Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zadania dodatkowe | Havarl | Zadania w Helejosie poradnik Mass Effect: Andromeda

W tym rozdziale opisane zostały zadania dodatkowe dostępne na Havarl: Turiański złom, Spod ziemi, Manifesty Roekaarów, Sojusze międzykulturowe.

Na stronie znajdują się zadania dodatkowe (Additional Tasks), które możesz odblokować w grze Mass Effect: Andromeda podczas pobytu na planecie Havarl. Są to w głównej mierze drobne questy, za wykonanie których możesz jednak zdobyć punkty doświadczenia, punkty zdatności Andromedy i inne nagrody. Nie wszystkie questy z tej listy będą od razu dostępne. Niektórych z nich będziesz mógł podjąć się dopiero po odwiedzeniu krypty Porzuconych w ramach pobocznego questu Umierająca planeta.

Turiański złom (Turian Salvage)

Odblokowanie: Porozmawianie z Drusa [Havarl]

Przykładowe szczątki Natanusa - Zadania dodatkowe | Havarl | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przykładowe szczątki Natanusa

Quest ten możesz uaktywnić podczas swobodnego podróżowania po planecie Havarl, a konkretnie po uratowaniu grupy turian w południowej części mapy (ma to miejsce w ramach zadania Turiańska arka: Jeszcze nie zginęła z grupy "Sojusznicy i związki"). Odszukaj Drusa w obozie turian i porozmawiaj z tą postacią. Zostaniesz poproszony o oznaczanie odnajdywanych szczątek arki Natanus znajdujących się na Havarl. Miejsca występowania szczątków są oznaczone na mapie planety. Po dotarciu do każdej takiej lokacji wykonaj standardowe skanowanie. Oprócz tego we wszystkich zaznaczonych na mapie miejscach możesz odnaleźć pojemnik ze złomem nadającym się do sprzedania.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, dane badawcze, złom.

Spod ziemi (Unearthed)

Odblokowanie: Porozmawianie z Fleerą [Havarl: Mithrava].

Przykładowe urządzenie Porzuconych - Zadania dodatkowe | Havarl | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przykładowe urządzenie Porzuconych

Szansa na odblokowanie tego questu pojawia się dopiero po dotarciu do Mithravy na planecie Havarl i dochodzi do tego w trakcie zaliczania innego pobocznego zadania - Umierająca planeta. Po tym jak zjawisz się w Mithravie możesz porozmawiać z Fleerą. Dowiesz się, że wypiętrzenia na Havarl często wynoszą na powierzchnię urządzenia Porzuconych. W ramach tego questu możesz zajmować się ich skanowaniem oraz zbieraniem.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, dane badawcze Porzuconych.

Manifesty Roekaarów (Roekaar Manifestos)

Odblokowanie: Odnalezienie datapada z manifestem [Havarl].

Przykładowy datapad Roekaarów - Zadania dodatkowe | Havarl | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przykładowy datapad Roekaarów

Quest ten możesz uaktywnić podczas swobodnego podróżowania po planecie Havarl, a konkretnie po odnalezieniu jednego z datapadów z tytułowym manifestem Roekaarów. Od tego momentu możesz odnajdywać inne tego typu datapady i wchodzić z nimi w interakcję. Rozglądaj się za datapadami przede wszystkim w pobliżu głównego obozu Roekaarów w dawnym Pelaav.

Nagrody za ukończenie zadania: XP.

Sojusze międzykulturowe (Cross-Cultural Alliances)

Odblokowanie: Odczytanie e-maila [Tempest].

Zadanie to dotyczy założenia placówki Inicjatywy Andromedy na planecie Havarl. Staje się to możliwe po dostatecznym rozwinięciu współczynnika zdatności tej planety.

Odblokowanie zadania

Zaczekaj na maila od Inicjatywy Andromeda - Zadania dodatkowe | Havarl | Zadania w Helejosie - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Zaczekaj na maila od Inicjatywy Andromeda

Quest ten możesz zostać odblokowany dopiero po tym jak zwiększysz znacząco poziom zdatności planety Havarl dzięki ukończeniu pobocznego zadania Umierająca planeta (jego opis przejścia jest w odrębnym rozdziale poradnika). Po powrocie na pokład Tempesta powinieneś otrzymać e-maila w sprawie wsparcia przy założeniu nowej placówki na Havarl.

Skontaktuj się z doktor Addison z Havarl

Powróć na planetę Havarl i po dotarciu do lokacji stacja badawcza Pelaav odszukaj w bazie holokomunikator pozwalający na nawiązanie łączności z doktor Addison. Zakończy to opisywany quest i otrzymasz mnóstwo punktów zdatności Andromedy, dzięki którym zdatność na Havarl zwiększy się o kolejnych 20%.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy.