Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ulepszanie ekwipunku poradnik Mass Effect: Andromeda

Na tej stronie dowiesz się, na czym polega ulepszanie i rozwój ekwipunku w Mass Effect: Andromeda.

W dwóch poprzednich rozdziałach dowiedziałeś się, skąd wziąć schematy do tworzenia przedmiotów, gdzie pozyskać materiały wymagane do ich wykonania, a także jak wygląda sam proces tworzenia. Tworzenie ekwipunku daje dość spore możliwości, jednak dopiero wzmacnianie go pozwoli ci dostosować daną broń czy element pancerza pod twój własny styl.

Ulepszenia (Augment) to specjalne przedmioty, które pozwalają zwiększyć statystyki broni czy elementu pancerza, a niektóre z nich są w stanie kompletnie zmienić ich działanie. Dobrym przykładem są ulepszenia, które wpływają na działanie broni palnych - zmieniają wystrzeliwane przez nie pociski w taki sposób, iż, na przykład, karabin szturmowy zmieni się w wyrzutnie granatów, snajperka wystrzeliwać będzie potężne, samonaprowadzające się pociski, a strzelba zacznie strzelać plazmą. Podobnie sprawa wygląda z elementami pancerza. Najbardziej widoczne jest to w przypadku pancerza na nogi, gdzie ulepszenia dają premię do ataków wręcz wykonywanych z powietrza - przez to będą one powodować dodatkowe obrażenia od ognia, elektryczności, czy zamrażać wrogów. Jak nietrudno się domyślić, diametralnie zmienia to właściwości oręża i elementów pancerza, dając znacznie więcej możliwości.

Broń czy element pancerza może posiadać maksymalnie 4 gniazda na ulepszenia. - Ulepszanie ekwipunku - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Broń czy element pancerza może posiadać maksymalnie 4 gniazda na ulepszenia.

Ulepszanie ekwipunku dostępne jest dla wszystkich broni i elementów pancerza, jednak ma pewien haczyk. Mianowicie, można nałożyć je na przedmioty jedynie podczas własnoręcznego wytwarzania ich - nie da się wykorzystać ich na już gotowych elementach pancerza czy orężu.

By nałożyć ulepszenie, musisz wejść do ekranu Produkcji (Development) dostępnego z poziomu Stacji badawczej (Research center), wybrać interesujący cię przedmiot (broń lub element pancerza), a następnie wcisnąć wskazany na dole ekranu przycisk, by móc nałożyć ulepszenie na broń - tworzoną broń, wraz z nałożonymi czterema ulepszeniami, zobaczyć możesz na powyższym obrazku. Teraz wystarczy tylko wytworzyć przedmiot, by móc cieszyć się swoją unikalną bronią, bądź elementem pancerza.

Decydując się na korzystanie z ulepszeń, warto pamiętać o kilku rzeczach:

  • Jak najszybciej opracuj wszystkie ulepszenia dostępne dla technologii Drogi Mlecznej, Helejosa i Porzuconych, gdyż dadzą ci dostęp do potężnych i unikalnych możliwości modyfikowania ekwipunku. Wszystkie z nich znajdziesz w Stacji badawczej (Research Center) w zakładce Badanie (Research).
  • Kupuj ulepszenia u handlarzy. Większość kupców w grze posiadać będzie bardzo liche bronie i elementy pancerza, przez co nie ma większego sensu ich tam kupować. To z kolei pozwoli ci dość szybko uzbierać pokaźną sumkę Kredytów - warto spożytkować je na ulepszenia, by móc tworzyć efektywniejsze przedmioty.
  • Zastanów się dwa razy nad tym, jakie ulepszenie wsadzisz do broni. Opcja zrobienia z karabinu szturmowego wyrzutni granatów może być kusząca, jednak znacznie zmniejszy to zasięg broni (granaty opadają podczas lotu), przez co kompletnie zmieni się sposób działania tej broni. Podobnie wygląda sprawa ze snajperkami - co z tego, że broń strzelać będzie wybuchowymi pociskami plazmy, które zadają absurdalne obrażenia, jak te pociski nie będą dolatywać do celu?
  • Ulepszając elementy pancerza i broni, staraj się dobierać ulepszenia tak, by wzmacniać swoją postać. Nie ma sensu inwestować w ulepszenia, które dają premie do poziomu tarcz, jak twoja przeżywalność twojej postaci opiera się na punktach zdrowia i redukcji obrażeń.
  • Pamiętaj, iż w momencie dekonstrukcji przedmiotu z ulepszeniami, odzyskasz wszystkie wsadzone w nią ulepszenia. Możesz więc bez większych problemów eksperymentować z różnymi opcjami. Pamiętaj tylko, by nie sprzedać broni, w którą wsadziłeś ulepszenia, bo ich nie odzyskasz!