Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie poradnik Mass Effect: Andromeda

W tym rozdziale opisane zostały zadania dodatkowe dostępne na Eos: Rozwój stacji badawczej, Duch Obietnicy, Na tropie danych, Nazwiska zmarłych, Pobudka w przyszłości.

Na stronie znajdują się zadania dodatkowe (Additional Tasks), które możesz odblokować w grze Mass Effect: Andromeda podczas pobytu na planecie Eos. Są to w głównej mierze drobne questy, za wykonanie których możesz jednak zdobyć punkty doświadczenia i inne nagrody. Nie wszystkie questy z tej listy będą od razu dostępne. Niektórych z nich będziesz mógł podjąć się dopiero po zakończeniu procesu kolonizowania planety.

Rozwój stacji badawczej (Research Center Development)

Odblokowanie: Skorzystanie z terminalu po uruchomieniu stacji przekaźnikowej [Eos: Lokalizacja 1].

Terminal, z którego musisz skorzystać - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Terminal, z którego musisz skorzystać

Quest ten możesz łatwo zaliczyć podczas przechodzenia głównego zadania Lepsze początki. W pierwszej części wspomnianego głównego questu będziesz musiał uruchomić stację przekaźnikową w bazie Lokalizacja 1 (Site 1). Po tym jak tego dokonasz odszukaj mały budynek, do którego można wejść. Skorzystaj w nim z terminalu i uaktywnij przekaźnik mocy.

Otrzymasz zadanie zebrania okolicznych surowców i utworzenia broni. Na potrzeby tego questu możesz po wejściu w interakcję z terminalem centrum budowczego skonstruować dowolną broń. Co do surowców, być może już nimi dysponujesz z wcześniejszej wizyty w Habitacie 7. W przeciwnym razie rozejrzyj się za surowcami po Lokalizacji 1 lub zaczekaj aż będziesz mógł swobodnie podróżować po całej planecie Eos.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, uzyskanie dostępu do ośrodka badawczego na Eosie.

Duch Obietnicy (The Ghost of Promise)

Odblokowanie: Odnalezienie datapada z notatkami przy jednej ze stacji badaczki.

Przykładowa stacja badaczki - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przykładowa stacja badaczki

Quest ten możesz uaktywnić podczas swobodnego podróżowania po planecie Eos, a konkretnie dzięki odnalezieniu stacji badaczki Any Carrell będącej jedną z pierwszych osadniczek na Eosie. Po wyeliminowaniu wrogów (najprawdopodobniej botów Porzuconych) możesz zbadać lokację, zeskanować znajdujące się w niej interaktywne obiekty i zabrać datapada. Od tego momentu możesz rozglądać się za innymi stacjami i pozyskiwać pozostawione w nich kolejne datapady (o znalezieniu się w pobliżu nowej stacji powinien informować drużynę SAM).

Nagrody za ukończenie zadania: XP, dane badawcze.

Na tropie danych (Data Trail)

Odblokowanie: Odnalezienie jednego z rdzeni porzuconych.

Przykładowy rdzeń porzuconych - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przykładowy rdzeń porzuconych

Quest ten możesz uaktywnić podczas swobodnego podróżowania po planecie Eos, a konkretnie dzięki odnalezieniu i zeskanowaniu jednego z rdzeni porzuconych. Od tego momentu możesz rozglądać się za innymi rdzeniami (są one w miejscach aktywności kettów). Za każdym razem gdy znajdziesz się w pobliżu lokacji z rdzeniem powinieneś otrzymać powiadomienie od SAM-a.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, dane badawcze.

Nazwiska zmarłych (Naming the Dead)

Odblokowanie: Odnalezienie i zeskanowanie zwłok kolonisty.

Rozglądaj się za zabitymi kolonistami, których zwłoki można zeskanować - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Rozglądaj się za zabitymi kolonistami, których zwłoki można zeskanować

Quest ten możesz uaktywnić podczas swobodnego podróżowania po planecie Eos, a konkretnie dzięki odnalezieniu i zeskanowaniu zwłok jednego z zamordowanych kolonistów. Od tego momentu możesz rozglądać się za innymi zabitymi kolonistami i również skanować ich ciała. Przy zwłokach możesz także odnajdywać datapady.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, dane badawcze.

Pobudka w przyszłości (Waking Up to the Future)

Odblokowanie: Odczytanie wiadomości w placówce [Eos].

Możesz poprosić Vladimira o wcześniejsze wybudzenie turianki - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Możesz poprosić Vladimira o wcześniejsze wybudzenie turianki

Quest ten możesz odblokować dopiero po tym jak w głównym zadaniu Lepsze początki założysz placówkę na planecie Eos (ma to miejsce pod koniec tego questu). Dotrzyj do tej właśnie placówki i odszukaj w jednym z budynków terminal z zapisaną wiadomością. Odczytanie jej doprowadzi do dodania nowego questu do dziennika.

Zadanie to dotyczy spełnienia życzenia rodziny turianki Darket Tiervian, która pragnie doprowadzić do jej wcześniejszego wybudzenia z hibernacji. W celu rozwiązania tej sprawy powróć na Nexusa i spotkaj się z Vladimirem Brecką w lokacji Nexus: Centrum operacyjne. Porusz w trakcie rozmowy temat przedwczesnego wybudzenia kogoś z hibernacji i następnie wskaż Darket Tiervian jako kandydatkę.

Zeskanuj układ Pyteasza żeby odnaleźć dwie nowe skrytki (obrazek pokazuje jedną z nich) - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Zeskanuj układ Pyteasza żeby odnaleźć dwie nowe skrytki (obrazek pokazuje jedną z nich)

Powróć do placówki na Eosie. Odszukaj tam Darket Tiervian, od której w ramach podziękowania otrzymasz namiary na skrytki kettów w układzie Pyteasza. Powróć na pokład Tempesta, przenieś się do układu Pyteasza i zlokalizuj dwie anomalie będące poszukiwanymi skrytkami. Zbadanie każdej z nich doprowadzi do pozyskania dodatkowych zapasów.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy, zapasy.

Tworzenie Pancerza Pioniera (Pathfinder Armor Crafting)

Odblokowanie: Porozmawianie z Jacobem Mittney'em [Eos].

Wyprodukuj dowolną wersję napierśnika Pioniera - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Wyprodukuj dowolną wersję napierśnika Pioniera

Questem ten możesz zająć się dopiero po tym jak założysz placówkę na planecie Eos ORAZ po tym jak poprawią się na niej warunki do życia (zaniknie promieniowanie). Po spełnieniu tych wymagań możesz odnaleźć na terenie placówki Jacoba Mittney'a. Od postaci tej dowiesz się o możliwości wyprodukowania tytułowego Pancerza Pioniera. Skorzystaj z dowolnego terminalu wytwarzania przedmiotów (np. tego w placówce lub na pokładzie Tempesta). Odszukaj na liście Pancerz Pioniera i wyprodukuj zbroję dowolnego poziomu (I - V). Będzie to możliwe tylko jeśli dysponujesz odpowiednimi materiałami, ale w razie potrzeby możesz rozejrzeć się za nimi na Eosie lub nabyć je od handlarzy.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, napierśnik Pioniera.

Odzyskiwanie sond

Odblokowanie: Odczytanie wiadomości na terminalu [Eos].

Przykładowa sonda - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przykładowa sonda

Questem ten możesz zająć się dopiero po tym jak założysz placówkę na planecie Eos ORAZ po tym jak poprawią się na niej warunki do życia (zaniknie promieniowanie). Po spełnieniu tych wymagań możesz odnaleźć na terenie placówki terminal z wiadomością dotyczącą sond. Twoim zadaniem będzie odnalezienie sześciu sond i umieszczenie przy nich nadajników. Do sond możesz docierać w dowolnej kolejności i każda z nich będzie widoczna na mapie Eosa. Po zlokalizowaniu każdej sondy zeskanuj ją i wejdź z nią w interakcję żeby zamontować nadajnik.

Nagrody za ukończenie zadania: XP.

Utrata i odzyskiwanie zaopatrzenia

Odblokowanie: Odczytanie wiadomości na terminalu [Eos].

Jeden z punktów zaopatrzenowania z niepożądanymi okazami lokalnej fauny - Zadania dodatkowe | Eos | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Jeden z punktów zaopatrzenowania z niepożądanymi okazami lokalnej fauny

Questem ten możesz zająć się dopiero po tym jak założysz placówkę na planecie Eos ORAZ po tym jak poprawią się na niej warunki do życia (zaniknie promieniowanie). Po spełnieniu tych wymagań możesz odnaleźć na terenie placówki terminal z wiadomością dotyczącą problemów z zaopatrzeniem, za którymi stoją lokalne szkodniki. Po dotarciu do jednego z punktów zaopatrzenia (są one zaznaczone na mapie planety) możesz wyeliminować stworzenia shemrys i zeskanować zniszczony ładunek, a następnie zameldować o tym powracając do terminalu celem zdania raportu. Pozwoli ci to przedwcześnie ukończyć quest.

Alternatywnie możesz nie zdawać raportu przy terminalu tylko kontynuować badanie innych punktów zaznaczonych na mapie. Pozwoli ci to zdemaskować lokalnych przemytników jako sprawców zamieszania. Porozmawiaj z Chase'em Gagnonem i powróć do terminalu zdać pełny raport.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy.