Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poznaj ruch oporu (Meet the Resistance) | Operacje priorytetowe w ME Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Odblokowanie: Automatycznie w trakcie zaliczania zadania Ścieżka nadziei [Aya].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Poznaj ruch oporu. Quest ten domyślnie traktowany jest jako operacja priorytetowa (zadanie głównego wątku fabularnego) gry Mass Effect Andromeda. Jeśli jednak w ramach przechodzenia głównej fabuły podejmiesz się najpierw misji na Havarl (Pomoc naukowcom z Havarl) to zostanie on przeniesiony do kategorii "Zadania w Helejosie" dziennika. Stanie się on w rezultacie pobocznym questem, przy czym nadal będziesz się mógł nim zająć i w taki sam sposób go ukończyć.

Opisywany quest jest związany ze złożeniem wizyty na planecie Voeld. Będziesz tam musiał nawiązać kontakt z tytułowym ruchem oporu i dowiedzieć się w jaki sposób będziesz mógł pomóc angarom.

Uwaga - Planeta Voeld cechuje się niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. W trakcie zaliczania tego questu oraz wszystkich innych na Voeld musisz więc pamiętać o kilku rzeczach:

  • Wychłodzenie organizmu "funkcjonuje" na zbliżonych zasadach do promieniowania z planety Eos. Może ono mieć kilka stopni nasilenia i w zależności od aktualnej temperatury szybciej lub wolniej będzie wyczerpywany pasek podtrzymywania życia. Na większości obszarów planety obowiązuje zagrożenie pierwszego poziomu. Staraj się nie przebywać zbyt długo w lokacjach z zagrożeniem drugiego poziomu. Nomad cechuje się nieco większą wytrzymałością na chłód, ale i on nie zapełnia pełnej ochrony. Jeśli doprowadzisz do wyczerpania paska podtrzymywania życia to zaczniesz stopniowo tracić punkty zdrowia.
  • Pasek podtrzymywania życia możesz domyślnie odnawiać powracając do lokacji, w których warunki pogodowe są bardziej sprzyjające (głównie mowa tu o bazach wypadowych, w których przebywają postacie niezależne). Oprócz tego w trakcie eksploracji planety możesz zatrzymywać się przy lampach oraz w miejscach gdzie płoną jakieś obiekty.
  • Staraj się na bieżąco odblokowywać nowe stacje przesyłowe, które ułatwią ci podróżowanie po planecie (jest ona dość duża i eksplorację utrudniają dodatkowo nierówny teren oraz lód). Zapoznaj się też z wynikami rekonesansu SAM-a, które załączą się niedługo po wyjściu z siedziby ruchu oporu. SAM wskaże najważniejsze obszary na planecie i w każdym z nich do zaliczenia będzie jedno lub kilka nowych zadań.

Pomóż angarom na Voeld

Galaktyka Nol jest w północnej części Gromady Helejosa - Poznaj ruch oporu (Meet the Resistance) | Operacje priorytetowe w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Galaktyka Nol jest w północnej części Gromady Helejosa

Planeta Voeld znajduje się w układzie Nol (północna część galaktyki), który został odblokowany dzięki awansowaniu w głównej fabule. Po zaliczeniu przelotu odszukaj miejsce lądowania na powierzchni planety i skorzystaj z niego.

Znajdź dowódcę ruchu oporu

Rozpoczynasz na zachodnim krańcu mapy, niedaleko Siedziby ruchu oporu. Zalicz liniowy przemarsz do tej lokacji i spotkaj się w kryjówce ruchu oporu z Anjik Do Xeel. W trakcie tego spotkania możesz zaoferować swoją pomoc.

Uwaga - Zanim opuścisz bazę ruchu oporu możesz odblokować kilka innych pobocznych zadań angarów. Ich znaczniki są widoczne na mapie kryjówki.

Porozmawiaj z wartownikiem ruchu oporu

Wartownicy stoją przy krawędzi klifu niedaleko wschodniego wyjścia z kryjówki ruchu oporu. Porozmawiaj w tym miejscu z Beniską i wyczerp wszystkie tematy rozmowy.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy, odblokowanie zadania Oczy przy ziemi, odblokowanie pobocznego zadania Kolonizując Voeld.