzymać nową kapsułę kriogeniczną można sprawdzić wchodząc po prostu do opcji (gdzie znajdują się, między innymi, okno umiejętności i inwentarza) - informacje których szukasz znajdziesz w prawym górnym rogu ekranu. W tym samym oknie, po lewej stronie ekranu znajdziesz z kolei informacje o ilości dostępnych kapsuł kriogenicznych.