Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strażnik (Sentinel) w Mass Effect Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Profil Strażnik (Sentinel). - Strażnik (Sentinel) w Mass Effect Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Profil Strażnik (Sentinel).

Strażnik to pierwszy w kolejności profil hybrydowy. Skupia się on wokół wykorzystania zdolności z drzewek Biotyki (Biotic) i Techniki (Tech), doskonale nadaje się więc dla graczy, którzy korzystają ze zdolności pochodzących z obu tych drzewek. Wymaga 3 / 12 / 27 / 50 / 78 / 116 punktów umiejętności wydanych w drzewko Biotyki i Techniki, by odblokować odpowiednio 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 poziom profilu.

Uwaga - pamiętaj, iż wymaganą ilość punktów umiejętności trzeba zainwestować w oba drzewka, nie może to być łączna wartość. Oznacza to, że chcąc odblokować profil Strażnika poziomu 3, musisz wydać przynajmniej 27 punktów w Bioetykę i 27 punktów w Technikę.

Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą wszystkie bonusy pasywne, które otrzymuje się w momencie aktywowania tego profilu, od pierwszego do szóstego poziomu profilu Inżynier.

Statystyka

Poziom 1

Poziom 2

Poziom 3

Poziom 4

Poziom 5

Poziom 6

Obrażenia wszystkich kombinacji

+15%

+20%

+25%

+30%

+35%

+40%

Technologiczna szybkość ładowania

+10%

+15%

+20%

+25%

+30%

+35%

Redukcja kosztu mocy w punktach tarczy

+20%

+25%

+30%

+35%

+40%

+45%

Uzupełnienie mocy i obrona

+20%

+25%

+30%

+35%

+40%

+45%

Warto mieć na uwadze kilka rzeczy związanych z danymi przedstawionymi w tabeli:

  • Technologiczna szybkość ładowania - parametr ten wpływa na to, jak długo odnawiać będą się zdolności z drzewka Technika (Tech). Dla przykładu, dla zdolności z czasem odnowienia równym 10s i wartości 20%, czas skróci się o 2 sekundy i będzie wynosił 8 sekund.
  • Redukcja kosztu mocy w punktach tarczy - parametr ten wpływa na dwie zdolności z drzewka Biotycznego, Lancy (Lance) i Nowy (Nova), w których odblokowane zostało ulepszenie zdejmujące czas odnowienia zdolności, by w zamian za to kosztować konkretną wartość procentową tarczy. Jeśli, na przykład, zdolność Nowa pożera 100% tarczy, to z 35% redukcją z 4 poziomu Strażnika będzie zabierać już tylko 65%, nie wyczerpując doszczętnie tarczy bohatera.
  • Uzupełnienie mocy i obrona - wpływa na działanie niektórych zdolności ze wszystkich drzewek. Wzrost "Uzupełnienia" wpływa na to, ile, na przykład, otrzymasz punktów tarczy po trafieniu wroga zdolnością Wyssanie Energii (Energy Drain). "Obrona" z kolei wpływa na poziom punktów zdrowia konstruktów z drzewka Technologii, tworzonych przez zdolności WI Porzuconych (Remnant VI) i Wieżyczka Szturmowa (Assault Turret), jak i punktów zdrowia bariery ze zdolności Odwet (Backlash) z drzewka Biotyki

Profil ten posiada jedną zdolność dodatkową, Pancerz Technologiczny (Tech Armor). Daje on 30 punktów redukcji obrażeń w momencie, w którym wróg opróżni twoje tarcze - zwiększa po prostu redukcję obrażeń postaci, gdy zostaniesz z samym paskiem zdrowia.

Wraz ze zdolnością dodatkową profil ten daje mieszankę bonusów, które przydadzą się postaci hybrydowej skupionej wokół Biotyki i Techniki. Przyda się szczególnie graczom korzystającym ze zdolności Lanca i Nowa, które wyposażone zostały w ulepszenia usuwające czas odnowienia zdolności i które zamiast tego pożerają procent tarcz bohatera w momencie aktywacji. Współczynnik "Redukcja kosztu mocy w punktach tarczy" zmniejsza tą wartość, przez co częściej można korzystać z tych zdolności bez strachu, iż opróżnisz cały swój zapas tarcz.