Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki poradnik Mass Effect: Andromeda

UWAGA - Opisany poniżej quest jest misją lojalnościową Liama. Oznacza to, że jest to największe i najbardziej rozbudowane zadanie powiązane z tą postacią. Ukończenie go pozwoli ci uzyskać dostęp do umiejętności najwyższego szóstego poziomu Liama.

Odblokowanie: Otrzymanie e-maila od Liama [Tempest].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Liam Kosta: Stawka większa niż życie. To jeden z pobocznych questów gry Mass Effect: Andromeda z kategorii "Sojusznicy i związki". Misję wykonuje się na zlecenie Liama i dotyczy ona odnalezienia Verand. Stanie się to możliwe dzięki zinfiltrowaniu opuszczonego statku kettów, który został przejęty przez piratów.

Odblokowanie zadania

Przeczytaj e-maila od Liama i spotkaj się z nim na Tempeście - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przeczytaj e-maila od Liama i spotkaj się z nim na Tempeście

Zadanie to powinieneś otrzymać po ukończeniu głównego questu Ścieżki nadziei, a więc po odnalezieniu Moshae Sjefy na prośbę angarów z planety Aya. Po tym jak powrócisz na pokład Tempesta automatycznie otrzymasz e-maila od Liama. Przeczytaj wiadomość i osobiście spotkaj się z towarzyszem. Liam poprosi o pomoc w uratowaniu jego angarskiej wspólniczki Varand. W celu odnalezienia jej konieczne będzie wybranie się do nowo odblokowanego układu Sefesa.

Udaj się do pola odpadów w układzie Sefesa

Układ Sefesa jest udostępniany po rozpoczęciu questu Liama - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Układ Sefesa jest udostępniany po rozpoczęciu questu Liama

Układ Sefesa (Sephesa) został odblokowany w momencie rozpoczęcia opisywanego zadania i znajduje się on w południowo-zachodniej części Gromady Helejosa. Po dotarciu do tego układu jako cel podróży wskaż pole odpadów (Liam's Scavenger Debris Field). Zaczekaj aż gra przybliży na nie widok i potwierdź chęć rozpoczęcia misji. Na poszukiwania Verand musi wraz z głównym bohaterem wyruszyć Liam, tak więc zastanów się nad doborem drugiego towarzysza żeby umiejętności członków drużyny nadal mogły się dobrze uzupełniać (zakładając, że Liam nie towarzyszył ci do tej pory w innych questach). Przeniesiecie się na pokład statku kettów.

Sprawdź ładownię w poszukiwaniu wrogów

W ładowni przebywają pierwsi piraci i towarzyszą im również bestie adhi. Rozpocznij walki i pozbądź się wszystkich wrogów, co nie powinno być zbyt wymagające.

Skorzystaj z komunikatora, żeby dowiedziec się, kto tu dowodzi

Możesz odpalić specjalną akcję, by uciszyć Calota - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Możesz odpalić specjalną akcję, by "uciszyć" Calota

Terminal komunikacyjny znajduje się na górnym poziomie ładowni. Dowiesz się, że na czele piratów stoi Calot. Możesz do końca wysłuchać "rozmowy" z postacią lub w trakcie jego przemówienia użyć specjalnej akcji żeby go rozłączyć (nie wpłynie to na dalszy przebieg tego zadania ani na jego finał).

Przebij się do wyjścia z ładowni

W ładowni pojawią się nowi piraci, tak więc tuż po skorzystaniu z komunikatora dotrzyj ponownie do okolicznych zasłon. Po walkach udaj się do drzwi wyjściowych i otwórz je dzięki włamaniu się do pobliskiej konsoli. Załączy się scenka przerywnikowa, w trakcie której na pomoc przyjdzie drużynie August Bradley.

Przeszukaj statek w poszukiwaniu jeńców

Począwszy od tego miejsca będziesz musiał radzić sobie z regularnym manipulowaniem grawitacją okrętu kettów i będzie to często oznaczało konieczność podróżowania po ścianach lub po suficie - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Począwszy od tego miejsca będziesz musiał radzić sobie z regularnym manipulowaniem grawitacją okrętu kettów i będzie to często oznaczało konieczność podróżowania po ścianach lub po suficie. Nie jest to poważny problem, choć wymusi on częste korzystanie z pakietów skokowych do omijania dużych przeszkód. Serię skoków musisz wykonać już w lokacji startowej i pozwoli ci to dotrzeć do górnych drzwi. Po ich otwarciu pokonaj nowych piratów i w szczególności uważaj na elitarnych sabotażystów (najpierw używaj ataków do niszczenia ich tarcz i następnie ataków do wyczerpywania ich pasków pancerza).

Kontynuuj podróż po statku, w trakcie której będziesz musiał kilka razy przebić się przez małe osłony (używając np. broni do walki wręcz) - jedną z nich pokazuje powyższy obrazek. W kolejnej dużej sali pokonaj nowych piratów i dotrzyj do oznaczonych drzwi żeby dowiedzieć się, że nie można ich od razu otworzyć.

Znajdź i przeskanuj węzeł kontrolny

Węzeł kontrolny znajduje się w pokazanym na powyższym obrazku małym obszarze w górnej części lokacji i żeby tam dotrzeć musisz wykonać sporo skoków (pomagaj sobie też wskazaniami skanera informującymi o odległości od celu) - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Węzeł kontrolny znajduje się w pokazanym na powyższym obrazku małym obszarze w górnej części lokacji i żeby tam dotrzeć musisz wykonać sporo skoków (pomagaj sobie też wskazaniami skanera informującymi o odległości od celu). Zeskanuj węzeł i zaczekaj na komentarz od Grace Lito.

Aktywuj konsole, aby umożliwić dostęp inżynierom

Konsole znajdują się w łatwiej dostępnych obszarach od węzła. Wejdź w interakcję każdą z nich i przy okazji odczytaj pozostawione na nich wiadomości.

Przebij się do jeńców

Wybierz nowo odblokowane drzwi gdzie doświadczysz na nowo zmiany grawitacji w wyniku czego znajdziesz się w odwróconej ładowni - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Wybierz nowo odblokowane drzwi gdzie doświadczysz na nowo zmiany grawitacji w wyniku czego znajdziesz się w odwróconej ładowni. Wyrusz prosto i dotrzyj do pokazanego na powyższym obrazku dźwigu, którego należy zeskanować. Pozwoli ci to ustalić, że będzie on mógł być użyty do wydostania się z ładowni.

Kolejny krok to dotarcie do konsoli sterującej pracą dźwigu i nie jest to łatwe zadanie, gdyż znajduje się ona w trudno dostępnym miejscu - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Kolejny krok to dotarcie do konsoli sterującej pracą dźwigu i nie jest to łatwe zadanie, gdyż znajduje się ona w trudno dostępnym miejscu. Musisz mianowicie odbyć wspinaczkę do zaznaczonego na powyższym obrazku otworu w ścianie, dzięki czemu znajdziesz się wewnątrz oszklonego odwróconego pomieszczenia.

Używaj ataków osłabiających pancerz Talonów Hydra i unikaj ich ciężkiego ostrzału - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Używaj ataków osłabiających pancerz Talonów Hydra i unikaj ich ciężkiego ostrzału

Po skorzystaniu z konsoli pojawi się opcja dotarcia do wyjścia z pomocą dźwigu, przy czym zaczną pojawiać się tam nowi piraci. Możesz atakować ich z odległości lub szybko dotrzeć w pobliże drzwi i używać na nich np. strzelby lub pułapek do łatwego zabijania ich gdy będą wkraczali do okupowanej sali. Niezależnie jak się zachowałeś wyrusz dalej i spodziewaj się kolejnych walk.

W nowej dużej sali konieczne okaże się zniszczenie dwóch maszyn Talon Hydra. Możesz wykorzystywać to, że maszyny są powolne i przemieszczać się po całej sali lub atakować je zza zasłony z jednej z wyższych platform. W obu przypadkach polegaj na amunicji, umiejętnościach i mocach cechujących się dużą skutecznością w niszczeniu pancerzy.

Porozmawiaj z jeńcami przez komunikator

Odszukaj po walkach komunikator i zalicz dzięki niemu rozmowę z Cameronem Dace'em i Verand. W trakcie rozmowy możesz zadać dodatkowe pytania na temat piratów i statku kettów.

Prześlij zasilanie do grodzi

Rozejrzyj się po okolicy i odszukaj pokazane na powyższym obrazku przejście na wyższy poziom (trzeba tam doskoczyć) - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Rozejrzyj się po okolicy i odszukaj pokazane na powyższym obrazku przejście na wyższy poziom (trzeba tam doskoczyć). Znajduje się tam nowa konsola i użycie jej ponownie doprowadzi do zmiany grawitacji.

Zlikwiduj zagrożenie ze strony Calota

Możesz już wyruszyć do miejsca, w którym przebywa Calot (w drodze do niego spotkasz kilku "zwykłych" piratów). Zanim wejdziesz do dużej sali konieczne uzupełnij zapasy gdyż Calot pełni niejako rolę bossa.

Uważaj na ataki eirocha - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Uważaj na ataki eirocha

Calot domyślnie znajduje się za potężną tarczą ochronną, przez którą nie można przebić się polegając na konwencjonalnych atakach. Zmuszony zostaniesz w konsekwencji do podjęcia działań mających na celu wyłączenie używanego przez niego pola siłowego.

W celu zniszczenia tarczy Calota musisz zhakować dwa punkty dostępu. Pierwszy z nich jest na lewo od miejsca rozpoczęcia bitwy. Po dotarciu do punktu dostępu będziesz musiał utrzymywać się w niewielkiej odległości od niego żeby proces hakowania mógł prawidłowo przebiegać. Niestety wiąże się to z jednym poważnym utrudnieniem, gdyż w pobliżu pojawi się pojmany eiroch. Nie pozwól temu potworowi zbliżyć się do głównego bohatera, tylko zacznij używać strzelby, granatów, min oraz mocy skutecznych w osłabianiu wrogów na krótkim i średnim dystansie.

Broń się przy drugim punkcie dostępu - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Broń się przy drugim punkcie dostępu

Proces hakowania zostanie za niedługo przerwany i będziesz w rezultacie musiał dotrzeć do drugiego punktu dostępu. On z kolei znajduje się na podwyższeniu na prawo od miejsca startu. Schemat działania jest tu podobny, tak więc po rozpoczęciu hakowania zacznij się bronić. W tym przypadku musisz uważać "jedynie" na piratów i na bestie adhi. Wrogowie mogą nadciągać z dwóch różnych stron i dlatego warto ustawić członków drużyny na lewo i na prawo od punktu dostępu.

Calota możesz zabić walcząć z nim na dystans lub na krótkim dystansie - Liam Kosta: Stawka większa niż życie | Sojusznicy i związki - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Calota możesz zabić walcząć z nim na dystans lub na krótkim dystansie

Broń się do momentu, w którym pasek postępów w hakowaniu całkowicie zapełni się. Doprowadzi to do wyłączenia pola ochronnego, za którym ukrywał się Calot. Nie śpiesz się z dotarciem do niego, gdyż nie musisz obawiać się, iż odzyska nagle tarczę. Najpierw uporaj się ze wszystkimi pozostałymi piratami dzielającymi Cię od Calota. Dopiero gdy oni zginą pozbądź się przywódcy piratów w dowolny sposób - będzie on na szczęście łatwym przeciwnikiem do pokonania.

Poproś o ewakuację

Rozejrzyj się po sali, w której stoczyłeś bitwę lub od razu dotrzyj do konsoli sterowania pracą śluzy. Opuścisz dzięki temu pokład jednostki kettów.

Weź udział w odprawie na Tempeście

Quest ten zostanie oficjalnie zakończony po powrocie na pokład Tempesta. W spotkaniu wezmą udział Liam, Verand i August Bradley. Możesz zasugerować rozmówcom żeby od razu wyruszyli do domu lub żeby jeszcze tu pozostali. Odbierz na sam koniec podziękowania od Liama i nie zapomnij zapoznać sięz jego nowo odblokowanymi umiejętnościami.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, dostęp do umiejętności szóstego poziomu Liama.