Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zbierać surowce przy pomocy pojazdu NOMAD w Mass Effect Andromeda? | FAQ poradnik Mass Effect: Andromeda

Surowce minerale stanowią integralną część rozgrywki w Mass Effect Andromeda, z uwagi na fakt, iż wykorzystywane są do tworzenia nowych broni, elementów pancerza, jak i przedmiotów służących do wzmacniania ich. Ilości tych surowców mineralnych wymaganych do wytworzenia danych przedmiotów są różne i zależą przede wszystkim od jakości przedmiotu - im jest on bardziej wartościowy, tym rzadsze materiały będą wymagane, by go wytworzyć. Jednym ze sposobów pozyskiwania minerałów jest korzystanie z pojazdu NOMAD.

Dwa z wielu złóż mineralnych. - Jak zbierać surowce przy pomocy pojazdu NOMAD w Mass Effect Andromeda? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Dwa z wielu złóż mineralnych.

Dokonać tego można na powierzchni niektórych planet - nie na wszystkich, jednak zbierania surowców w grze i tak jest aż nadto. By móc rozpocząć zbieranie minerałów, należy znaleźć odpowiednie miejsce - zaznaczone są one na mapie specjalnymi ikonkami, które zobaczyć możesz, na przykład, na powyższym obrazku. Złoża te dodatkowo opisane są zawartością minerałów - rozpoczyna się to od bogatego (Rich) złoża, a wraz z eksploatowaniem go "jakość" samego złoża się zmniejszy, aż wreszcie nie będzie można już nic tam zebrać.

W lewym górnym rogu widać tak stan złoża, jak i surowce, które można zebrać. - Jak zbierać surowce przy pomocy pojazdu NOMAD w Mass Effect Andromeda? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
W lewym górnym rogu widać tak stan złoża, jak i surowce, które można zebrać.

Gdy już znajdziesz złoże, należy, rzecz jasna, udać się w jego pobliże. Minerały znajdują się w niewielkim promieniu wokół ikonki widocznej na mapie - by sprawdzić, czy coś znajduje się koło twojej aktualnej pozycji, wystarczy otworzyć okno zbierania minerałów, naciskając wskazany w lewym górnym rogu ekranu przycisk (oczywiście będąc za sterami NOMADa). W owym oknie wyświetlone zostaną następujące informacje:

  • Ilość surowców możliwych do zebrania: rozpoczyna się od Bogaty (Rich), a wraz z eksploatowaniem złoża wartość ta pogarsza się, by w pewnym momencie nie dało się już nic wiele zebrać.
  • Wykresy minerałów, które można zebrać na powierzchni planety - są ich cztery i normalnie przedstawiają wartości zerowe. Gdy zbliżysz się do jakiegoś minerału, słupek wykresu zacznie rosnąć - im większą wartość wskażą, tym więcej surowców będzie można zebrać po wystrzeleniu sondy.
Pomarańczowa linia przedstawiająca zasięg rozstawionej już sondy górniczej. - Jak zbierać surowce przy pomocy pojazdu NOMAD w Mass Effect Andromeda? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Pomarańczowa linia przedstawiająca zasięg rozstawionej już sondy górniczej.

Gdy już znajdziesz się w odpowiednim miejscu, a na jednym z wykresów słupek zacznie wskazywać, iż do zebrania jest pokaźna ilość minerałów, pozostaje wystrzelić sondę, wciskając wskazany w lewym górnym rogu okna zbierania przycisk. Gdy wystrzelisz sondę, wszystkie surowce wskazane na wykresach zostaną zebrane z najbliższej okolicy. By zebrać kolejne surowce, musisz udać się po za obszar wystrzelonej uprzednio sondy - każda taka strefa oznaczona jest pomarańczową linią wokół sondy.

Warto pamiętać także i kilku rzeczach związanych ze zbieraniem minerałów przy pomocy NOMAda, mianowicie:

  • Staraj się zbadać okolicę, w której chcesz wystrzelić sondę. Wystrzelona sonda pozwoli ci zebrać surowce wskazane na wykresie, jednak zbyt pochopne działania mogą pozbawić cię znacznie cenniejszych surowców - mimo, iż sonda nie zbierze rzadkiego minerału, może się on znaleźć na terenie wokół sondy, przez co nie będziesz w stanie wystrzelić następnej i w rezultacie stracisz dostęp do rzadkiego minerału.
  • Nie ma żadnego limitu sond, które przewozi NOMAD i które możesz wystrzelić - jedynym ograniczeniem jest ilość stref, w których możesz umieszczać sondy górnicze.
  • Raz wystrzelone sondy zostają w danym miejscu na zawsze - nie da się ich zniszczyć, wrogowie też nie mogą cię ich pozbawić.