Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie | Sojusznicy i związki w ME Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Odblokowanie: Automatycznie w trakcie zaliczania głównego zadania Ścieżka nadziei [Tempest].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie?. To jeden z pobocznych questów gry Mass Effect: Andromeda z kategorii "Sojusznicy i związki". Quest ten jest powiązany z postacią Jaala, który dołącza do drużyny w trakcie pierwszej wizyty na planecie Aya. Dzięki współpracy z Jaalem będziesz mógł doprowadzić do spotkania z liderem angarskich bojowników Roekaarów - Akksulem.

Początek zadania

Quest ten automatycznie pojawi się w Twoim dzienniku po tym jak dostatecznie awansujesz w głównym zadaniu Ścieżka nadziei, a konkretnie po tym jak pomożesz angarom i po tym jak skontaktujesz się z Evfrą z pokładu Tempesta. Udaj się do kajuty, w której przebywa Jaal żeby z nim porozmawiać na temat Roekaarów i ich przywódcy Akksula. Pierwszym krokiem na drodze uporania się z zagrożeniem ze strony Roekaarów będzie spotkanie się z Thaldyr na planecie Havarl.

Znajdź Thaldyr na Havarl

W pobliżu domu Thaldyr wpadniesz na kettów - Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
W pobliżu domu Thaldyr wpadniesz na kettów

Wyląduj na powierzchni planety Havarl i na poszukiwania Thaldyr zabierz ze sobą Jaala. Thaldyr przebywa w dość niewielkiej odległości na północny-wschód od lądowiska Tempesta. Po zbliżeniu się do zaznaczonego na mapie obszaru konieczne okaże się wyeliminowanie małej grupy kettów.

Wejdź do domu Thaldyr

Po walkach skieruj się do wejścia do budynku. Odblokowuj drzwi żeby wejść do środka i porozmawiać z ranną Thaldyr na temat Akksula.

Poczekaj aż Jaal zorganizuje spotkanie

Zadanie będziesz mógł kontynuować dopiero jak awansujesz dostatecznie w głównym wątku fabularnym. W trakcie zaliczania głównego questu Polowanie na Archonta na Kadarze powinieneś otrzymać informację o otrzymanym e-mailu. Przeczytaj go po powrocie na pokład Tempesta, a dowiesz się o spotkaniu z Akksulem, które udało się zaaranżować Moshae.

Porozmawiaj z Moshae na Ai

Drzwi prowadzące do miejsca spotkania - Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Drzwi prowadzące do miejsca spotkania

Powróć na planetę Aya i dotrzyj do Muzeum historii. Jedne z drzwi prowadzą do pomieszczenia, w którym dojdzie do spotkania z Moshae Sjefą oraz Akksulem. Na zarzuty Akksula możesz odpowiadać w dowolny sposób, gdyż nie zmieni to jego nastawienia do głównego bohatera oraz Inicjatywy Andromeda, jak również nie wpłynie na dalszy przebieg questu. W końcowej części spotkania otrzymasz alert od Suvi o niepokojących wydarzeniach na Eosie.

Połącz się z widkonem na Tempeście

Powróć na pokład Tempesta, dotrzyj do widkonu i połącz się z sygnałem alarmowym z Eosa. Z rozmowy z Augustem Bradley'em dowiesz się, że kolonia Prodromos znalazła się w niebezpieczeństwie.

Udaj się do Prodromos

Zalicz przelot do planety Eos i wyląduj na jej planecie, by znaleźć się w placówce Prodromos. Spotkaj się tu osobiście z Augustem Bradley'em. Ustalisz, że do ataku przygotowują się Roekaarowie.

Zbadaj Czarne Kły

Mała baza Roekaarów w Czarnych Kłach - Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Mała baza Roekaarów w Czarnych Kłach

Czarne Kły to lokacja na zachodnim krańcu planety Eos i z racji na zaniknięcie szkodliwego promieniowania możesz tam dotrzeć bez żadnych przeszkód. Celem podróży jest mały obóz Roekaarów przy drodze i zmuszony zostaniesz do rozprawienia się z przeciwnikami (szybko schowaj się za skałami lub innymi zasłonami, bo wśród Roekaarów będzie co najmniej jeden snajper).

Zbadaj obóz Roekaarów

Po zakończonych walkach zajmij się zbadaniem całego obozowiska. Musisz zlokalizować dużą interkatywną konsolę i wejść z nią w interakcję. Rozpracujesz dzięki temu plan ataku Roekaarów i będziesz mógł zastawić na nich pułapkę.

Udaj się do Lokalizacji 2: Odporność

Skorzystaj z przekaźnika na dachu gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia dużej bitwy - Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Skorzystaj z przekaźnika na dachu gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia dużej bitwy

Dla przypomnienia Lokalizacja 2 jest w północno-wschodnim narożniku mapy. Po dotarciu na miejsce udaj się na dach gdzie konieczne okaże się uruchomienie przekaźnika. Zanim tego dokonasz rozważ zapisanie stanu gry i postaraj się zapamiętać najważniejsze obszary w bazie (lokalizacje skrzynek z zaopatrzeniem, wybuchowych obiektów itp.).

Pokonaj Roekaarów

Warto zaatakować Roekaarów zanim zdążą się rozejść po lądowaniu - Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Warto zaatakować Roekaarów zanim zdążą się rozejść po lądowaniu

Niedługo po uruchomieniu przekaźnika w bazie pojawi się pierwsza grupa Roekkarów. Warto wykorzystać element zaskoczenia i zaatakować przeciwników tuż po tym jak wysadzi ich transporter - możesz np. skorzystać z jednego z karabinów albo podrzucić im jakieś wybuchowe niespodzianki. Bitwę możesz rozgrywać pozostając na dachach budynków lub przemieszczając się na ziemi i szukając okazji do walk na średnim i krótkim dystansie. Niezależnie od obranej taktyki działania bądź jednak gotowy na pojawienie się drugiego transportera z przeciwnikami. Przegapienie go może doprowadzić do tego, że nagle zostaniesz zaatakowany z kilku różnych stron i trudno będzie uciec w bezpieczne miejsce żeby się przegrupować.

Udaj się do Lokalizacji 1: Obietnica

W przerwach pomiędzy walkami możesz odpocząć przy stacji przesyłowej - Jaal Ama Darav: Przyjaciele czy wrogowie | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
W przerwach pomiędzy walkami możesz odpocząć przy stacji przesyłowej

Po wygranej bitwie otrzymasz komunikat od Bradley'a o pojawieniu się Roekaarów w Lokalizacji 1. Uzupełnij zapasy w bazie 2 i dopiero wtedy wyrusz do bazy 1. Ta bitwa będzie różniła się tym, że wrogowie będą się już spodziewali ataku ze strony Twojej drużyny. Tak jak wcześniej możesz polegać na środkach do walki na dystans lub biegać między budynkami i skałami i eliminować Roekaarów na krótszym dystansie. Zerkaj często na wskazania radaru, bo musisz oczyścić z wrogów całą placówkę. Pilnuj się też podczas atakowania wrogiej Hydry - unikaj jej ostrzału i stosuj ataki wymierzone w osłabianie pancerza.

Uwaga - Warto przypomnieć, że na terenie Lokalizacji 1 jest stacja przesyłowa. Możesz do niej dotrzeć jeśli potrzebujesz zregenerować pasek zdrowia i odnowić zapasy.

Powróć do Bradley'a na Prodromos

Po wygraniu drugiej bitwy spotkaj się ponownie z Augustem Bradley'em w bazie Prodromos, czyli w placówce Andromedy. Otrzymasz podziękowania i punkty zdatności Andromedy.

Sprawdź pocztę

Quest będziesz mógł kontynuować po tym jak dostatecznie awansujesz w głównym wątku fabularnym. Otrzymasz wtedy nowego e-maila od Jaala i konieczne okaże się przeczytanie go na pokładzie Tempesta. Z e-maila dowiesz się o otrzymaniu nowej wiadomości od Akksula.

Odtwórz wiadomość od Akksula w sali konferencyjnej

Udaj się do widkonu i wejdź z nim w interakcję żeby obejrzeć wiadomość nagraną przez Akksula. Ponownie zmuszony zostaniesz do oczekania aż Akksul wykona kolejny ruch, przy czym w rzeczywistości jest to już koniec tego zadania. W dalszej części gry otrzymasz nowego e-maila od Jaala i przeczytanie go odblokuje misję lojalnościową Jaal Ama Darav: Z krwi i kości.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy, odblokowanie misji lojalnościowej Jaal Ama Darav: Z krwi i kości.