Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Grupy uderzeniowe poradnik Mass Effect: Andromeda

Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o grupach uderzeniowych w Mass Effect: Andromeda. Grupy uderzeniowe pozwolą Ci zdobywać dodatkowe surowce i nagrody do wykorzystania w świecie gry.

Ekran wysyłania Grup uderzeniowych na misje. - Grupy uderzeniowe - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Ekran wysyłania Grup uderzeniowych na misje.

Grupy uderzeniowe (Strike Teams) to opcjonalna aktywność czekająca na graczy w Mass Effect Andromeda. Pozwala graczowi wysyłać tytułowe grupy na specjalne misje, podczas których mają one szanse na zdobycie dodatkowych surowców, minerałów, Kredytów, a także i elementów uzbrojenia. Aktywność ta jest także powiązana z trybem sieciowym - misje można zlecać, by zostały wykonane automatycznie, bez ingerencji gracza, a także rozegrać je w sieci, z innymi graczami.

Najważniejszym aspektem, rzecz jasna, są same grupy uderzeniowe. Są to kilkuosobowe grupki żołnierzy, które gracz może systematycznie, wraz z rozwojem, rekrutować. Na początku gracz ma dostęp do jednej tylko grupy, jednak można najmować kolejne, by móc wykonywać kilka misji jednocześnie. Grupy najmuje się za środki misji, które z kolei zdobywają grupy uderzeniowe - każda wykonana przez nich misja gwarantuje otrzymanie kilku punktów środków. Żeby jednak nie było zbyt prosto, każda najęta grupa uderzeniowa zwiększa koszt kolejnej. Każda z nich zdobywa także punkty doświadczenia, co pozwala jej awansować na wyższe poziomy i zwiększać jej ogólną skuteczność.

Wykonane zadania nagrodzą cię funduszami misji i paczkami zawierającymi różne przedmioty. - Grupy uderzeniowe - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Wykonane zadania nagrodzą cię funduszami misji i paczkami zawierającymi różne przedmioty.

Gdy już masz interesującą cię ilość grup uderzeniowych, przystąpić należy do działania. Wchodząc do ekranu grup uderzeniowych, który dostępny jest tak na statku Tempest, jak i na stacji Nexus, otrzymasz listę dostępnych w danym momencie misji. Każda różni się pod względem poziomu trudności i możliwych do zdobycia nagród. Generalnie, im trudniejsza misja, tym lepsze nagrody. Nagrody zdobywane są przez grupę wyłącznie w momencie wypełnienia misji - jeśli się jej nie powiedzie, wróci ona z pustymi rękami. Jednakże, z każdej misji grupa wraca z punktami doświadczenia - za wygraną zdobywa ich oczywiście więcej, jednak nawet porażka pozwala zdobyć trochę punktów. Poziom trudności misji idzie także w parze z szansą na jej powodzenie - najtrudniejsze z nich dla niedoświadczonej grupy będą oscylować w okolicy 10% szansy powodzenia, podczas gdy te łatwiejsze często przebijają próg 90%.

Nawet najprostsze i najbardziej powszechne surowce mogą się przydać. - Grupy uderzeniowe - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Nawet najprostsze i najbardziej powszechne surowce mogą się przydać.

Gdy grupa wypełni misję, wróci z niej z nagrodami. Nagrody, jak zostało już wspomniane, uzależnione są od poziomu trudności misji i podzielone na kategorie, od najgorszych, do najlepszych - brązowe (Bronze), srebrne (Silver), złote (Gold). Grupa na ogół wraca z dwoma z kilku rodzajów nagród - skrzynką z materiałami, skrzynką z Kredytami, czy skrzynką z danymi badawczymi. Im wyższa ranga "kolorystyczna", tym lepszej jakości materiały / większą ich ilość znajdziesz w skrzyniach. Warto pamiętać, iż nie są to jakieś zawrotne ilości, jednak na uwadze należy mieć także fakt, iż wysyłanie grupy na misje nic nie kosztuje, a trwa zaledwie sekundy.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednym fakcie - to, iż grupy ma niewielką szansę na powodzenie, nie zawsze dyskwalifikuje ją z podjęcia próby w wykonaniu misji. Czasami (szczególnie, gdy lista misji się jeszcze nie uzupełniła) warto wysłać grupę nawet na misje, która ma 10% szansy powodzenia. Grupa nie może zginąć na misji, za misję dostanie pewną pulę punktów doświadczenia, a w wypadku wypełnienia jej, wskoczy o kilka poziomów do góry. Czasami pomóc może także rozegranie danej misji w trybie sieciowym, jednak tam dużo uzależnione jest od umiejętności graczy.