Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie poradnik Mass Effect: Andromeda

Odblokowanie: Założenie placówki na Elaaden (ukończenie zadania Kolonizacja Elaaden)[Elaaden]

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Architekt na Elaaden. To jedno z zadań w Helejosie (pobocznych questów) gry Mass Effect: Andromeda i możesz się go podjąć podczas pobytu na Elaaden. Quest ten dotyczy stoczenia pojedynku z nowym Architektem Porzuconych (do podobnych spotkań mogło już wcześniej dojść na Eosie i Voeld).

Odblokowanie zadania

By je odblokować, musisz ukończyć zadanie Kolonizacja Elaaden (Settling Elaaden). Gdy tego dokonasz, będzie można porozmawiać z dowódcą placówki, by rozpocząć to zadanie.

Porozmawiaj z dowódcą placówki

Miejsce, w którym rozpocząć możesz zadanie. - Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Miejsce, w którym rozpocząć możesz zadanie.

Gdy tylko założysz placówkę na planecie Elaaden (powiązane z zadaniem Kolonizacja Elaaden), musisz udać się do dowódcy placówki. Postać znajdziesz w jednym z budynków, a dokładna lokalizacja widoczna jest na powyższym obrazku. Po rozmowie poznasz miejsce, w którym walczyć możesz z Architektem Porzuconych.

Pokonaj Architekta

Widoczny w oddali Architekt. - Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Widoczny w oddali Architekt.

Zanim przystąpisz do pojedynku z Architektem dobrze byłoby odpowiednio przygotować się:

  • Zapisz stan gry i postaraj się zapamiętać rozłożenie standardowych skrzynek z zaopatrzeniem. Możesz powracać do nich w trakcie walk (o ile nie będzie to zbyt ryzykowne).
  • Jeśli grasz na normalnym poziomie trudności to nie musisz za bardzo martwić się o dobór drużyny. W przypadku gry na wyższych poziomach trudności do rozegrania pojedynku zabierz ze sobą postacie specjalizujące się w kategoriach Walka i Technologia.
  • Do atakowania architekta sprawdzą się bronie do walki na dłuższym dystansie. Bezpośrednie ataki byłyby utrudnione z racji na rozmiary bota, a na dodatek Architekt może się przed nimi dodatkowo bronić. Rozważ użycie karabinu szturmowego lub snajperskiego. Dodatkowo postaraj się wyposażyć w amunicję zapalającą, która będzie mogła zadawać bossowi o wiele większe obrażenia, oraz w samoprzylepne odmiany granatów, którymi będziesz mógł rzucać w słabe punkty na ciele bossa.
Teren, na którym będziesz walczyć, pełen jest rozmaitych osłon, za którymi można się schować. - Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Teren, na którym będziesz walczyć, pełen jest rozmaitych osłon, za którymi można się schować.

W trakcie rozgrywania pojedynku z Architektem staraj się za wszelką cenę unikać pozostawania na otwartej przestrzeni. W okolicy jest cała masa przeszkód terenowych, za którymi możesz w łatwy sposób się schować. NIE PRÓBUJ jednak zaliczyć całej bitwy z ogromnym robotem pozostając w ukryciu, gdyż niektóre z ataków Architekta mogą zadać ci obrażenia nawet jeśli będziesz chował się za zasłoną. Mowa tu o specjalnych atakach Architekta polegających na podrzuceniu grupy granatów oraz wysłaniu swego rodzaju fali energii. Oba te ataki są na szczęście sygnalizowane przez bossa i o ile się nie zagapisz będziesz miał dość dużo czasu żeby przed nimi uciec (w takich sytuacjach szybko przemieszczaj się w jakieś inne miejsce na mapie). Jeśli Twoja postać dysponuje kamuflażem to możesz na nim polegać w zastępstwie za korzystanie z zasłon lub uzupełniając dzięki niemu taktykę polegania na zasłonach.

W trakcie trwania walk możesz wydawać polecenia swoim towarzyszom, przy czym jeśli decydujesz się na taki wariant działania to dokładnie wskazuj im kończyny lub głowę jako obszary do atakowania na ciele Architekta. Jeśli ktoś z drużyny zostanie powalony przez bossa to spróbuj uratować taką osobę, ale dokonaj tego w przerwach między atakami Architekta żeby samemu nie stracić wszystkich punktów energii podczas "wskrzeszania" kompana.

Strzelaj w kończyny przeciwnika... - Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Strzelaj w kończyny przeciwnika...

Domyślnie słabymi punktami na "ciele" Architekta są przewody przy jego trzech kończynach. Skup się na atakowaniu ich i staraj się żeby były to precyzyjne strzały, dzięki czemu nie będziesz marnował amunicji i innych zapasów.

... a następnie w głowę, gdy ta stanie się wrażliwa na ataki. - Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
... a następnie w głowę, gdy ta stanie się wrażliwa na ataki.

Po tym jak zadasz dostateczne obrażenia kończynom Architektom odblokuje się możliwość atakowania przewodów przy jego głowie. W tym przypadku jeszcze bardziej skup się na wykorzystywaniu najlepszych broni i umiejętności, a to dlatego, że zniszczenie tych przewodów doprowadzi do zwycięstwa.

Architekt będzie co jakiś czas przyzywał Porzuconych na pomoc. - Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Architekt będzie co jakiś czas przyzywał Porzuconych na pomoc.

Pojedynek z Architektem będzie utrudniany na dwa sposoby. Pierwsze z utrudnień to przyzywanie przez bossa na pomoc mniejszych botów Porzuconych (najsilniejsza ich odmiana w tej bitwie to Niwelatorzy - zachodź ich od flanki lub niszcz odpowiednimi atakami ich tarcze). Musisz wtedy wstrzymywać się z dalszym atakowaniem Architekta i rozprawiać się z pozostałymi Porzuconymi.

Uwaga - Podczas atakowania "zwykłych" Porzuconych nadal unikaj ataków Architekta, zwłaszcza że może on wtedy skorzystać z najpotężniejszych umiejętności jakimi dysponuje!

Drugie utrudnienie polega na tym, że po zniszczeniu którejś z kończyn Architekta zacznie się on oddalać. Nie musisz w takich sytuacjach używać Nomada. Wyrusz pieszo za Architektem i zaczekaj aż "rozstawi się" w nowym miejscu żeby móc wznowić pojedynek.

Na koniec należy aktywować truchło Architekta. - Architekt na Elaaden | Elaaden | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Na koniec należy aktywować truchło Architekta.

Jak zostało wspomniane, w celu wygrania pojedynku z Architektem musisz pozbawić jego głowę wszystkich punktów energii. Po tym jak boss rozbije się o ziemię podbiegnij do jego głowy i wciśnij przycisk interakcji żeby ustanowić połączenie. Akcja ta zakończy bitwę.

Uwaga - Po tym jak powrócisz na orbitę planety Elaaden możesz zauważyć przebywającego na niej Architekta. Zbadanie go pozwoli ci pozyskać dane badawcze Porzuconych.

Porozmawiaj z dowódcą placówki

Po wszystkim musisz wrócić do dowódcy placówki, który zlecił ci zadanie. Po krótkiej wymianie zdań, misja zostanie zakończona.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy.