Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie poradnik Mass Effect: Andromeda

Na tej stronie dowiesz się, gdzie jest krypta Porzuconych na Kadarze w Mass Effect: Andromeda.

Odblokowanie: Dotarcie do jednego z monolitów na planecie [Kadara].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Uleczyć serce Kadary. To jedno zadań w Helejosie (pobocznych questów) gry Mass Effect: Andromeda i możesz się go podjąć podczas wizyty na planecie Kadara. Zadanie to dotyczy zbadania trzech monolitów na Kadarze oraz uaktywnienia ich celem odblokowania sobie dostępu do nowej krypty Porzuconych. Zbadanie krypty pozwoli na znaczące podwyższenie poziomu zdatności Kadary.

Aktywacja pierwszego monolitu

Pierwszy monolit jest w stosunkowo niewielkiej odległości od Slumsów i placówki doktor Farenth - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Pierwszy monolit jest w stosunkowo niewielkiej odległości od Slumsów i placówki doktor Farenth

Do monolitów możesz docierać w dowolnej kolejności. Pierwszy z nich jest w niewielkiej odległości na północ od wyjścia ze Slumsów na Kadarze. Do monolitu tego nie możesz dotrzeć podróżując w linii prostej. Zamiast tego musisz zaliczyć przejażdżkę Nomadem przemieszczając się głównymi drogami w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara (po drodze miniesz też zabudowania związane z pobocznym questem Współczesna medycyna).

Po zbliżeniu się do monolitu konieczne okaże się odnalezienie trzech glifów i tak jak zawsze możesz sobie w tym celu pomóc skanerem - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Po zbliżeniu się do monolitu konieczne okaże się odnalezienie trzech glifów i tak jak zawsze możesz sobie w tym celu pomóc skanerem. Najtrudniej dostępny jest glif zlokalizowany na szczycie dużej konstrukcji w kształcie rampy, po której musisz przejść na sam koniec. Po zeskanowaniu glifów udaj się do konsoli Porzuconych gdzie do rozwiązania będzie zagadka. Jej rozwiązanie prezentuje dołączony obrazek (tak jak w poprzednich tego typu sytuacjach możesz też skorzystać z klucza obejścia o ile takowy posiadasz).

Aktywacja drugiego monolitu

Drugi monolit jest niedaleko planowanego miejsca założenia posterunku Inicjatywy Andromeda - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Drugi monolit jest niedaleko planowanego miejsca założenia posterunku Inicjatywy Andromeda

Drugi monolit znajduje się w zachodniej części mapy, a konkretnie w niewielkiej odległości na południowy-zachód od miejsca, w którym znajduje się wyznaczony obszar do założenia placówki (poboczny quest Kolonizacja Kadary). Po dotarciu na miejsce pomóż grupie angarów w wygraniu bitwy, a następnie zajmij się odnalezieniem dwóch glifów. Oba skanowania możesz przeprowadzić z ziemi, bez konieczności zaliczania wspinaczki. Monolit ten nie wymusza też rozwiązania zagadki i od razu zostanie uaktywniony.

Aktywacja trzeciego monolitu

1 - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Ostatni trzeci monolit jest w południowej części mapy i sporo kłopotów może ci sprawić zlokalizowanie jego konsoli - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Ostatni trzeci monolit jest w południowej części mapy i sporo kłopotów może ci sprawić zlokalizowanie jego konsoli. Musisz mianowicie odnaleźć pokazane na powyższych obrazkach wejście do wnętrza góry, które znajduje się w niewielkiej odległości na wschód od znacznika monolitu na mapie Kadary.

Po wkroczeniu do kompleksu jaskiń zajmij się eliminacją tutejszych przeciwników i zachowaj ostrożność, bo będą oni wspierani przez maszynę Hydra (korzystaj z zasłon i używaj broni i mocy pomocnych w niszczeniu pancerza). Po wygranej bitwie zajmij się zlokalizowaniem czterech glifów będących w różnych częściach jaskini. Na koniec udaj się do konsoli Porzuconych. Podobnie jak w przypadku drugiego monolitu zostanie ona od razu aktywowana.

Zbadaj wejście do krypty

Wejście do krypty odblokowane zostało w północnej części pustkowi Kadary i możesz tam łatwo dotrzeć podążając Nomadem główymi drogami. W pobliżu wejścia do krypty możesz wpaść na potwory (m.in. na eirocha), ale przy odrobinie wprawy możliwe jest uniknięcie z nimi walk. Skieruj się do środka i użyj windy grawitacyjnej.

Aktywuj zasilanie zapasowe krypty

Szybko aktywuj każdą z trzech konsol - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Szybko aktywuj każdą z trzech konsol

Skorzystaj z centrali konsoli żeby aktywować kilka mniejszych. Będziesz teraz musiał dotrzeć do każdej z nich, przy czym musisz śpieszyć się. Po znalezieniu się w obszarze otoczonym polem siłowym zaczniesz odnosić niewielkie obrażenia. Aktywuj więc każdą z bocznych konsol zanim główny bohater straci całą tarczę i zostanie poważnie zraniony. Uaktywnienie wszystkich konsol odblokuje dalsze przejście.

Usuń blokadę krypty

W trakcie przeprawy przez kryptę licz się z koniecznością regularnego eliminowania Porzuconych i staraj się wykonywać precyzyjne skoki żeby unikać kontaktu z naelektryzowanym podłożem - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

W trakcie przeprawy przez kryptę licz się z koniecznością regularnego eliminowania Porzuconych i staraj się wykonywać precyzyjne skoki żeby unikać kontaktu z naelektryzowanym podłożem.

Konsola blokady jest we wschodniej części krypty, ale nie musisz śpieszyć się z dotarciem w to miejsce. Warto najpierw zbadać północną część krypty, gdyż jest tam pomieszczenie z zagadką do rozwiązania. Symbole potrzebne do rozwiązania tej zagadki prezentuje powyższy obrazek. Odnajduj konsole powiązane z kolejnymi symbolami i aktywuj je. Prawidłowa kolejność to:

  • Symbol 1 - Druga konsola po lewej (patrząc na zamknięte drzwi z symbolami)
  • Symbol 2 - Trzecia konsola po prawej
  • Symbol 3 - Pierwsza konsola po lewej
  • Symbol 4 - Pierwsza konsola po prawej
  • Symbol 5 - Druga konsola po prawej
  • Symbol 6 - Trzecia konsola po lewej

Rozwiązanie zagadki zagwarantuje ci dostęp do pomieszczenia z kilkoma obiektami do zeskanowania (dane badawcze Porzuconych) oraz rdzeniem danych Porzuconych (wartościowy artefakt powiązany z jednym questów Peebee).

W celu kontynuowania podróży musisz doskoczyć do pokazanych na obrazku platform w północno-wschodniej części krypty - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

W celu kontynuowania podróży musisz doskoczyć do pokazanych na obrazku platform w północno-wschodniej części krypty. Rozpraw się tam z Porzuconymi i aktywuj nową konsolę, która podniesienie kilka bloków (przydadzą ci się one w drodze powrotnej). Zbliż się do wejścia do wschodniej sali krypty i odblokuj ogromne drzwi dzięki skorzystaniu z pobliskiej konsoli.

Konsolę zdjęcia blokady będziesz mógł uaktywnić dopiero po doprowadzeniu do niej wszystkich połączeń - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Konsolę zdjęcia blokady będziesz mógł uaktywnić dopiero po doprowadzeniu do niej wszystkich połączeń

Znajdziesz się w sali z szeregiem nowych konsol otaczający centralny mechanizm. Musisz docierać do każdej z nich i wchodzić z nimi w interakcję. Podobnie jak w przypadku początkowej eksploracji krypty wskazany jest pośpiech, gdyż podczas pobytu wewnątrz pola siłowego będziesz odnosił niewielkie obrażenia. To zresztą nie jedyny kłopot, albowiem uaktywnienie niektórych konsol doprowadzi do pojawienia się nowych Porzuconych do wyeliminowania. Na sam koniec dotrzyj do konsoli oczyszczania krypty.

Uniknij pola oczyszczającego i wyjdź z krypty

Po uaktywnieniu głównej konsoli tradycyjnie będziesz musiał rozpocząć ucieczkę - Uleczyć serce Kadary | Kadara | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Po uaktywnieniu głównej konsoli tradycyjnie będziesz musiał rozpocząć ucieczkę. Skacz po kolejnych platformach żeby unikać kontaktu z biomasą. Po dotarciu na jedną z badanych wcześniej większych platform zainteresuj się pokazanym na obrazku składzikiem, który został odblokowany w momencie rozpoczęcia procedury oczyszczania. Znajdziesz w nim pojemnik z wieloma cennymi skarbami. Docelowo musisz powrócić do pierwszego pomieszczenia krypty i użyć znajdującej się tam konsoli. Zakończy to procedurę oczyszczania oraz cały quest.

Uwaga - Wykonanie tego zadania podwyższy poziom zdatności na Kadarze aż o 40 procent.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy.