Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dekonstrukcja i rozkładanie przedmiotów w Mass Effect Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Na tej stronie dowiesz się, na czym polega rozkładanie przedmiotów w Mass Effect: Andromeda oraz dlaczego rozłożenie jest korzystniejsze od sprzedaży.

Dekonstrukcja pozwala zdobyć spore ilości materiałów do tworzenia przedmiotów. - Dekonstrukcja i rozkładanie przedmiotów w Mass Effect Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Dekonstrukcja pozwala zdobyć spore ilości materiałów do tworzenia przedmiotów.

Tworzenie i ulepszanie ekwipunku za nami, co jednak zrobić z przedmiotami, z których już nie korzystasz i które bezużytecznie walają się po inwentarzu, zajmując cenne miejsce? Przedmioty można, rzecz jasna sprzedać, zarabiając trochę Kredytów, jednak nie ma to większego sensu - w grze nie da się sensownie wydać gotówki, by zakupić jakąś potężną broń, czy element pancerza, gdyż gracz jest w stanie wytworzyć znacznie lepsze przedmioty samemu. Co więc zrobić z niechcianymi przedmiotami? Rozbić je na części przy pomocy dekonstrukcji.

Mechanizm z pewnością znany miłośnikom niektórych gier (MMO)RPG, dekonstrukcja pozwala rozbić przedmiot na części, odzyskując część materiałów rzemieślniczych, które wykorzystane zostały do ich stworzenia. Jest to najlepszy sposób na pozbywanie się niechcianych przedmiotów, gdyż, jak zostało wspomniane, sama gotówka (Kredyty) w grze nie dają zbyt wielkich możliwości, a materiały rzemieślnicze, które zdobędziesz w procesie dekonstrukcji pozwolą ci odzyskać znacznie więcej materiałów rzemieślniczych, niż mógłbyś kupić u handlarza za sprzedaną broń.

Dekonstrukcji dokonuje się w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść do ekwipunku swojej postaci, wskazać broń, którą chcesz rozbić na części, a następnie wcisnąć przycisk widoczny przy dolnej krawędzi ekranu, by, po zaakceptowaniu, zakończyć proces i odzyskać surowce. Warto pamiętać o kilku rzeczach związanych z dekonstrukcją. Mianowicie:

  • Można rozkładać jedynie bronie (palne i służące do walki wręcz) i elementy pancerza. Ulepszenia (Augment) i modyfikacje zakładane na ekwipunek można jedynie zniszczyć - pozbędziesz się ich z ekwipunku, jednak nie dostaniesz nic w zamian, lepiej jest je więc po prostu sprzedać.
  • Nie da się rozłożyć broni, w którą wyposażona jest twoja postać - nie będzie po prostu opcji, by tego dokonać. Jeśli chcesz się pozbyć broni czy elementu pancerza, który jest na wyposażeniu postaci, zmień ten przedmiot na inny i potem go rozbierz.
  • Im wyższej rangi przedmiot (szczególnie Ultrarzadki - Ultrarare), tym cenniejsze materiały odzyskasz po jego rozbiórce. Bardzo często da się dzięki temu zaoszczędzić sporo Kredytów - zakup takiej samej ilości i typu materiałów rzemieślniczych często kosztuje kilkakrotnie tyle, ile dostać można za sprzedaną broń.
  • Podczas dekonstrukcji odzyskujesz wszystkie ulepszenia (Augment), które wykorzystałeś w momencie tworzenia danej broni.