Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Skażenie planety w Mass Effect Andromeda i jak je zmniejszyć? poradnik Mass Effect: Andromeda

W Mass Effect Andromeda przemierzać będziesz różnorakie planety, a każda z nich będzie stwarzać szereg zagrożeń dla kierowanej przez ciebie postaci. Związane jest to ze skażeniem samych planet. Owe skażenie powoduje, iż przeprawa przez niektóre tereny będzie problematyczna, a czasami niemożliwa. Objawia się to w różny sposób w przypadku każdej planety, mianowicie:

  • Eos - tutaj występować będzie po prostu "promieniowanie", czasami trafisz też na wyładowanie elektryczne.
  • Voeld - zimno.
  • Kadara - zatruta woda.
  • Elaaden - gorąco.
  • H-047C - promieniowanie, które uniemożliwia wyjście z pojazdu Tempest.

Nie licząc sytuacji z planetą H-047C, gdzie promieniowanie uniemożliwia przemierzanie planety na piechotę, w przypadku reszty planet skażenie będzie opróżniać pasek podtrzymania życia, który pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu w momencie, gdy wkroczysz na niebezpieczny teren. W momencie, w którym wyczerpie się owy pasek, stracisz tarcze, a następnie zaczniesz tracić punkty zdrowia. Jeśli nie skryjesz się w bezpiecznym miejscu, po kilku(nastu) sekundach twoja postać umrze. Przed skażeniem chronią niektóre miejsca, a także stacje przesyłowe (Forward Stations) - w ich obrębie zregenerujesz stan paska podtrzymania życia.

Samo skażenie działa na podtrzymanie życia w różny sposób. Skażenie na poziomie 1 będzie powoli go wyczerpywać, jednak z każdym wyższym poziomem będzie to przyspieszać - poziom 3 wyczerpie go w kilkanaście sekund, a poziom 4 natychmiast, gdy tylko twoja postać będzie mieć z nim kontakt (co ma miejsce, na przykład, na planecie Kadara, gdy wejdzie się do niektórych zbiorników wodnych).

Skażenie da się zmniejszyć przy pomocy zwiększania zdatności planety. Każdy kolejny procent wpływa na ten aspekt korzystnie, a największy wpływ ma znalezienie, oczyszczenie i aktywowanie krypty (Vault), którą znajdziesz na każdej planecie. Gdy ją aktywujesz, zmienią się znacząco warunki panujące na planecie - woda na planecie Kadara nie będzie zabijać, gdy tylko do niej wejdziesz, a wcześniej niedostępne tereny na pozostałych staną się praktycznie niegroźne.