Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami poradnik Mass Effect: Andromeda

Finałowym bossem gry jest Architekt Porzuconych przyzwany przez Archonta - Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Finałowym bossem gry jest Architekt Porzuconych przyzwany przez Archonta. Do walki z tym potworem będziesz musiał przystąpić podczas zaliczania ostatniego dużego zadania głównego wątku fabularnego gry - Meridian: Droga do domu. Do pojedynku dochodzi w samej końcówce tego questu, a więc po dotarciu do Serca Meridianu.

Zanim przystąpisz do dalszych walk przeczytaj poniższe informacje - Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Zanim przystąpisz do dalszych walk przeczytaj poniższe informacje:

  1. Architekt Porzuconych z finałowej bitwy gry różni się nieco od Architektów, z którymi mogłeś staczać bitwy na kolonizowanych planetach. Najważniejszą zmianą jest to, że bitwy nie możesz wygrać w tradycyjny sposób, czyli skupiając się na atakowaniu Architekta. Zamiast tego musisz koncentrować się na zaliczaniu otrzymywanych celów misji (opisane one zostałe w dalszej części tekstu).
  2. Architekta nie możesz oczywiście całkowicie ignorować, gdyż będzie on regularnie odpalał swoje potężne ataki. Unikanie ich jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli grasz na jednym z wyższych poziomów trudności. Większość ataków Architekta powinna ci być znana z poprzednich spotkań z tymi potworami - może on przede wszystkim podrzucać granaty, wysyłać swego rodzaju fale energii oraz prowadzić ostrzał z broni dystansowej. Pamiętaj, że przed wieloma atakami bossa nie uchroni Cię całkowicie ustawienie się za zasłoną. W konsewkencji najlepszą taktyką działania jest ciągłe pozostawanie w ruchu i uskakiwanie na boki lub do tyłu gdy boss sygnalizuje gotowość do odpalenia silnego ataku.
  3. Nowym atakiem stosowanym przez Architekta z finałowej bitwy gry jest wysyłanie fali energii, która przekształca się w klatkę energetyczną - przykład tego ataku pokazuje powyższy obrazek. Także i w tym przypadku kluczem do sukcesu jest umiejętne rozpoznanie gotowości do użycia ataku przez Architekta i sprawne przemieszczenie się w inne miejsce. W przeciwnym razie bohater może nie tylko otrzymać obrażenia, ale i zostać uwięziony wewnątrz klatki. Uwaga - Klatka znika dopiero po pewnym czasie i do momentu gdy to nastąpi unikaj kontaktu z nią żeby nie otrzymać niepotrzebnych obrażeń.
1 - Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
  1. Bitwa z udziałem Architekta nie zakłada w stu procentach prowadzenia gry w defensywie. W określonych momentach bitwy możesz otrzymywać komunikaty o szansie zaatakowania bossa. Atakuj wtedy okolice jego głowy (przykład na powyższym obrazku). Wyczerpanie wszystkich punktów czerwonego paska energii sprawi, że Architekt na jakiś czas zaprzestanie dalszych ataków. Pozwoli ci to skupić się bardziej na celach misji oraz oczywiście na podrzędnych przeciwnikach również przebywających w okolicy.
  2. Nie oszczędzaj amunicji ani unikalnych umiejętności i mocy, gdyż w miejscu rozgrywania bitwy jest mnóstwo skrzynek z zaopatrzeniem. Konieczne docieraj też do skrzynek regenerujących zdrowie, albowiem jeden potężny atak Architekta lub zmasowany atak "zwykłych" wrogów może szybko doprowadzić do śmierci bohatera. Gra tworzy na szczęście punkt kontrolny po każdej zaliczonej większej części bitwy, tak więc niekoniecznie w przypadku porażki będziesz musiał rozpoczynać ją od początku.
  3. W określonych momentach bitwy w sali mogą pojawiać się inni sojusznicy. Wykorzystuj takie momenty do tego żeby zregenerować siły lub w jeszcze większym stopniu skupić się na zaliczeniu aktualnego celu misji.

Pierwszy przekaźnik

Broń się pozostając niedaleko przekaźnika - Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Broń się pozostając niedaleko przekaźnika

Przekaźnik znajduje się w zachodniej części sali i nie śpiesz się zbytnio z dotarciem do niego, bo najpierw musisz wyeliminować wszystkich przebywających w okolicy Porzuconych. Dopiero gdy tego dokonasz rozpocznie się proces hakowania symbolizowany poprzez pasek postępu widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Podobnie do hakowań z wcześniejszych questów gry musisz pozostawać w niewielkiej odległości od konsoli. Nie zapominaj jednak o atakach Architekta i przemieszczaj się szybko w inne miejsce gdy aktualnie okupowany obszar zostanie wkrótce przez niego ostrzelany. Po zakończeniu hakowania wejdź szybko w interakcję z przekaźnikiem żeby awansować do kolejnej fazy bitwy.

Drugi przekaźnik

Drugi przekaźnik znajduje się we wschodniej części sali, ale żeby do niego dotrzeć będziesz musiał przebić się najpierw przez jej południową część - Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Drugi przekaźnik znajduje się we wschodniej części sali, ale żeby do niego dotrzeć będziesz musiał przebić się najpierw przez jej południową część. Po drodze konieczne okaże się aktywowanie pokazanej na obrazku konsoli, co pozwoli ci zacząć skakać po wysuniętych blokach i przedostać się na drugą stronę zbiornika z ferrofluidem (bezpośredni kontakt z substancją jest mocno niewskazany).

Po raz pierwszy musisz bronić się gdy podnoszone będą platformy - Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Po raz pierwszy musisz bronić się gdy podnoszone będą platformy

Począwszy od tego momentu spodziewaj się ataków ze strony silniejszych odmian Porzuconych, tak więc nie bój się stosować potężniejszych mocy oraz umiejętności, a także częściej ustawiać się za zasłonami. Po dotarciu do południowo-wschodniej części sali będziesz musiał zacząć bronić się w oczekiwaniu na podniesienie nowych platform. Tak jak wcześniej unikaj ataków nie tylko zwykłych Porzuconych, ale i Architekta (lub próbuj go tymczasowo wyłączać atakami wymierzonymi w jego głowę).

Po tym jak nowe platformy zostaną podniesione użyj ich żeby przemieścić się na północ i rozstawić się przy drugim przekaźniku. Po raz kolejny broń się w pobliżu przekaźnika do momentu, w którym zostanie on odblokowany.

Trzeci przekaźnik

Ostatni przekaźnik - Jak pokonać finałowego bossa gry w sercu Meridianu? | Walki z bossami - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Ostatni przekaźnik

Ostatni przekaźnik zlokalizowany jest w południowej części sali i żeby do niego dotrzeć musisz przejść ponownie przez obszary, w których przyczyniłeś się wcześniej do wysunięcia platform. Rozpraw się z nadal aktywnymi Porzuconymi. Gra od razu pozwoli ci wejść w interakcję z tym przekaźnikiem i akcja ta zakończy bitwę.