Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie poradnik Mass Effect: Andromeda

Odblokowanie: Automatycznie po zbliżeniu się do jednego z monolitów [Voeld].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Odtwarzanie świata. To jedno z ważniejszych zadań w Helejosie (pobocznych questów) gry Mass Effect: Andromeda, a to dlatego, że zakłada ono uaktywnienie wszystkich monolitów i złożenie wizyty w krypcie Porzuconych na Voeld. Wyłączenie blokady w krypcie jest ważnym krokiem na drodze do założenia placówki Inicjatywy Andromeda na Voeld.

Odblokowanie zadania

Na mapie Voeld od samego początku widoczne są lokalizacje trzech monolitów. Możesz zbliżyć się do dowolnego z nich i dzięki temu w dzienniku bohatera pojawi się opisywany quest.

Aktywuj monolity

Na powierzchni planety znajdują się trzy monolity i możesz do nich docierać w dowolnej kolejności. W pobliżu każdego z nich do odnalezienia są glify. Ponadto żeby uaktywnić każdy z monolitów będziesz musiał rozwiązać zagadkę Porzuconych (lub skorzystać z klucza obejścia).

Monolit najbardziej wysunięty na północ zakłada odnalezienie i zeskanowanie trzech glifów i można do nich dość szybko dotrzeć dzięki podążaniu za żółtymi połączeniami widocznymi w oknie skanera (pilnuj się idąc po wąskich konstrukcjach Porzuconych) - Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Monolit najbardziej wysunięty na północ zakłada odnalezienie i zeskanowanie trzech glifów i można do nich dość szybko dotrzeć dzięki podążaniu za żółtymi połączeniami widocznymi w oknie skanera (pilnuj się idąc po wąskich konstrukcjach Porzuconych). Co do zagadki związanej z tym monolitem, jej rozwiązanie prezentuje powyższy obrazek.

Monolit z południowego-zachodu może być pilnowany przez eirocha - Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Monolit z południowego-zachodu może być pilnowany przez eirocha. Zareaguj odpowiednio szybko na pojawienie się tego potwora. Po walkach odszukaj trzy glify (dwa z nich są na szczęście obok siebie) i przystąp do zagadki Porzuconych, której rozwiązanie jest na dołączonym obrazku.

1 - Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Monolit z południowego-wschodu jest najbardziej kłopotliwy - Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Monolit z południowego-wschodu jest najbardziej kłopotliwy. Panel sterowania jest w podziemnej jaskini i aż dwa z trzech powiązanych z nim glifów znajdują się na zewnątrz jaskini. Ich lokalizację prezentuje obrazek 1 i w zlokalizowaniu tego miejsca pomoże ci oczywiście skaner (żółte "zakręcane" połączenie na skanerze). Sama zagadka Porzuconych jest już standardowa i rozwiązanie jej jest na obrazku 2.

Sprawdź wejście do krypty

Nowo odblokowane wejście do krypty jest w południowo-zachodniej części mapy. Po dotarciu na miejsce skorzystaj z rampy prowadzącej do wnętrza krypty i wejdź w interakcję ze studnią grawitacyjną.

Wyłącz blokadę krypty

Zatrzymuj się wewnątrz pól siłowych żeby odnawiać pasek podtrzymywania funkcji życiowych - Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Zatrzymuj się wewnątrz pól siłowych żeby odnawiać pasek podtrzymywania funkcji życiowych

Będąc już w krypcie zacznij od użycia konsoli aktywacji zasilania zapasowego. Możesz rozpocząć eksplorację krypty. Bardzo ważną informacją jest to, że przez cały czas badania krypty będziesz musiał radzić sobie z bardzo niskimi temperaturami stwarzającymi zagrożenie drugiego poziomu. Niezwykle istotne jest w rezultacie to żeby po drodze zatrzymywać się wewnątrz pól siłowych, które pozwolą na regenerację paska systemów podtrzymywania życia. Część z nich będzie domyślnie aktywna, inne staną się aktywne dzięki aktywacji pobliskich urządzeń. Wewnątrz pól siłowych zatrzymuj się nie tylko podczas podróży do centrum krypty, ale również wtedy gdy w danym miejscu spędzisz za dużo czasu i pasek podtrzymywania życia znajdzie się niemal na wyczerpaniu (w takiej sytuacji wycofaj się do ostatniego mijanego pola ochronnego).

Tuż po wejściu do krypty natrafisz na rozwidlenie i najlepiej wybrać prawą odnogę - Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Tuż po wejściu do krypty natrafisz na rozwidlenie i najlepiej wybrać prawą odnogę. Podczas eksploracji krypty staraj się oddawać precyzyjne skoki żeby nie spaść w przepaść i licz się również z tym, że regularnie będziesz napotykał "zwykłych" Porzuconych. Jeśli szukasz wyzwania to zajrzyj do północnego korytarza krypty gdzie przebywa m.in. niszczyciel Porzuconych. Jeśli uda ci się pokonać niszczyciela (pamiętaj, że działasz pod presją czasu z racji na niską temperaturę) to możesz dotrzeć do konsoli i rozwiązać zagadkę (obrazek powyżej). Akcja ta pozwoli ci zdobyć 2 punkty rozwoju.

Docelowo musisz dotrzeć do dużej platformy w zachodniej części krypty. Jest tam konsola odpowiedzialna za rozpoczęcie procedury oczyszczania.

Ucieknij przed polem oczyszczającym i opuść kryptę

Wyrusz z powrotem na wschód i tak jak wcześniej polegaj na precyzyjnych skokach żeby nie marnować cennych sekund po spadnięciu w przepaść - Odtwarzanie świata | Voeld | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Wyrusz z powrotem na wschód i tak jak wcześniej polegaj na precyzyjnych skokach żeby nie marnować cennych sekund po spadnięciu w przepaść. Na drodze drużyny mogą stanąć nowi Porzuceni, ale likwiduj tylko te boty, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla jej członków. Docelowo musisz dotrzeć do konsoli z powyższego obrazka. Aktywowanie jej zatrzyma proces przemieszczania się pola oczyszczającego.

Uwaga - Wykonanie tego zadania podwyższy poziom zdatności na Voeld aż o 40 procent. Możesz dzięki temu założyć teraz placówkę na tej planecie w ramach pobocznego zadania Kolonizując Voeld.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy.